חבר הכנסת, בנימין (פואד) בן אליעזר, עובר בימים אלה לפנטהאוז החדש שרכש בפרויקט היוקרה לאורה של קבוצת אלמוג כ.ד.א.י ביפו. בן אליעזר רכש את הפנטהאוז בכ-9 מיליון שקל לפני כשנה. מדובר בדירת יוקרה בת 5 חדרים בקומה ה-3 בשטח של כ-190 מ"ר ועוד 100 מ"ר מרפסת ברחוב מרגוע, בסמוך לטיילת.

הפנטהאוז של פואד, סלון (צילום: יאיר ואזנה)
מרפסת רחבה ונוף פתוח. פרויקט לאורה של קבוצת אלמוג | צילום: יאיר ואזנה

בית חכם ומרפסת לים

 

פרויקט לאורה מתאכלס בימים אלה ביפו. לדברי החברה, הדירות בפרויקט נמכרו בהיקף כולל של 52 מיליון שקל, בין היתר, למשפחות הנמנות על האצולה היפואית. עוד 2 פנטהאוזים אחרונים, בשטח כ-220 מ"ר ב-2 מפלסים, עם מרפסת שמש בשטח כ-100 מ"ר הצופה אל הים מוצעים כיום למכירה במחיר של כ-8 מיליון שקל.

בין הדירות שנמכרו באחרונה בפרויקט: דירת דופלקס גן בת 5 חדרים בקומת קרקע, בשטח כ-160 מ"ר עם גינה בשטח כ-50 מ"ר ומרתף צמוד - נמכרה ב-3.7 מיליון שקל; דירת 4 חדרים בקומה ראשונה בשטח כ-100 מ"ר עם מרפסת בשטח כ-35 מ"ר - נמכרה ב-3.3 מיליון שקל.

לדברי החברה, מאז תחילת שיווק הפרויקט לפני כשנתיים, חלה בו עליית מחירים של כ-11%. כך למשל, דירת דופלקס גן בת 5 חדרים נמכרה בתחילה בכ-3.3 מיליון שקל.

פרויקט לאורה כולל 19 יחידות דיור יוקרתיות בנות 4, 5 ו-6 חדרים, דירות גן ודירות גג, עם מרפסות שמש גדולות וחלונות עץ לבנים, בעיצובו של האדריכל אילן פיבקו, במתחם מגורים ובו 2 בניינים בני 3 קומות, עם סמטה פנימית, לובי פתוח לחצר פנימית ובה אמת מים מרהיבה. מדובר במתחם סגור ואקסקלוסיבי, הכולל חניון תת קרקעי.

הדירות בשטח כ-200 מ"ר כוללות מרפסות עם דקים מהן נשקף עם נוף פתוח לים. הותקנה בהן מערכת "בניין חכם" של חברת אלבקס, המאפשרת לשלוט באמצעות מסך מגע דירתי, במערכות שונות בבית, דוגמת: מזגנים, תאורה, דוד, תריסים, גלאי בטיחות, מערכת השקיה, אודיו, וידאו ועוד.

לדברי יקי אמסלם, מנכ"ל קבוצת אלמוג כ.ד.א.י, "הפרויקט משקף במידה רבה את הקוסמופוליטיות של מגורים ביפו, שכן רוכשי הדירות הם מגוונים ומגיעים מכל קצוות הקשת. בשל התכנון הייחודי של הפרויקט, הבנוי כקומפלקס מודרני, נמוך ופרטי, הוא אינו זר לסביבה ואינו מנקר עיניים, על אף שמדובר בפרויקט יוקרה".

פואד פנהאוז, חוץ (צילום: יאיר ואזנה)
פרויקט יוקרה של האדריכל אילן פיבקו. פרויקט לאורה של קבוצת אלמוג | צילום: יאיר ואזנה
פואד פנהאוז, מתחם (צילום: יאיר ואזנה)
כולל 19 יחידות דיור יוקרתיות. פרויקט לאורה של קבוצת אלמוג | צילום: יאיר ואזנה
הפנטהאוז של פואד, גינה (צילום: יאיר ואזנה)
"לא מנקר עיניים", פרויקט לאורה של קבוצת אלמוג | צילום: יאיר ואזנה

לעומת זאת, דן שילון מציע למכירה את הווילה שלו בזכרון יעקב תמורת 9 מיליון שקל