עיריית רעננה החלה באחרונה במיזם שמטרתו להפוך את המרחב הציבורי לשוויוני מעט יותר. במסגרת המיזם יוחלפו עשרות אבני השפה המשופעות, המיועדות לירידה מהמדרכה עם עגלות, ועליהן הכיתוב "לאם ולתינוק". את הכיתוב החדש יבחרו התושבים.

"המטרה שלנו היא לשמש מודל לעוד ערים בארץ להפוך את המרחב הציבורי לשוויוני לשני המינים", הסביר חיים ברוידא, ראש העיר, בשיחה עם MAKO. לפי העירייה, אבני השפה עם הכיתובים הותקנו ברחבי העיר לפני כ-40 שנה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> תתחילו לארוז: מצאנו את המלון המושלם לקיץ

>> תודו לנו אחר כך: הטיפ שיציל לכם הרבה בגדים

בשבוע שעבר פרסם ברוידא פוסט בפייסבוק ובו כתב: "אלפי עגלות ותינוקות חצו משך דורות את אבן השפה המוטבעת ל'אם ולתינוק'. בשנת 2020 ההגבלה המגדרית המייעדת את גידול התינוקות לאם או לנשים בלבד אינה רלוונטית עוד ברעננה. במרחב הציבורי בעיר נשדר מעתה שוויוניות לשני המינים ונבסס גם בתוך העירייה תרבות עבודה ארגונית 'תומכת משפחה'". כך, למשל, בשיחה עם MAKO ברוידא מציין כי בעירייה "מעודדים עובדים ועובדות לצאת מוקדם מהעבודה פעם בשבוע כדי להיות עם המשפחה. אנחנו אפילו כופים עליהם לעשות זאת".

ברוידא פנה לתושבים וביקש מהם להציע רעיונות לכיתובים חדשים. שלוש ההצעות המוצלחות ביותר יוצגו לציבור, והציבור יבחר ביניהן. בין ההצעות: "להורים ותינוקות", "לתינוקות רעננים", "להורה ולתינוק" ועוד.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

כמה מהתושבים ציינו בתגובה לפוסט כי אבני המדרכה המשופעות נועדו גם להקל על נכים ואנשים המתקשים בתנועה, והציעו כיתובים כמו "לרשותכם בהערכה/אהבה", "לעגלות" ו"מעבר נגיש". תושבים אחרים תהו אם ההוצאה מוצדקת, ובאחת התגובות הוצע הכיתוב "ארנונה ינואר 2020".