עיצוב הבית
עיצוב הבית

ת"א: ביקשה מקום מפלט מרגיע מחיי היום יום

בעלת הדירה חיה חיים אינטנסיביים וביקשה מקום שבו תמצא שלווה ורוגע בסופו של יום ארוך. האווירה הושגה בעזרת גוונים רכים של ירוק מנטה במטבח, ורוד בהיר בחדר השינה, לבן ועץ טבעי ודלת זן יפנית מיוחדת במינה

רוני מואב | LIVING | פורסם 09/02/23 12:38 
דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 3
צילום: גלית דויטש

בעלת הדירה היא עורכת דין שעובדת קשה ומנהלת משרד משלה, ואת מעט הזמן הפנוי שיש לה  מעדיפה להקדיש ליוגה וזן. את הדירה היא ראתה כמקום מפלט מחיי היומיום האינטנסיביים, לכן ביקשה שהיא תהיה נוחה, מאווררת ולא עמוסה, עם נגיעות יפניות.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> 3 מלונות בוטיק תל אביביים שהם גם יצירת אומנות

>> הדירה המטריפה של הרווק במלון התל אביבי

 

הדירה נמצאת בבניין ישן במרכז תל אביב שנבנה לפני מעל 70 שנה, ונדרשה התייעצות עם קונסטרוקטור (מהנדס בניין) לגבי הריסה של כל דבר. שטח הדירה כ-60 מ"ר והיא מחולקת לשני חדרים גדולים, מטבח וחדר רחצה. 2 מרפסות שהיו סגורות ומופרדות מהחדרים עם דלת יציאה - אחת מחדר השינה ואחת מהסלון, נפתחו בשיפוץ כדי להגדיל את הסלון ולהכניס את החלון הגדול לתוכו. הדירה הרגישה חנוקה ולכן הוחלט להחליף את המיקום של המטבח, שהיה חדר קטן סגור וצידי, עם המקלחת כדי לפתוח אותו לסלון וליצור תחושה של פתיחות ומרחב. בכל הדירה הותקן חימום תת רצפתי; חלונות האלומיניום בסלון ובחדר השינה הם בעלי זכוכית כפולה 4+4 אקוסטי ועם מסנן קרינת שמש.

השיפוץ היה מאסיבי ונמשך כ-4 חודשים. במהלכו עברו בעלת הדירה והחתולה שלה לגור בדירה אחרת בעיר, בשכירות.

דירת יחיד בתל אביב, ג, עיצוב אורית דרום - 16
צילום: גלית דויטש
דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 7
צילום: גלית דויטש
דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 8
צילום: גלית דויטש
דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 9
צילום: גלית דויטש

דירת יחיד בתל אביב, ג, עיצוב אורית דרום - 2
צילום: גלית דויטש

כדי לא להחליף את דלת הכניסה לדירה שודרגה הדלת הקיימת באמצעות טפט וידית חדשה. במבואת הכניסה תוכנן ארון אחסון לנעליים ולתליית מעילים ותיקים, בהתאם להעדפתה של בעלת הדירה שמי שנכנס יחלוץ את נעליו. מאחורי הדלת מוקם ארון החשמל של הדירה.

מול המבואה דלפק ישיבה שיוצא מתוך ספריה בנויה בתוך נישה ואחסון בחלק התחתון. הדלפק משמש גם כפינת אוכל וגם כפינת עבודה לימים בהם בעלת הדירה עובדת מהבית, ובהתאם לכך תוכנן החשמל. מעל הדלפק גוף תאורה בסגנון יפני. הפינה שנוצרה משקיפה על הסלון ונעים מאוד לשבת ולעבוד בה מול החלונות הגדולים עם הצמחייה הירוקה.

דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 13
צילום: גלית דויטש
דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 11
צילום: גלית דויטש

דירת יחיד בתל אביב, ג, עיצוב אורית דרום - 12
צילום: גלית דויטש

המטבח בנוי בצורת האות 'ח' וצבוע בגוון ירקרק בשילוב של פורניר אלון, שיש לבן ומדף מתכת לבן מעל חיפוי בריקים לבן. כל החלל הציבורי רוצף בגרניט פורצלן אפור דמוי בטון חם בגודל 120*120 ובחדר השינה הונח פרקט עץ.

לאורך החלון הגדול בסלון נבנה ספסל פורניר אלון עם מקומות אחסון פתוחים וסגורים ואדנית פתוחה לעציצים. מתחת לטלוויזיה ספסל מינימליסטי, מעל הספה הבהירה נתלו שתי תמונות נורדיות ולצדה שולחן ברזל לבן וכורסת פוף עם ריפוד פרוותי עדין בגוון חמרה.

דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 6
צילום: גלית דויטש
דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 5
צילום: גלית דויטש
דירת יחיד בתל אביב עיצוב אורית דרום - 14
צילום: גלית דויטש

דירת יחיד בתל אביב, ג, עיצוב אורית דרום - 1
צילום: גלית דויטש

המעבר הרחב בין הסלון לחדר השינה הופרד באמצעות דלת יפנית שיצר נגר שעשה את ההתמחות שלו ביפן. הדלת בנויה ממסגרת עץ עם חלוקות ומשטח פרספקס שעליו מודבק דף אורז עם דוגמא עדינה יפנית.

במרפסת של חדר השינה מוקמה פינת ישיבה נמוכה וחלון קטן הושאר פתוח בינה ובין הסלון כדי שהחתולה תוכל לעבור בין החדרים כשהדלתות סגורות. בחדר השינה המקורי הייתה נישה של ארון ברוחב 180 ס"מ, כיוון שהחדר גדול הארון הובלט ב-60 ס"מ נוספים והפך לארון שחלקו בעומק 60 ס"מ וחלקו חדר ארונות "walk in closet". קיר גב המיטה נצבע בגוון פודרה עדין.

המטבח הישן שהפך לחדר רחצה נשאר כמעט בגודלו המקורי. יש בו מקלחון מרווח עם ברזים שחורים, מכונות כביסה בארון סגור לצד ארון הכיור ומראה עם מסגרת שחורה.

תכנון ועיצוב: אורית דרום

תאורה: תאורה מעוצבת לכל הבית T&R

כורסא ושטיח: פנטהאוז בייסיק

דירת יחיד בתל אביב, ג, עיצוב אורית דרום - 4
צילום: גלית דויטש
דירת יחיד בתל אביב, ג, עיצוב אורית דרום - 17
צילום: גלית דויטש
דירת יחיד בתל אביב, ג, עיצוב אורית דרום - 15
צילום: גלית דויטש

דירת יחיד בתל אביב, ג, עיצוב אורית דרום - 1
צילום: גלית דויטש
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן