עיצוב הבית
עיצוב הבית

ת"א: שדרגו את הדירה החדשה ב-750 אלף שקל

כבר במהלך בניית הבניין התאימו בני הזוג את התוכנית של הקבלן לצורכיהם: הם ויתרו על חדר שינה, הגדילו את החלל הציבורי והוסיפו פינת אוכל. עכשיו הם יכולים ליהנות מדירה שמתאימה להם בדיוק ומנוף הפארק הנשקף מהמרפסת

מערכת living | living | פורסם 06/02/20 08:00 
דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 8
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 7
צילום: איתי בנית

בני זוג בשנות ה-60 לחייהם, שילדיהם הבוגרים אינם גרים בבית, רכשו דירה מקבלן בשכונת כוכב הצפון בתל אביב. הדירה שטחה 120 מ״ר ו-30 מ״ר מרפסת, כללה במקור חמישה חדרים. עוד במהלך בניית הבניין הם פנו למעצבת מאיה שינברגר כדי שתתאים את הדירה לצורכיהם. "חלוקת הפנים של הדירה המקורית לא התאימה לצורכי הדיירים", מספרת שינברגר. "החלל הציבורי היה קטן מאוד והם חלמו על מטבח שיהיה מרכז הבית במלוא מובן המילה. הם מבשלים, אופים ומארחים את הילדים והנכדים. מבחינת העיצוב הם ביקשו סגנון נקי ומודרני בצבעוניות רגועה ושקטה".

במהלך התכנון ערכה שינברגר כמה שינויים בתוכנית הקבלן המקורית, והם בוצעו במסגרת שינויי הדיירים: חדר ההורים המקורי בוטל וגם הקיר בינו לבין החלל הציבורי, ובמקומו הוצבה פינת האוכל. אזור שירותי האורחים הפך למזווה, בממ״ד הותקן חדר ארונות, חדר שינה אחד הותאם לאירוח הנכדים וחדר השינה הנוסף הורחב והפך ליחידת ההורים. עלות התהליך הייתה כ-750 אלף שקל.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 

דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 4
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 1
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 6
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 9
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 18
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 17
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 10
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 15
צילום: איתי בנית

דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 14
צילום: איתי בנית

דלת הכניסה נפתחת לחלל הציבורי שבקצהו המרפסת וממנה נשקף פארק הירקון: מולה הסלון ובקצהו הימני פינת האוכל ולשמאלה המטבח הפתוח. כך, מיד בכניסה נחשפים לשני אלמנטים מהותיים  הנוף לפארק והמטבח. המטבח נצבע באפור גרפיט ומורכב משתי יחידות מקבילות. יחידה אחת כוללת ארונות גבוהים ובה משולבים מכשירי החשמל האינטגרליים - שני מקררים, מקפיא, תנור ומיקרוגל. במרכזה נישה עם משטח עבודה ושני מדפי אלומיניום דקיקים. במקביל ניצב אי באורך של 3.8 מטרים. משטח הנירוסטה של האי יובא מאיטליה וכולל כיור וכיריים מובנים. בתקרה קבועים פרופילי תאורה שקועים שיוצרים מראה מינימליסטי ומאפשרים אופציות תאורה שונות.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

הסלון פונה לכיוון הנוף. הטלוויזיה נתלתה על הקיר שבתכנון המקורי הפריד בין החלל הציבורי ליחידת ההורים, אך היא אינה המוקד של החלל. הסלון מרוהט בספה בהירה עם יחידת מגירה ממתכת מושחרת, שני שולחנות - אחד עם משטח עליון בגוון טורקיז והשני עם משטח שיש, וכורסת עור עם הדום תואם (הביטאט). "בעלת הבית ואני ראינו את הכורסה, כל אחת בנפרד, והתאהבנו. בעל הבית בדק שהיא נוחה ואישר את הבחירה", מספרת שינברגר. "מבחינתי היא מחליפה את כורסת הטלוויזיה המסורתית, שהיא לרוב גדולה ומסיבית מאוד". לצד הסלון נבנתה יחידת אחסון ממתכת שחורה. על החלונות הגדולים תלויים וילונות פשתן טבעיים. "בגלל הקרבה לכביש המהיר בחרנו בווילונות באפור בהיר במקום לבן שכנראה היה מתלכלך לעתים קרובות", מסבירה המעצבת.

לצד הסלון נמצאת פינת האוכל. שולחן העץ הוא הרהיט היחיד שהדיירים העבירו מביתם הקודם, ולצדו ניצבים כיסאות שחורים. מעל השולחן תלויה קומפוזיציה של מנורות מזכוכית מעושנת ועץ אלון מושחר, ועל הקיר תלויים ציורים של האמן יחיאל שמי. במרפסת יש פינת ישיבה, שולחן אוכל ועמדת בישול בגוני אפור חם עם ריהוט קליל שעמיד בתנאי הלחות המושפעים מהקרבה לים.

דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 20
צילום: איתי בנית

דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 19
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 21
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 22
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 23
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 25
צילום: איתי בנית
דירה בתל אביב, ג, עיצוב מאיה שינברגר - 24
צילום: איתי בנית

דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר - 26
צילום: איתי בנית

חדר השינה של בני הזוג אלגנטי ומינימליסטי וכולל מיטה ושידות צד מעור. משני צדי המיטה תלויות מנורות שחורות. דלת כפולה מזכוכית חלבית הממוסגרת בפרופילים מושחרים מובילה לחדר הרחצה המעוצב בווני אפור ונגיעות עץ. ארון הכיור הוזמן מאיטליה. חדר האורחים מיועד לאירוח הנכדים והוא כולל יחידת מדפים גיאומטרית מעץ אלון מושחר, כורסה ורודה ורכה, שולחן שחור קטן, ארון גדול וספה נפתחת. חדר הרחצה הנוסף משמש גם כשירותי אורחים והוא מעוצב בגוני אפור בשילוב עץ אלון.

 

עיצוב: מאיה שינברגר

סטיילינג לצילומים: מאיה לבנת הרוש

 

מטבח: Polifom בהביטאט

וילונות: סמדר חי גל

 

דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר, תוכנית אדריכלית לפני שיפוץ
תוכנית הקבלן המקורית |שרטוט: מאיה שינברגר
דירה בתל אביב, עיצוב מאיה שינברגר, תוכנית אדריכלית אחרי שיפוץ
תוכנית הדירה אחרי השינויים|שרטוט: מאיה שינברגר

רשימת מכולת

כורסה ורודה בחדר האורחים – 4,500 שקל, Prat Living

דלת בלגית בחדר הרחצה - 10,000 שקל, סטודיו פיירפליי, תל אביב

כיסא בר – 1,650 שקל, Pas Normal

פרופיל תאורה סלים – 600 שקל למטר, דורי קמחי תאורה אדריכלית

ארון כיור תלוי – 11,600 שקל, MODY

מקלחון עם מסגרת שחורה בחדר הרחצה – 3,000 שקל, ד"ר זכוכית, חולון

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן