בני הזוג, סטארטאפיסטים בשנות ה-30 לחייהם, הורים לתאומות בנות 6, שכרו דירת שלושה חדרים בצפון תל אביב. הדירה הייתה ריקה וכללה רק מטבח בסיסי. בני הזוג, שעד אז השתמשו ברהיטים מתקופת לימודיהם באוניברסיטה, ראו במעבר הזדמנות ליצור בית נוח ומעוצב כך שיתאים לצורכיהם, ופנו למעצבת הפנים שרון ברקת. תהליך העיצוב נמשך כחודשיים, אבל למרות הזמן הקצר הוא נעשה בהדרגתיות. "הבסיס של סטיילינג בעיניי הוא האקלקטיות וההדרגתיות", אומרת ברקת, "לכן גם כשיש לחץ של לוחות זמנים, אני מקפידה לחלק את הקניות על פני זמן, לעשות הפסקות ולתת לדברים לשקוע, ולאסוף פריטים ממקומות רבים ומגוונים. זה אמנם יותר עבודה אבל זה משתלם".

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

הכניסה: דלת הכניסה, שנצבעה באדום, נפתחת לחלל המרכזי. ליד הדלת יש קולבים לתליית תיקים וספסל שמתחתיו סלסילה לנעליים. על הקיר תלויות מראה עגולה ומסיכת עין כחולה של צחי נבו – "לאיזון הצבעוניות והאנרגיות", אומרת ברקת.

דירה בתל אביב, עיצוב שרון ברקת - 7 (צילום: שרון ברקת)
צילום: שרון ברקת

המטבח ופינת האוכל: עמוד בטון יוצר הפרדה חלקית בין הכניסה לפינת האוכל והמטבח. בפינת האוכל ניצב שולחן עגול נפתח מעץ בעיבוד גס וסביבו כיסאות מרופדים כחולים. מעליו תלויות שתי מנורות פליז. למטבח מאיקאה שהיה בדירה נוסף אי וחזיתות הקלפה העשויות זכוכית הוחלפו בחזיתות עץ עם ידיות ברזל לבנות גדולות. למטבח הלבן נוספו עציצים רבים, המחברים את פנים הבית לסביבה הירוקה.

דירה בתל אביב, עיצוב שרון ברקת - 14 (צילום: שרון ברקת)
למטבח הקיים מאיקאה נוסף אי | צילום: שרון ברקת

דירה בתל אביב, עיצוב שרון ברקת - 18 (צילום: שרון ברקת)
חזיתות הקלפה העשויות זכוכית הוחלפו בחזיתות עץ | צילום: שרון ברקת

הסלון: שני הקירות של הסלון נצבעו בירוק מרווה וכך גם הארון שהוזמן במיוחד לפינת הקיר ונוספו לו ידיות פליז גדולות. על החלונות הגדולים נתלו וילונות אפורים שקופים. ליד הקיר, מתחת למסך הטלוויזיה, ניצבת שידת וינטג' מעץ שנקנתה בשוק הפשפשים ונשלחה לצביעה בתנור של הפלטה העליונה והמדפים הפנימיים. "אני אוהבת את התוספת של הצבע הכתום-אדמה ואת החיבור שלו לגון העץ של השידה", אומרת המעצבת. על הקיר תלויים מדפי ברזל ובתוכם עציצי קרמיקה עם סוקולנטים. מולם יש ספה עם רגלי ברזל ולידה שולחן עץ. בצד ניצבים כורסת זמש בגון אוקר ועליה כרית קטיפה פרחונית, פוף מקטיפה ורודה מבריקה, שולחן שיש בירוק בקבוק ומנורה עומדת מפליז וחרוזי עץ עם אהיל מבד מוזהב עם דוגמה גיאומטרית. על הקיר תלויה עבודה של מעצבת הטקסטיל תמר ברניצקי המשלבת נייר ובד.

דירה בתל אביב, עיצוב שרון ברקת - 6 (צילום: שרון ברקת)
צילום: שרון ברקת
דירה בתל אביב, עיצוב שרון ברקת - 15 (צילום: שרון ברקת)
שני קירות נצבעו בירוק מרווה | צילום: שרון ברקת
דירה בתל אביב, ג, עיצוב שרון ברקת - 17 (צילום: שרון ברקת)
צילום: שרון ברקת
דירה בתל אביב, ג, עיצוב שרון ברקת - 19 (צילום: שרון ברקת)
שידת וינטג' שנצבעה מחדש | צילום: שרון ברקת

דירה בתל אביב, ג, עיצוב שרון ברקת - 18 (צילום: שרון ברקת)
צילום: שרון ברקת

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

חדר ההורים: "המיטה היא הרהיט היחיד שבני הזוג העבירו לדירה החדשה, וסביב הגוון הירוק שלה נבנתה הצבעוניות בחדר", מספרת ברקת. קיר ראש המיטה נצבע באפור ועל החלון נתלה וילון אפור. השידות שלצד המיטה נצבעו בכתום אדמה ובהמשך נשלחו למסגר שהוסיף להן רגלי ברזל דקות. מעל שידה אחת תלויה תמונה מעץ צבוע בלבן של שי פרי, ומעל השידה השנייה ציור של נטע הררי נבון. משני צדי המיטה נפרשו שני שטיחים שונים לחלוטין זה מזה בצבעים ובסגנון.

דירה בתל אביב, ג, עיצוב שרון ברקת - 26 (צילום: שרון ברקת)
המיטה היא הרהיט היחיד שבני הזוג העבירו לדירה החדשה | צילום: שרון ברקת
דירה בתל אביב, ג, עיצוב שרון ברקת - 27 (צילום: שרון ברקת)
צילום: שרון ברקת

חדר הבנות: לבקשתן עוצב החדר בוורוד וטורקיז. "מכיוון שהחדר צר וארוך ואין בו הרבה אור טבעי החלטתי להשאיר את החלק התחתון של הקיר בלבן בוהק והרבע העליון והתקרה נצבעו בוורוד. על חלון נתלה וילון חרוזים. מלבד המיטות יש בחדר שולחן צר וארוך המשותף לשתיהן.

דירה בתל אביב, ג, עיצוב שרון ברקת - 14 (צילום: שרון ברקת)
חדר הבנות עוצב בוורוד וטורקיז | צילום: שרון ברקת
דירה בתל אביב, ג, עיצוב שרון ברקת - 22 (צילום: שרון ברקת)
צילום: שרון ברקת

_OBJ

עיצוב: שרון ברקת

רשימת מכולת

מנורות בפינת האוכל – 700 שקל ליחידה, יוסי קמחי
כלי קרמיקה מצוירים לסוקולנטים – 150 שקל ליחידה, מעין בן יונה בסאגה
שולחן אוכל – 5,000 שקל, טולמנ'ס
פוף קטיפה – 2,500 שקל, טולמנ'ס