בני הזוג, מנהלת יצוא וגרפיקאי, מתגוררים עם שתי בנותיהם (אחת בבית ספר יסודי ואחת בגן), בדירה קבלן בבניין שנבנה לפני כעשר שנים בגוש הגדול בתל אביב. הדירה, ששטחה 125 מ"ר והיא כוללת חמישה חדרים, הייתה במצב טוב, אבל התכנון בחללים הציבוריים וביחידת ההורים לא התאים למשפחה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

בפגישה הראשונה עם מעצבת הפנים ליאור לסנר סיפרו בני הזוג שהחליטו על השיפוץ אחרי התלבטות שנמשכה שמונה שנים. הזוג רצה מטבח גדול, מפנק ופרקטי יותר מהקיים. מכיוון שהם מארחים הרבה ומשתמשים הרבה בחלל הציבורי אחת ממטרות העל של השיפוץ הייתה ליצור קשר בין הפונקציות בחלל המרכזי – המטבח, פינת האוכל והסלון. הם גם ביקשו שהסלון יפנה לנוף הפתוח ויהיה בו מקום לקרוא ספר בסוף יום עמוס, וכן להפוך את יחידה ההורים למפנקת יותר.

השיפוץ נמשך חמישה חודשים ועלה 400 אלף שקל, כולל שיפוץ מלא של יחידת ההורים והחלל הציבורי, שבירות, בנייה, תשתיות אינסטלציה חדשות, תוספות רבות של תשתיות חשמל ותאורה, שדרוג המיזוג בסלון והמטבח, עבודות צבע בכל הבית, ריצוף הבית (כולל החדרים), עבודות גמר וחיפוי במטבח ובמקלחת הורים, נגרות ורהיטים לחללים שעברו שיפוץ ואקססוריז ופריטי טקסטיל. 

משחק של אור וצל בספרייה

המבואה: בכניסה לבית נמצאת פינת ספרייה שלפני השיפוץ הייתה מעבר חסר שימוש. הספרייה עוצבה במיוחד ונוצרה על ידי מסגר מברזל. חלק מהמדפים עשויים מפח מחורר היוצר משחק של אור וצל. מול הספרייה הוצבו שני כיסאות מעץ בשילוב ברזל וביניהם שולחן בטון. מעל הספרייה התקנו גופי תאורה שקועים ששוטפים אותה באור נעים ובתוכה מוקמה מנורת שיש דקורטיבית שנדלקת בלילה ויוצרת מראה דרמטי. לדברי בני הזוג, הפינה פופולרית במיוחד כי מי שיושב בה יכול לדבר עם מי שנמצאים בסלון, בפינת האוכל או במטבח.

בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, כניסה (11) (צילום: הילה עידו)
המעבר הפך לפינת ספרייה שימושית | צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, סלון (10) (צילום: הילה עידו)
המדפים המחוררים יוצרים מראה דרמטי | צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, ג, עיצוב ליאור לסנר, סלון (9) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, כניסה (12) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

המטבח: רוב הבית חופה בפרקט, אבל למטבח נבחרו אריחי בטון גדולים. פרופיל ברזל מפריד בין שני סוגי הריצוף. במסגרת השיפוץ חוברה מרפסת השירות למטבח כדי להגדיל אותו, והמטבח עצמו הוחלף. הקירות חופו בחומר דמוי טיח שמגיע בפלטות "מאתגרות" בגודל 300X100 ס"מ כדי להימנע מחיבורים רבים ולהעניק מראה נקי. הארונות הנמוכים צבועים לבן ועליהם מונח משטח שיש דמוי בטון.

בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, סלון (23) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, ג, עיצוב ליאור לסנר, מטבח (6) (צילום: הילה עידו)
יחידת מדפים פתוחה במטבח | צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, מטבח (10) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

בית בתל אביב, ג, עיצוב ליאור לסנר, מטבח (7) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

הארונות הגבוהים עשויים עץ אלון. יחידת המדפים הפתוחה ודלפק האוכל עשויים גם הם מעץ אלון עם מסגרת ברזל הזהה לברזל של הספרייה. מאחורי דלפק האוכל יש יחידת מדפים פתוחה נוספת מעץ. "בגלל שבני הזוג משתמשים בסוגים רבים של אגוזים וקטניות, החלטנו לקחת את זה למקום עיצובי עם שתי יחידות המדפים הפתוחות", מספרת המעצבת. "זה אחד הדברים שכל מי שנכנס לבית מתרגש מהם".

בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, מטבח (8) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, מטבח (11) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, מטבח (9) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

בית בתל אביב, ג, עיצוב ליאור לסנר, מטבח (8) (צילום: הילה עידו)
צנצנות עם קטניות ואגוזים הפכו לפריטי עיצוב | צילום: הילה עידו

הסלון ופינת האוכל: לפני השיפוץ פנה הסלון למטבח, עכשיו הוצב הריהוט לכיוון הנוף הפתוח. על הספה הזוגית הכחולה החדשה הונחו כריות מאריגים שונים בגוני כחול ושתי כריות צבעוניות המוסיפות צבע. מולה הוצבה ספה ארוכה במראה קליל ומרחף מבד אפור ועליה כריות ורודות וכחולות. עוד נוספו שולחנות צד בצורות מעוינים לא סימטריים מברזל ושני שולחנות קפה עגולים - אחד מאלון והשני מברזל. מעל הספות הותקנו פסי תאורה שחורים ועל החלון נתלה וילון חדש. שולחן האוכל העשוי זכוכית היה ברשות הדיירים. מעליו הותקנו ארבע מנורות בגוון ברונזה היוצרות מראה חם.

בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, סלון (18) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, סלון (17) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, סלון (16) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, סלון (15) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

מתלה מגבות שעוצב במיוחד

חדר ההורים: בחדר הייתה מקלחת קטנטונת וחדר ארונות קטן. על ידי הזזת הדלת לכיוון המסדרון והוצאת שידה שעמדה בחדר נוצרה נישה לארון בגדים. חדר הארונות והמקלחת חוברו למקלחת מפנקת. החדר חופה בפרקט בגון אספרסו מגורד שמעניק תחושה חמה ונעימה. מראה ישנה שהייתה ברשות הזוג הוצבה על הקיר מצד שמאל ומשקפת חדר הרחצה. קיר המיטה נצבע בכחול. "המיטה הוחלפה לבסיס לבן פשוט מאיקאה ולו הוספנו ראש מיטה מבד ארוג", מתארת לסנר. מצד אחד של המיטה נקבעה על הקיר מנורה בצבע זהב, ובצד השני הוצבה מנורה עומדת בתכלת. על התקרה נקבע מאוורר עץ כהה משופשף להשלמת המראה. בנישה הוצב ארון לבן שמתמזג עם הקיר.

בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, חדר שינה (19) (צילום: הילה עידו)
חדר השינה. מנורות לא זהות | צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, חדר שינה (20) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, חדר רחצה (23) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, חדר רחצה (24) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

"היה חשוב לנו ליצור מקלחון גדול ומרווח. את האסלה בחדר המקלחת לא יכולנו להזיז, בגלל סיבות טכניות, ולכן עבדנו מסביבה", מסבירה לסנר. "בצדה השמאלי הוצב ארון עץ עם מגירות לתמרוקים ואזור פתוח לנייר טואלט ומגזינים ומעליו יצרנו ארון דק ומחופה מראה לבשמים ועוד". רצפת המקלחון ושני קירות חופו באריחים שחורים מאוירים, ובקיר השלישי נוצרה נישה גדולה לתמרוקים. במקלחון הוצב ספסל קוריאן. "הפריט שאני הכי אוהבת במקלחת הוא מתלה המגבות שעוצב ויוצר במיוחד בשביל הזוג כדי שהמגבות באמת יתייבשו. בין שני המתלים יש מרווח כך שלמגבת יש אוויר מכל הכיוונים. זה אחד הדברים שהיה חשוב ביותר ללקוחות וכך נולד המתלה", היא מסבירה.

בית בתל אביב, ג, עיצוב ליאור לסנר, חדר רחצה (23) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, עיצוב ליאור לסנר, חדר שינה (18) (צילום: הילה עידו)
צילום: הילה עידו
בית בתל אביב, ג, עיצוב ליאור לסנר, חדר רחצה (22) (צילום: הילה עידו)
מתלה מגבות שעוצב במיוחד | צילום: הילה עידו

"פעמים רבות אני נתקלת באנשים שמייחסים לכל בחירה ולכל בלת"ם - ויש המון בלת"מים בשיפוץ – כאל עניין של חיים ומוות", היא מסכמת. "הזוג הזה ידע לקחת את הטוב וליהנות מכל סיבוב רכישות או ביקור בדירה. הם לא התרגשו כשהמטבח איחר בחודש וצחקו על זה שהם מבשלים במיקרו על שרפרף ארוחת ערב למשפחה. הפרופורציות והזרימה הובילו לאחד השיפוצים הכיפיים שהיו לי וכשנהנים גם התוצאה טובה".

עיצוב: ליאור לסנר, מעצבת פנים

רשימת מכולת

שטיח (בפינת הספרייה) – 3,900 שקל, השטיח האדום, ראשון לציון
ספת רביצה (בסלון) – 8,500 שקל, דולה, תל אביב
כיסאות עץ (בפינת הספרייה) – 1,900 שקל ליחידה, טולמנ'ס אאוטלט, בית יהושע
מנורות (בפינת האוכל) –637 שקל ליחידה, כלי אור, רמת השרון
מאוורר, דגם אפולו (בחדר השינה) – 2,500 שקל, סוהו מאווררים, רמת החייל