לפני כשנתיים וחצי שכרו זוג ההורים (היא עצמאית בתחום בימוי אירועים, הוא בהייטק) עם שלושת ילדיהם (בת 9, בן 5 ובן 3) דירת חמישה חדרים וחצי (כ-120 מ"ר עם מרפסת בגודל 30 מ"ר) ברמת השרון, בבניין שהוקם בשנות ה-70 ועבר שיפוץ חיצוני. כשנכנסו רצפו אותה מחדש וצבעו את ארונות המטבח, אך מעבר לכך לא נערך בדירה שיפוץ ב-15 שנה האחרונות.

רמת השרון עדי גאלאי לפני סלון (צילום: אודי גורן)
מבט אל הסלון לפני | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי סלון אחרי (צילום: אודי גורן)
הסלון הישן הוחלף בחדש | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי סלון (צילום: אודי גורן)
משרביות נתלו מעל הספה הכחולה | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי גובה שולחן (צילום: אודי גורן)
וכריות בצבעים תואמים | צילום: אודי גורן

החלום של הדיירת היה להרגיש בבית. הריהוט עבר עמם מהדירות השכורות הקודמות, והדירה נראתה עירומה ועדיין בין "מעברי דירות". המטרה היתה להלביש את הבית, להחליף את הרהיטים המיושנים וליצור אווירה כפרית, בהירה ונעימה אך לא קיטשית מדי. בנוסף לכך, ליצור לילדה בת ה-9 חדר משלה.

הדיירת החליטה לעשות הפתעה לבעלה, שטס לחופשת סקי, ולחדש את כל הבית בזמן שהוא שוהה בחו"ל, ולכן נדרש שיפוץ מזורז. התהליך ארך כחודש ימים, וההקמות של הבית ארכו כיומיים. היות שהדירה שכורה, היה בלתי אפשרי לשבור קירות או לחפותם בלבנים, וגם התקציב היה מוגבל. עלות השדרוג הייתה כ-37 אלף שקל, וכללה את התכנון, העיצוב, הריהוט, הצבעים, הטפט והאקססוריז. "הדיירת היתה לקוחה נהדרת", מספרת המעצבת עדי גלאי, "היא סמכה עלי והחזון שלנו לדירה היה דומה. למרות הלחץ, הלקוחה היתה נעימה ונתנה לי חופש פעולה מלא בהחלטות ובעיצוב. בעלי המקצוע והספקים התגייסו גם הם למשימה לעמוד בדד-ליין. בשובו, הבעל היה מופתע מאוד, ושמח על השינוי. גם אנחנו שמחנו".

רמת השרון עדי גאלאי לפני (צילום: אודי גורן)
פינת אוכל ומטבח חשוכים וחד גוניים. לפני | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי השתקפות (צילום: אודי גורן)
ארונות המטבח נצבעו שנתיים קודם לכן | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי גובה מדף מטבח (צילום: אודי גורן)
נוסף מדף דקורטיבי בירוק ואקססוריז נוספים | צילום: אודי גורן

עוד באתר לעיצוב הבית:
וילה בראש העין מציגה: מהפך!
כולה טוש? 15 עיצובים מדליקים בעזרת טושים

קונספט כפרי בהיר

במבואה, שעמדה ריקה, יצרנו פינת כניסה לבית עם קונסולה ("ריהוט כפרי" במושב נווה ירק, 2,200 שקל), מראה ואקססוריז.

הריהוט בסלון הוחלף כולו, כולל הלבשת הסלון בטקסטילים כווילונות, שטיח וכריות. היו בסלון זוג ספות עור חומות, מזנון טלוויזיה ישן ושולחן ישן בצבעי חום כהה. הקונספט העיצובי שנבחר הוא כפרי ובהיר, והוחלפו כל הרהיטים הישנים. נקנתה ספת שזלונג בצבעי כחול עם כריות מודפסות בצבעי לבן, כחול ומוקה. כמו כן נרכשה כורסה מפנקת ורחבה עם ריפוד כחול לבן המתאים לספה. שולחן הסלון עשוי מעץ עם גלגלים תעשייתיים ("ריהוט כפרי", 3,500 שקל) ומזנון הטלוויזיה דומה – גם הוא מעץ עם גלגלי פלדה (טורקיז האוס, 4,700 שקל). מעל הספה שולבו משרביות מגולפות מעץ מלא, שנותנות טאץ' ייחודי לסלון (מטורקיז האוס בבני דרור, כ-140 שקל ליחידה). הסלון הולבש בשני סוגי וילונות תלייה ובשטיח באריגה שטוחה מאיקאה, מכיוון שיש כלבה בבית.

רמת השרון עדי גאלאי גובה פינת אוכל (2) (צילום: אודי גורן)
טפט רומנטי מוסיף שיק לפינת האוכל | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי בוקר (צילום: אודי גורן)
ואיך אפשר בלי תמונה של כיבוד קל | צילום: אודי גורן

בפינת האוכל הודבק טפט עם דפוס צבעוני של ציפורים ופרחים, על מנת לתת זריקת צבע נוספת בכל העיצוב הבהיר, והשולחן וכיסאות האוכל הוחלפו - משולחן וכיסאות חומים עם ריפוד בורדו כהה לשולחן מעץ אלון מבוקע וכיסאות מרי בצבעי שמנת. הקיר שמפריד בין פינת האוכל למטבח, שהיה בצבע ירוק עכור, נצבע בצבע תכלת בהיר. בצדו הימני הונח רדיו רטרו עתיק על ספסל עץ שבנה בעל הבית ומעליו נתלו צלחות מעוטרות בגדלים שונים ובתפזורת שנקנו בחדרים. "אני תמיד אוהבת להיכנס לבתים של אנשים ולתת במה דווקא לפריט מקורי או מעניין שנמצא בצד או לא מורגש", אומרת המעצבת. "במקרה הזה הרדיו קיבל במה יפה עוד לפני שהגעתי לדירה, אך כעת הוא מורגש ומודגש עוד יותר".

רמת השרון עדי גאלאי גובה שידה (צילום: אודי גורן)
הכניסה התחדשה בקונסולה ומראה | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי גובה תמונה (צילום: אודי גורן)
ותמונה של סירה | צילום: אודי גורן

במטבח הדיירים צבעו את ארונות המטבח לפני כשנתיים, כך שהטיפול בו נעשה באמצעות הוספת מדף עץ בצבע ירוק בהיר להנחת כוסות ותליית מגבות וכן רענון באמצעות אקססוריז.

למה להשליך אם אפשר לצבוע

מסדרון הבית מוביל לחדר המשחקים של הילדים, לאמבטיית ילדים ולשני חדרי שינה – אחד לילדים ואחד להורים. כמו כן קיים חצי חדר ששימש כחדר תינוק.

בחדר השינה הישן של ההורים היו רק מזרן ומדף קיר. היתה דרושה אווירה כפרית ונעימה שתתכתב עם שאר הבית. נקנה ריהוט חדש לחלוטין, כולו מאיקאה – מיטה, שידות צד וספרייה. נצבע קיר גב המיטה וכן הוחלפו האקססוריז בחדר. בחדר השינה נשארו שתי תמונות שהדיירת קיבלה מאמה.

רמת השרון עדי גאלאי חדר שינה (צילום: אודי גורן)
קיר חדר השינה נצבע בגוון טורקיז | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי סלסילה (צילום: אודי גורן)
שידה מכל צד | צילום: אודי גורן

חדר ילדה שונה מחדר תינוק שהיו בו מיטת תינוק ובורדר ילדותי על הקירות לחדר המתאים לילדה בת 9 באמצעות צביעה מחדש, טקסטילים, מיטה גדולה ואופנתית לילדה ואקססוריז.

לפי קונספט עיצובי ופלטת צבעים שנבחרה בתיאום עם הילדה נצבע החדר בצבע תכלת בהיר, נקנתה מיטה גדולה לבנה מעץ מלא (גילגולים, רח' הרצל בתל אביב, 2,500 שקל), והאזור שבו היתה שידת החתלה הפך לפינה להכנת שיעורים. באמצעות קולב פלסטיק מדליק, מראה מיוחדת בכחול וארגז נפתח (גלי ליבנה ברמת השרון, 270 שקל) נוצרה מעין פינת איפור, והתפנה מקום לשים את כל אביזרי השיער והתכשיטים. בנוסף לכך, כיסא ישן שהדיירת תכננה להשליך, נצבע בכחול והפך לכיסא להכנת שיעורים.

רמת השרון עדי גאלאי גובה חדר שינה (צילום: אודי גורן)
מקום לספרים ושידה | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי פינה באמבטיה (צילום: אודי גורן)
ועציצים לנשמה | צילום: אודי גורן

"הטיפ הכי חשוב הוא לעבוד רק עם בעלי מקצוע שאתם מכירים, סומכים עליהם או שראיתם עבודות שלהם", מייעצת גלאי, "יכול להיות עיצוב מדהים וקונספט מקורי, אבל אם בעל המקצוע עשה עבודה לא טובה, כל זה ירד לטמיון".

רמת השרון עדי גאלאי גובה חדר ליה (צילום: אודי גורן)
חדר הילדה גם הוא נצבע בתכלת | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי גובה מראה (צילום: אודי גורן)
עם אהיל ורדרד ומראה כחולה | צילום: אודי גורן
רמת השרון עדי גאלאי ורוד (צילום: אודי גורן)
הום סטיילינג ב-37 אלף שקלים | צילום: אודי גורן

עיצוב: Magic-Touch – עדי גלאי הום סטיילינג