LIVING
LIVING

בתים יפים: מיני-פנטהאוז ברחובות

הנוף היה שם - אבל לשאר דאגו המעצבות. במשך שלושה שבועות אחרי מסירת המפתח הדירה החדשה שודרגה ואובזרה - מהרצפה בחדרי הרחצה ועד ריהוט עם נגיעות של צבע חרדל. בסוף התהליך נכנסו בני המשפחה לבית חלומותיהם

מערכת living | living | פורסם 15/08/19 08:00 
23 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
הנוף מהקומה ה-16|צילום: אלעד גונן

21 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
ויתור על שירותי אורחים אפשר להגדיל את הסלון|צילום: אלעד גונן

בני זוג, אנשי הייטק בשנות ה-30 לחייהם, הורים לשניים (בן 6 ובת 3.5) רכשו דירת מיני פנטהאוז בקומה ה-16 בניין בשכונה חדשה ברחובות. הדירה, ששטחה 128 מ"ר עם מרפסת ששטחה 26 מ"ר, היא דירת קבלן בתכנון סטנדרטי, ובני הזוג פנו למיכל סיני ואפרת רז מסטודיו HOMEMADE כדי לבצע שינויים במבנה ולעשות לדירה סטיילינג.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

"החלום של הדיירים היה לקבל דירה מזמינה עם חלל ציבורי מרווח, זורם כיחידה אחת, בקווים נקיים ומנימליסטיים. הם ביקשו חדר משחקים, חדר עבודה, חדר שינה משותף לשני הילדים ויחידת הורים נעימה", מספרות המעצבות. "האתגר העיקרי היה לטשטש את המסדרון בלתי נגמר שיוצר מעברו השני סלון צר וארוך. בנוסף, שירותי אורחים שמוקומו ישר בכניסה לדירה יצרו מבואה צרה ולא מזמינה". המעצבות ליוו את בני הזוג לאורך בניית הבניין – כשלוש שנים. "כדי לצמצם עלויות החלטנו לא לבצע חלק מהשינויים דרך הקבלן והכנסנו שיפוצניק לכשלושה שבועות נוספים אחרי קבלת המפתח", הן מספרות. העלויות היו 23 אלף שקל תוספת לקבלן הבניין, 40 אלף שקל השיפוץ לאחר קבלת המפתח ו-190 אלף שקל לריהוט, הלבשה וסטיילנג. 

"הרעיון היה לעשות שינויים מבניים מינוריים, להשקיע מעט בתשתיות ואת רוב התקציב להשקיע בהלבשת הבית. גם בתוכנית החשמל כמעט ולא שינינו דבר והשקענו בגופי התאורה במקום", מסבירות סיני ורז. "השתמשנו בגוונים קלאסיים שתמיד יהיו באופנה ולא יימאסו, ואת העניין יצרנו בעיקר על ידי ריהוט, אביזרים המשלימים, חפצי הנוי ופריטי טקסטיל. רוב הרהיטים עוצבו במיוחד לדירה - הספה, המזנון, הכורסאות, פינת האוכל, המיטה והשידות בחדר ההורים, מתלה לבגדים ועוד.

"במקרים רבים הדיירים משקיעים את רוב התקציב בתשתיות ולא משאירים נתח תקציב מספק להלבשה. כאן החלטנו לעשות אחרת והדיירים מאוד התלהבו מהתוצאה. בתהליך ההלבשה אנחנו רוכשות בשביל הדיירים את כל הפריטים, עד לרמת הנר והמצעים. אחסנו את כל הרהיטים והמוצרים אצלנו עד ליום התקנה שבו אנחנו מגיעות עם צוות הנדימנים מקצועיים ובמשך 12 שעות מתקינים את הכל - מצעים, וילונות, רהיטים, תמונות, חפצי נוי, שטיחים ועוד. הכל מסתיים ביום אחד והלקוחות חוזרים בערב לבית חלומותיהם".

14 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
ספריית ברזל שעוצבה במיוחד|צילום: אלעד גונן

16 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
משטחי העבודה מחופים בקוריאן|צילום: אלעד גונן
18 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
חרדל הוא הצבע האהוב על בעלת הבית|צילום: אלעד גונן
17 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
רצפת החלל הציבורי מחופה באריחי גרניט פורצלן דמוי בטון|צילום: אלעד גונן
 

שירותי האורחים בכניסה לדירה בוטלו לטובת נישה לספריית מתכת וכך הורחב חלל הכניסה והמעבר לסלון. "את הספרייה השחורה והמינימליסטית תכננו במיוחד לפי דרישות הדיירת", מספרות המעצבות. "עבודה עם מתכת אהובה עלינו במיוחד, והספרייה מגדירה אזור מעבר שיקי ואופנתי לחלל הפרטי". דלת הכניסה מובילה לחלל הציבורי, הכולל מטבח, פינת אוכל וסלון, ורצפתו מחופה באריחי גרניט פורצלן דמוי בטון. מימין לכניסה נמצא המטבח הלבן בשילוב עץ אלון ולידו שולחן האוכל. המטבח בנוי בצורת רי"ש עם אי גדול ובו נמצאות הכיריים. משטחי העבודה מחופים בקוריאן.

שולחן האוכל העגול, שנבנה במיוחד, עומד ליד חלון המרפסת. לידו עומדים כיסאות בצבע חרדל, האהוב על בעלת הבית, ומעליו תלויה מנורה מוזהבת. על הקיר תלויה תמונה אבסטרקטית שהוזמנה במיוחד בצבעי החלל. דלת הזכוכית מובילה למרפסת ובה ריהוט בגוני לבן וחרדל וכדי צמחים גדולים.

24 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
צילום: אלעד גונן

19 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
קיר הסלון הארוך חולק לשניים|צילום: אלעד גונן
15 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
צילום: אלעד גונן
22 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
נגיעות צבע חרדל גם בסלון|צילום: אלעד גונן
20 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
צילום: אלעד גונן

ביטול שירותי האורחים הגדיל את הסלון. קיר הסלון הארוך, שיצר תחושה של חלל צר, חולק לשניים בפתח ברוחב של 10 ס"מ מהרצפה עד לתקרה. חלק מהקיר נשאר חלק ונתלתה עליו תמונה גדולה, וחלק אחר חופה באריחי בטון ועליהם מנורות מחוג שחורות ועדינות לתאורת אווירה. הריהוט כולל ספה אפורה ארוכה, כורסאות ברזל מרופדות בבד חרדל, מזנון בשילוב עץ וצבעי לבן וחרדל התואמים למטבח ולכיסאות האוכל, ושולחנות קפה מברזל עם משטחי זהב ואלומיניום. על הרצפה פרוש שטיח שחור גיאומטרי. ליד הסלון נמצא חדר העבודה של בעלת הבית ובו שטיח קליל אפור לבן, לוקר פשוט לבן ותמונות מופשטות.

חדר המשחקים מעוצב בגוני מנטה וטרקוטה. קיר אחד חופה בטפט של מפת העולם ועל הרצפה פרוש שטיח פי.וי.סי עגול. בחדר יש שולחן עגול מעץ עם רגלי מתכת, כוורת וסלים לאחסון משחקים ופוף בפינת הקריאה. חדר השינה של הילדים מעוצב בצבע מנטה מרגיע ונעים. מלבד מיטות יש בחדר כיסא עץ לשעת הסיפור, שטיח עגול מכותנה, וארגז ספרים בגובה נגיש לילדים. בין המיטות יש שידה עם ארגז.

2 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
חדר העבודה של בעלת הבית|צילום: אלעד גונן

12 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
חדר המשחקים |צילום: אלעד גונן
13 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
צילום: אלעד גונן
11 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
הקיר חופה בטפט של מפת העולם|צילום: אלעד גונן
10 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
חדר השינה של הילדים|צילום: אלעד גונן
3 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
צילום: אלעד גונן
4 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
צילום: אלעד גונן

בחדר ההורים יש מיטת מתכת שידות עץ – כולן הוזמנו במיוחד. על השידות יש מנורות קריאה מסיליקון. על הרצפה פרוש שטיח לבן עם דוגמה שחורה. בכניסה לחדר הוצב סל ועל הקיר נקבעו מתלים. בחדרי השינה וחדר המשחקים חופתה הרצפה בפרקט למינציה בגון עץ אלון מולבן ומעושן.

בחדרי הרחצה לא נעשה שינוי מבני והקירות מחופים באריחים לבנים מט מהקבלן. הרצפה שודרגה באריחים מעוטרים בשחור לבן. הברזים הבסיסיים שודרגו לברזי אינטרפוץ מהקיר, והמקלחונים עם מסגרת ניקל שחורה. ארונות הכיור עשויים ברזל. מעל האסלה הסמויה הותקנה יחידת מדפים מברזל ובה קבועה מראה.

1 - דירת קבלן ברחובות, עיצוב HOMEMADE
חדר ההורים|צילום: אלעד גונן

5 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
צילום: אלעד גונן
6 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
מיטת המתכת ושידות העץ נבנו במיוחד|צילום: אלעד גונן
7 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
קירות חדרי הרחצה מחופים בחיפוי של הקבלן, והרצפה שודרגה|צילום: אלעד גונן
8 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
הברזים שודרגו לברזי ברזי אינטרפוץ |צילום: אלעד גונן
9 - דירת קבלן ברחובות, ג, עיצוב HOMEMADE
צילום: אלעד גונן

עיצוב: סטודיו HOMEMADE מיכל סיני ואפרת רז

קבלן לאחר טופס 4: לואיי אבו זאמל

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

 

רשימת מכולת

ספריית מתכת – 9,000 שקל, אייטמס גאלרי

שולחנות סלון – 3,600 שקל, טולמנס דוט

כיסא אוכל חרדל - 500 שקל, פיק אפ בר כיסאות

 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן