עיצוב הבית
עיצוב הבית

"ידעתי שאוכל להפוך את הדירה לפנינה מלאת סטייל"

לפני שנה רכשה מירב דירת 50 מ"ר ליד שדרות רוטשילד בקצת יותר מ-2 מיליון שקל. היא עיצבה את הדירה בהשקעה של 20 אלף שקל, בלי להחליף מטבח ולשבור קירות, והפכה אותה לדירת Airbnb נעימה. וכמה שווה הדירה היום?

יוליה פריליק-ניב, LIVING | LIVING | פורסם 26/07/22 13:59 
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל - 5
ספה נפתחת בסלון|צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל - 7
המטבח לא הוחלף|צילום: טלי קנדל

בשיא תקופת הקורונה, אחרי שנה של חיפושים, רכשה מירב רינגל, אמנית והבעלים של סטודיו גליפס, דירה להשקעה ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, במטרה להפוך אותה עם שוך הסערה לדירת אירוח מפנקת ומוקפדת. "הדירה הייתה מקושקשת בשלל צבעי הקשת אבל ידעתי שאוכל להפוך אותה לפנינה מלאת סטייל. עיצבתי את הדירה ברוח העיר הלבנה, שילבתי בה עבודות מקוריות שלי ותוך פחות מחודש הפכתי אותה לדירת Airbnb כמה דקות הליכה מהדליקטסן, מרוטשילד ובלב העיר", היא אומרת.

עד כמה המהלך השתלם גם נדל"נית? את הדירה בת שני החדרים בשטח של 50 מ"ר בקומת קרקע רכשה רינגל במעט יותר מ-2 מילון שקל, ואילו כיום לפי הערכות שוויה כ-3.5 מיליון. בעיצוב הדירה השקיעה רינגל כ-20 אלף שקל בלבד, ללא שבירת קירות או החלפת תשתיות.

"כשנזכרתי בעבודות של דני קרוון ומיוחד ביצירה המונומנטלית שלו הפסל העיר הלבנה בפארק וולפסון, ידעתי שהמוטיב המרכזי בדירה יהיה הצבע הלבן, הקלאסי. זו דירה קטנה וידעתי שצבעים כהים יסגרו ויכבו אותה. היה ברור לי שהלבן יפתח את המרחב הפוטנציאלי שלה. למרות הגודל שלה, היא מאוד מוארת. ללבן שידכתי נגיעות בזהב", מספרת רינגל. "בלי לשבור קירות או להנמיך תקרות, במינימום שיפוץ למעט צבע, סטיילינג, בניית קונספט ואמנות, הפכתי אותה לדירה מקסימה לעד ארבעה אנשים. יש חדר שינה והספה בסלון נפתחת. יש בדירה שתי מרפסות – אחת פונה לחזית ואחת לאורך הדירה".

את הקיר המפריד בין המטבח למסדרון, שכנראה רוב המעצבים היו בוחרים להרוס, השאירה רינגל כדי להעצים את האינטימיות בחלל. "אני חושבת שמי שתכנן את הדירה במקור לקח החלטות נבונות ושזו חלוקה מאוד חכמה", היא מוסיפה, "יש משהו מאוד גנרי ואפילו אנמי ב-One Space. דווקא חלוקה היא זו שמוסיפה את האופי לבית. זו דירה קטנה וזה עושה בה סדר. זה מאוד חשוב בדירות קומפקטיות", היא מסבירה. את המטבח הקיים, בצבע שמנת, היא השאירה, אבל הוסיפה ארון לבן עם סגירת קלאפה, החליפה לברז זהב ושיפצה את הידיות. בחדר הרחצה היא החליפה את השידה, הכיור והברז.

מטרתה של רינגל הייתה ליצור בדירה תחושה ביתית. הרהיטים בחדר השינה נקנו בחברת סימפלי ווד, והיא מצאה במרקטפלייס של פייסבוק פריטים רבים, כמו השולחן הנפתח הניצב בין המטבח לסלון. היא בחרה להשקיע בווילונות – בחלל המרכזי תלויים וילונות שנתפרו בהזמנה אישית, ובחדר השינה יש וילונות הצללה איכותיים לחוויית שינה מקסימלית. בדירה יש גם אקססוריז מריקו הום ופריטים שרינגל יצרה – ספריית הברזל הלבנה המוצבת בסלון, פסלים שונים והתמונה מעל המיטה. לדבריה, "אפילו הכפיות בפינת הקפה נבחרו בקפידה", אבל הדגש לא היה על מותגים "אלא ממקום של מה מתאים לדירה ולאופי שלה. זו דירה צנועה, בלי שופוני".

הדירה מושכרת לטווח קצר ב-AIRBNB, במחיר ממוצע של כ-800 שקל (תלוי במועד ובעונה), וכן היא מושכרת להפקות צילום וסטיילינג.

דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל - 4
צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל - 6
צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, ג - 6
צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל - 8
צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, ג - 4
צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, ג - 5
צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, ג - 2
חדר השינה|צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל - 3
חדר הרחצה|צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, ג - 3
צילום: טלי קנדל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, לפני השיפוץ - 2
המטבח לפני השיפוץ|צילום: באדיבות מירב רינגל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, לפני השיפוץ - 5
הכניסה לפני השיפוץ|צילום: באדיבות מירב רינגל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, לפני השיפוץ - 4
הסלון לפני השיפוץ|צילום: באדיבות מירב רינגל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, לפני השיפוץ - 1
חדר השינה לפני השיפוץ|צילום: באדיבות מירב רינגל
דירת אירוח בתל אביב, עיצוב מירב רינגל, לפני השיפוץ - 3
לפני השיפוץ|צילום: באדיבות מירב רינגל
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן