עיצוב הבית
עיצוב הבית

שכרו פנטהאוז וביקשו עיצוב צבעוני, צעיר וכיפי

בני הזוג עברו עם בתם הפעוטה מדירה קטנה באזור הצפון הישן בתל אביב לפנטהאוז ברמת אביב, הוסיפו לו צבעים מפתיעים ורכשו רהיטים שיתאימו לחלל המרווח. התוצאה שמחה ומפתיעה בלי בלגן בעיניים

קרן גולדשטיין, LIVING | LIVING | פורסם 05/09/22 07:00  | עודכן 05/09/22 09:06
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 5
חלונות גדולים בסלון|צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 1
פינת אוכל צבעונית|צילום: מעיין פיינשטיין

זוג צעיר עם ילדה קטנה, כלב וחתול עברו מאזור הצפון הישן בתל אביב לפנטהאוז שכור ששטחו 150 מ"ר ברמת אביב החדשה, בבניין חדש יחסית. בני הזוג רצו עיצוב צבעוני, צעיר וכיפי, בלי פריטים מנקרי עיניים, ופנו למעצבת מעיין פיינשטיין. מכיוון שהם עברו מדירה קטנה יחסית לפנטהאוז שבו חמישה חדרים ותקרות גבוהות, רוב הרהיטים שהיו להם לא התאימו, והם העבירו מדירתם הקודמת רק את המיטה שלהם ומיטת הילדה. שאר הרהיטים והפריטים נרכשו תוך כדי תהליך העיצוב בעלות של כ-80 אלף שקל.

מכיוון שמדובר בדירה שכורה והמבנה שלה נוח, עם חללים גדולים ומרווחים ומתאימים לאורח החיים של הדיירים, לא נעשו שינויים מבנים. "הדבר היחיד שעשינו למעטפת היה לצבוע את הקירות", מתארת פיינשטיין. "הדיירים בחרו סגנון צעיר ומרענן שלא רואים בכל מקום, והיה מאתגר לחשוב איך ליישם אותו בחללים כאלה גדולים ואיך להגדיר כל אזור כך שהבית לא ייראה כמו חלל אחד לבן ומצד שני שלא ייראה כמו ג'ימבורי צבעוני ומוגזם". לאחר שהוחלט לצבוע על הקירות צורות, היא הייתה צריכה להחליט על הגדלים, המיקום והגוונים, ולבחור ריהוט ואקססוריז שיתאימו "בלי ליצור בלגן בעיניים". גם הצביעה עצמה הייתה אתגר. "היו אנשי מקצוע שאמרו שהם מעדיפים שלא לבצע את העבודה כי זה מסובך מדי ולא יצא מושלם והמליצו לי לרדת מזה", היא מספרת. מי שצבע לבסוף את הדירה ומצא פתרונות יצירתיים כדי ליצור צביעה נקייה ומדויקת הוא טום כהן, צבע והנדימן במקצועו וגם אחיה של פיינשטיין. התהליך – שלא כלל את המטבח – נמשך כארבעה חודשים.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 

דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין, ג - 2
הכניסה לבית|צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין
צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 3
צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 4
צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 6
צילום: מעיין פיינשטיין

דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין, ג - 1
צילום: מעיין פיינשטיין

בכניסה לבית, על רקע קשת צבועה בתכלת אפרפר, ניצבת קונסולה מעץ למפתחות, משקפי שמש, מכתבים ועוד, ומעליה תלויה מראה מאיקאה. לצד הקשת תלויה תמונת מתכת של eva metal art. בהמשך נמצא החלל הכולל את הסלון ופינת האוכל. הסלון מרוהט בספה כחולה, כורסה מינימליסטית עם ריפוד אפור ושולחן עץ מלבני. מול הספה ניצבת שידה מעץ אלון עם נגיעות שחורות ועליה הטלוויזיה. על הקיר תלויות תמונות שונות שבחרה בעלת הבית. בצד ניצבת שידת מדפים מעץ ומתכת שחורה, ועל הרצפה פרוש שטיח צבעוני. על החלונות הענקיים תלויים וילונות לבנים שקופים.

מאחורי הספה ניצב שולחן אוכל מלבני נפתח עשוי מעץ אלון וסביבו כיסאות בכמה צבעים - כחול, ורוד פודרה וחרדל. עיגול בירוק זית צבוע על שני הקירות באופן לא סימטרי, ועליו תלויים מדפי עץ. מעל השולחן תלויה מנורת וינטג' עם אהיל ורוד פודרה.

לבקשתם של בני הזוג, העיצוב חדר השינה שלהם רגוע יותר. קיר אחד בחדר צבוע בוורוד פודרה, ולידו ניצבת מיטת עץ. מעל המיטה תלויה מדף שחור ועליו תמונות בשחור לבן. על הקיר בצד תלויות עבודות של קרן דניס בגוני החדר - ורוד, שחור, לבן ואפור. לצדי המיטה ניצבות שידות עץ, ועל הרצפה פרושים שטיחים באפור בהיר. בחדר יש גם אזור ובו ארונות גדולים ושידת איפור, וצמוד לו חדר רחצה.

בחדרה של הילדה נצבעה בפינה קשת גדולה בגוני צהוב-אפרסק-ורוד ("אני ציירתי עם עיפרון על הקיר וטום צבע", מספרת פיינשטיין), ולידה ניצבת המיטה. הקיר מול המיטה צבוע בחלקו התחתון בצבע אפרסק, זהה לאחד מגוני הקשת, ותלויים עליו מדפים לתצוגת ספרים מתחלפת. לידו ניצבת יחידת מטבח ילדים של איקאה. ליד המיטה נקבעו על הקיר מתלים בצורת חיות, על הרצפה פרוש שטיח עגול בגוונים התואמים לגוני הקשת בתוספת גון חיטה. בחדר יש גם ארון קיר גדול ויחידות אחסון לצעצועים.

בחדר העבודה צבוע הקיר המרכזי – שגובהו 3.5 מטרים – בגוני כחול וירוק. לידו ניצבים שולחן ויחידת מדפים בצבע מנטה התואם לאחד הגוונים בקיר. על הקירות האחרים תלויים לוח מגנטי ומדפי מתכת לבנים, ובחדר יש גם ארון לבן. שני עציצים תלויים מהתקרה בחוט כתום, ועל הרצפה פרוש שטיח בגוני אפור בהיר וכחול. בבית יש חדר נוסף המשמש לאחסון ובעתיד יהיה חדר אורחים, שירותי אורחים וחדר רחצה.

 

עיצוב: מעיין פיינשטיין הום סטיילינג

צבע והנדימן: טום כהן

וילונות: סאנלס

דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 3
צילום: מעיין פיינשטיין

דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 2
חדר ההורים|צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 10
חדרה של הבת|צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין, ג - 11
קשת גדולה בגוני צהוב-אפרסק-ורוד|צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 12
צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין, ג - 2
הקיר צבוע בחלקו התחתון בצבע אפרסק, זהה לאחד מגוני הקשת|צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין, ג - 9
חדר העבודה|צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין, ג - 7
צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 8
צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 4
הדירה הריקה|צילום: מעיין פיינשטיין
דירה ברמת אביב, עיצוב מעיין פיינשטיין - 5
הדירה הריקה|צילום: מעיין פיינשטיין
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

_OBJ

רשימת מכולת

קונסולה בכניסה - סימפלי ווד, 2,760 שקל

שולחן אוכל - סימפלי ווד, 6,120 שקל

כיסאות אוכל - מיליון כסאות, 220 שקל לכיסא

שטיח בחדר הילדה - השטיח האדום, 864 שקל

שידת טלוויזיה - קואלה, 4,362 שקל

שטיח בסלון - השטיח האדום, 2,475 שקל

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן