עיצוב הבית
עיצוב הבית

לסופי שבוע: השותפים העסקיים קנו דירת 60 מ"ר מהממת במגדל השווה בתל אביב

דירת הנופש אולי קטנה, אבל ממזרית: המטבח והסלון חולקים אלמנט נגרות משותף, מראת גוף על דלת ברזל מייצרת אשליה של מרחב, וחלל השינה השקוף משתלב בתוך הסלון לצד הנוף האורבני

רוני מואב | LIVING | פורסם 27/03/24 12:00 
דירה במגדל בתל אביב עיצוב שרון איגר סלון לכיון מרפסת

שני שותפים עסקיים בשנות ה-50 המאוחרות קיבלו החלטה לא שגרתית - לרכוש יחד דירה בתל אביב שתשמש אותם כהשקעה, אבל גם תשרת אותם לשהייה בעיר הגדולה בסופי שבוע ולעת הצורך. העסק המשותף שלהם הוא חברת יבוא ויצוא, שניהם רואי חשבון ומהנדסים בהכשרתם, וגם פעילים בתחום החברתי. כל אחד מהם מתגורר עם משפחתו ביישוב כפרי אחר בארץ, הרחק מהעיר הגדולה. הם רכשו דירה בשטח 60 מ"ר במגדל חדש בלב ת"א (פרויקט דה וינצ'י), שצופה לשכונת שרונה המשוחזרת ומהמרפסת אפשר לראות גם את הים. לדירה הם מגיעים בסופי שבוע עם המשפחה למטרות בילויי בנפרד, ונפגשים בה באמצע השבוע לפגישות עבודה.

 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> לקח לנו שתי שניות להבין מה הבעיה בתמונה, ולכם?

>> בגיל 35 לשירלי ולבת זוגה יש 17 דירות במילאנו

 

דירה במגדל בתל אביב עיצוב שרון איגר סלון
צילום: ענבר כרמלי

דירה במגדל בתל אביב עיצוב שרון איגר
המרפסת משקיפה על שכונת שרונה|צילום: ענבר כרמלי

המוטו: לפרוץ את גבולות הסטנדרטי בטוויסט

הדיירים רצו דירה בסטייל אורבני בלוקיישן מרכזי ומצאו אותה בפרויקט המגדלים היוקרתי, שבקומה התשיעית שלו תלויה באוויר בריכת שחיה בין שני הבניינים, ומאזור הגינה שנמצאת ביניהם ניתן לצפות במים ובשחיינים. הדירה עצמה כוללת אזור ציבורי ובו סלון ומטבח, חדר רחצה הכולל שירותים ואזור כביסה, חדר שינה וממ"ד. הדיירים ביקשו מהמעצבת שרון איגר לתכנן אותה כדירת נופש בקו מודרני, עם נגיעות של רכות וחום. היא החלה בעבודתה לפני שהתחיל תהליך הבניה, שינתה את תכנון הדירה המקורי והתאימה אותו להגדרת הלקוחות, ליוותה אותם מול אנשי המקצוע השונים ומול אדריכל השינויים של הפרויקט. בניית המגדלים ארכה כ-3 שנים.

 

שטח הדירה הקטן והצורך בממ"ד וחדר רחצה סגור הגבילו את היכולת לשינויים, והקו המוביל בתכנון היה הרצון לפרוץ את גבולות הסטנדרטי ולעשות "טוויסט" שישווה לדירה אווירת חופשה כאשר באים לנפוש או לעבוד בעיר הגדולה. מכאן נבע הרעיון לשבור את הקירות הרגילים ולהפוך אותם לאקווריום זכוכית שממוקם על במת עץ. רעיון נוסף היה לחבר בין קיר המטבח, דלת הכניסה לדירה וקיר הטלוויזיה של הסלון ע"י קיר נגרות אחידה, כתחליף לפינות וחללים שונים שנותנים תחושה מצומצמת. כך נוצר חיבור בין כלל האזורים לכדי חלל אחד שנותן תחושת מרחב ואחידות.

דירה במגדל בתל אביב עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי
דירה במגדל בתל אביב עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי
דירה במגדל בתל אביב ג עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי
דירה במגדל בתל אביב ג עיצוב  שרון איגר
העבודה על במת העץ|צילום: שרון איגר
דירה במגדל בתל אביב ג עיצוב  שרון איגר
העבודה על במת העץ|צילום: שרון איגר
דירה במגדל בתל אביב ג עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי
דירה במגדל בתל אביב עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי
 

כשמדובר בדירה קטנה, שם המשחק הוא לתת תחושת מרחב ופתיחות וכמובן פתרונות אחסון רבים ככל האפשר. הקונספט המנחה לאורך הפרויקט היה הרצון ליצור חלל אחד ללא מסדרונות וקירות שמהווים מחסומים ויזואליים, כך שמכל נקודה בדירה החוויה תהיה של תחושת מרחב. דלת הכניסה לדירה משולבת כחלק מקיר נגרות, הכולל את ארונות המטבח ומזנון שמשרת את הסלון וכולל בתוכו טלוויזיה. החברה המבצעת של קיר זה הייתה חברת המטבחים, על מנת ליצור אחידות והמשכיות. המטבח הוא בצורת ר' וכולל באופן מינימלי את כל הפונקציות שקיימות במטבח. אי מלבני בהיר עם מקום ישיבה וכיסאות ל-4, עם אופציה להרחבה, כולל בתוכו מקרר יין ומקום אחסון. מעל האי נתלה מתקן ברזל, כתוספת אחסון ופריט עיצובי למטבח. בנוסף לאכילה משמש משטח השיש של האי להסבה ועבודה. ארונות המטבח מחולקים בשתי "שכבות": הנמוכים בעומק 30 כדי שיהיה אפשר לעבוד מול משטח העבודה ללא הפרעה; הארונות שמעל בעומק 60 לניצול מקסימלי לאחסון. הארונות מופרדים גם על ידי גוון שונה - בהיר וכהה.

תחושה של סוויטה בסגנון לופט אורבני

מול דלת הכניסה ובהמשך לסלון ממוקמת מרפסת הצופה לעיר, ומול המטבח ממוקם חדר השינה על במה מוגבהת. ההחלטה להגביה את החדר ולהוסיף חומר כריצוף נבעה מהרצון לייחד עוד יותר את החלל, המוקף בקירות שקופים, להוסיף לו חומר טבעי וחם ולייצר תחושת סוויטה בסגנון לופט אורבני. לאחר קבלת המפתח לדירה עלתה התלבטות אם לייצר את חדר הזכוכית מגובה הריצוף, ורק לסגור בקירות הזכוכית והברזל, או לדבוק בקונספט הראשוני ולבנות את במת העץ ועליה את קירות הזכוכית. הוחלט לדבוק בקונספט הראשוני כיוון שהבמה מעניקה לחלל הגדרה וגם מהווה אלמנט תאורה ייחודי, והעץ מוסיף חום וחומר טבעי נוסף. הבמה נבנתה בסגנון בניית דק חיצוני בהנחה של פלטות osb ועליהן פרקט "פישבון" תחום במסגרת ישרה - לכאורה אלמנט פשוט אך בפועל דרש תכנון ועבודה מדויקת. מהמיטה בחדר השינה אפשר לצפות בטלוויזיה של הסלון, וחלון נוסף נפתח אל המרפסת. החלונות בחדר תוכננו מרצפה ועד תקרה, כך שגם לכיוון המרפסת יש תחושת המשכיות שמקנה הרגשה של גודל ומרחב. חדר השינה השקוף מחופה בווילונות שמאפשרים תחושת אינטימיות והפרדה מוחלטת. כשהם מוסטים החדר משתלב לחלל אחד עם הסלון. שילוב הקירות האטומים עם הזכוכית השקופה והפרופיל הבלגי, שעשוי ברזל דקיק, הופך את החלל לקליל ומפתיע. בהמשך חדר השינה והמטבח יש מסדרון קצר שמוביל לממ"ד - המשמש כחדר עבודה ואירוח, וממולו חדר הרחצה ואזור מכונות הכביסה. בקצה המסדרון, מול הסלון, ממוקם ארון חשמל מוסתר שתוכנן כחיפויי דלת ברזל. הדלת מחופה בחלקה במראה, נותנת אשליה של מרחבים ומשמשת כמראת גוף פרקטית וגם אביזר דקורטיבי לדירה הקטנה. 

דבר המעצבת: החוויה לאורך המסע המשותף הייתה נעימה, נעשתה בדיאלוג ובכבוד הדדי. העבודה נעשתה מול יועצי וספקי הפרויקט (של המגדלים); חלק מהפריטים עברו שדרוג ובחלקם נעשה שימוש בסטנדרט שסיפק הפרויקט, כדי לשמור על איזון בהוצאות.

 

עיצוב פנים: שרון איגר, סטודיו לעיצוב ואדריכלות פנים

קיר הזכוכית, מתקן מעל אי ודלת מראה: ארטפרו- חלונות ברזל
במת העץ: פירו עבודות עץ בע"מ

 

  

רשימת מכולת

* טולמנ'ס דוט: ספסל עץ אלון 4,150 שקלים, ספה 14,990 שקלים, כורסאות 4,400 שקלים

* מתקן תליה מעל אי מטבח, ארטפרו: 4,000 שקלים

דירה במגדל בתל אביב עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי

דירה במגדל בתל אביב ג עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי
דירה במגדל בתל אביב ג עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי

דירה במגדל בתל אביב ג עיצוב שרון איגר
צילום: ענבר כרמלי
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן