עיצוב הבית
עיצוב הבית

במדבר, בחוף או ביער: המקומות היפים בארץ לאירועים

בתקופה מורכבת זו, כשהשמחה מהולה בעצב, גם האירועים שינו את פניהם – הם הפכו צנועים ומצומצמים יותר וחלקם יצאו אל הטבע, למדבר, ליערות ולבוסתנים. בעלי חמש חברות הפקה לאירועים בטבע מספרים על היתרונות והחסרונות של החגיגות הלא שגרתיות

לימור קלר | LIVING | פורסם 13/06/24 07:00 
אירועי טבע מנדומה הפקה תמה
מנדומה|צילום: ביאנה קארו ויטקין

הנוכחות בטבע מועילה לרווחה הפיזית והנפשית של האדם, בין שהוא מטייל בחורשה או בהרים ובין שהוא יושב מול האגם או הים. הטבע מפחית מתח וחרדה, משפר מצב רוח וגורם לאנשים להרגיש טוב יותר, לכן לא מפליא שבזמנים לחוצים יש נטייה לצאת החוצה ולשאוף אוויר. אירועים המתקיימים בטבע נושאים איתם אותם יתרונות, ובתקופה האחרונה אירוח בחוץ הוא דרך טובה לספק לאנשים שחרור והנאה. עם פרוץ המלחמה פסקו האירועים כליל, אך הם חוזרים לאט למסלול, רבים מהם מתקיימים בטבע ובכמות משתתפים מצומצמת יותר.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> "חייבים מקום לחלום": אדריכלי הנוף מציגים מקומות מפלט ברחבי הארץ

אירועי טבע מנדומה הפקה תמה
צילום: ביאנה קארו ויטקין

מנד'ומה במצפה רמון: עם הפנים למדבר

"בשנים האחרונות סצנת האירועים מורכבת בשל הקורונה והמגבלות שלה ואחר כך המלחמה", אומר אביב ויסוול מחברת הפקת האירועים THEMA, "אנחנו מתאימים את עצמנו למצב, בתחילת המלחמה עבדנו בהתנדבות והפקנו חתונה במוצב או בחצר הבית, ולאחר מכן באירועים מוגבלים בחצרות בתים. זו תקופה שבה השמחה מהולה בעצב ואנחנו עובדים עם הזוגות במקסימום הכלה מצידנו. המהות היא ההמשכיות, לחגוג את מה שאפשר. אנחנו נותנים מקום למצב וכל אירוע כמעט כולל פרחים צהובים או חלוקה של סיכות צהובות, כל משפחה והבחירה שלה וכל זוג עם הסיפור שלו. חלקם מתלבטים אם לדחות את האירוע או לקיים אותו, יש כאלה שחברים שלהם נהרגו".

ויסוול ושותפתו לחברה מזלית בורלו קיבלו שטח ריק להפקה של פסטיבל-אירוע פרטי ב"מנד'ומה חווה במדבר" במצפה רמון והלבישו אותו מאפס בווייב מדברי עם נראות מוקפדת. האורחים הגיעו כבר ב-4 אחר הצהריים ועזבו את המקום רק למחרת ב-1 בצהריים. הוזמנו 350 איש לאירוע שנחשב בסדר גודל בינוני, עם רחבת ריקודים, די.ג'יי, מתחם שבו הוגש אוכל ועיצוב שכלל הרבה טקסטיל, פרגולה, ספות וכיסאות. במקום היו גם האט טאב, סאונה ומבנה כיפתי שאִפשר לינה ל-100 איש בחלל משותף או בחדרים מהממים, ובבוקר קיבלו האורחים ארוחת בוקר.

מנד'ומה, הנמצאת בחוות בודדים על כביש 40 סמוך למצפה רמון, מקיימת חקלאות ותיירות זו לצד זו. בליבה מרכז אירוח בצורת פרסה הפונה למדבר, ומתקיימות בו גם סדנאות. בקצה החווה מתחם גלמפינג מאובזר ומפנק לקבוצות ולמשפחות.

"מדבר הוא שטח פתוח שאפשר לעשות בו הכול", מסביר ויסוול, "מוזיקה בלי הגבלה, אבל לא זיקוקים בגלל המצב, במות להקה. אומרים לאורחים להגיע עם נעליים נוחות ולא עקב דק ועם משהו חמים ללילה, דואגים לשמיכות, מדורות או שמשיות ומאווררים". בתכנון אירוע בשטח הם מאפשרים לבני הזוג להביא את עצמם על ידי סגנון שהם אוהבים, צבעוניות או דגש על אוכל או המסיבה. "אנו מביאים למקום ריהוט, כדים, יין, לבוש לצוות שמתאים לקונספט, ובסוף מבינים מהאורחים שהם הרגישו שבני הזוג אירחו אותם בבית, כי זה בדיוק הם - האוכל שהוגש, היין שהם אוהבים והפרחים שיש להם בסלון".

מחיר: כ-1,400 שקלים למשתתף

אירועי טבע מנדומה הפקה תמה
מנדומה|צילום: ביאנה קארו ויטקין
אירועי טבע מנדומה הפקה תמה
צילום: ביאנה קארו ויטקין
אירועי טבע מנדומה הפקה תמה
צילום: ביאנה קארו ויטקין

 יער בן שמן: התפאורה הטבעית של ישראל

"אנשים חזרו לקיים אירועים אך במשורה, ונפח האירועים הידלדל משמעותית ומשיקולים ברורים", אומר איתי מזרחי מחברת ההפקות "פושרז גרופ". "הרגשות מעורבים, זמינות העובדים היא לא כבעבר נוכח גיוס מתמשך או לצערנו עובדים שלא חזרו, ויש גם שיקולים תקציביים לאור אי ודאות עסקית ביחס למצב המשק או הסטת תקציבי רווחה לתרומות למשפחות החטופים והחיילים. גם גיאוגרפית יש פחות מקומות לנפוש ולטייל בהם בשל המצב הביטחוני. אזור הצפון, שהיה המתויר ביותר, לא רלוונטי בחלק משמעותי ממנו". לדבריו, חברות נוטות לקיים יותר אירועים במשרד ואירועים עם אבטחה חמושה. את אירועי החוץ והגיבוש שהוא מפיק הוא מקיים בסביבות כמו יער בן שמן, פארק בריטניה או גשר הצבים בנחל אלכסנדר. "המקומות האלה ייחודיים בזכות התפאורה הטבעית של ישראל: יערות, שדות וחורשים, והאורחים מגלים מקומות נסתרים שטרם חוו. על ידי התכנים והתפאורה הססגונית, כמו פסלים, אלמנטים של מיתוג ודפוס, ריהוט ופינות צ'יל, נוצרת חוויה רגשית".

על פי רוב קיום האירועים מותנה באישורים מוניציפליים, והיתרונות ברורים: הטבע, מזג האוויר הנעים, היציאה מתוך מבנה בן ארבעה קירות למקום פתוח ומזמין וכמובן העובדה שלשטח ניתן להביא כל דבר שעולה על הדעת: בר נייד, ריהוט ברמה גבוהה, אטרקציות ייחודיות. החסרונות הם מזג האוויר כשהוא לא נעים, העלויות ואפשרויות הגישה.

מחירים: אירוע גיבוש בין עצים ותפאורה מיוערת החל מ-900 שקלים לאדם, אירועי חוף החל מ-750 שקלים לאדם

אירועי טבע יער בן שמן הפקה פושרז
יער בן שמן|צילום: איתי מזרחי
אירועי טבע יער בן שמן
צילום: איתי מזרחי
אירועי טבע יער בן שמן הפקה פושרז
צילום: איתי מזרחי
אירועי טבע יער בן שמן יער בן שמן
צילום: עדי חיון

חוף בין קיסריה למכמורת: אירועים עם פחות עכבות

"חווינו ירידה משמעותית בקיום אירועים, וגם כשהם החלו לחזור התחושה אחרת", אומר יהודה עטון מ"יהודה אירועים". "כולם בסוג של טראומה, עדיין עצובים, ויש כתם שחור בלב כי רוב האנשים בתוך זה ובכל אירוע מזכירים את החטופים ואת החיילים". עטון מקיים אירועי חתונות, בר/בת מצווה וימי הולדת בחוף הים או בחורשות איקליפטוסים. הוא מגיע למקום שומם ומקים בו גן אירועים קטן שמיד אחר כך מפורק כלא היה. לדבריו, אירועים בחופי הים לרוב לא מתאפשרים משום שהרשויות מבקשות לשמור על החופים ופקחים נותנים דוחות.

כשהאירוע נמצא בטבע הוא נפרש על מקום רחב יותר, ולכן ניתן להקים בו מתחמים שונים לפי הצורך. אנשים נעים בחופשיות ממקום למקום, מתקשרים ביניהם ואפילו מרגישים פחות עכבות. בסופו של דבר הוא גם נחרת בזיכרון בשל מיקומו הייחודי. עטון מוסיף: "לטבע יש כוח משלו, ומאז הקורונה אנשים חזרו לצניעות ומקיימים אירועים קטנים יותר, של 250-100 איש, עם אנשים שקרובים וחשובים להם. האירועים המצומצמים שונים מהאירועים של 800-600 איש עם כל הטררם, שמתמלאים באנשים שבעלי השמחה לא רואים בשגרה ואת חלקם הם אפילו לא מכירים". במקרים כאלה של חתונות מצומצמות אנשים אולי רוטנים בהתחלה לאן מביאים אותם, אבל כשהם מגיעים לשטח, כל ההגנות מוסרות: "הם אומרים שהרעיון למקום גאוני והכי כיף להם להגיע בבגדים קלילים ובכפכפים, בלי שמלות ערב ועקבים, לפעמים עם קוד לבוש לבן, לפעמים עם בגדי ים. יש פינות זולה שאליהן האוכל זורם כל הזמן, במקום שולחן ערוך שבו יושבים ומחכים לאוכל עם סכין ומזלג. אנשים נמצאים באירוע 5-4 שעות ואוהבים את האווירה של הים והטבע, להסתובב ולדבר ביניהם. בני 50 פלוס יושבים עם חבר'ה צעירים ומרגישים צעירים".

מחירים: עלות לאירוע ל-250 איש, לא כולל בר ואוכל, היא 17-15 אלף שקלים. מסיבת רווקים/ת ל-12 שעות מ-3,500 שקלים ול-24 שעות מ-5,500 שקלים.

אירועי טבע חוף בין קיסריה למכמורת יהודה אירועים
חוף בין קיסריה למכמורת |צילום: מור עטון
אירועי טבע חוף בין קיסריה למכמורת יהודה אירועים
צילום: מור עטון
אירועי טבע חוף בין קיסריה למכמורת יהודה אירועים
צילום: מור עטון
אירועי טבע חוף בין קיסריה למכמורת יהודה אירועים
צילום: מור עטון
אירועי טבע חוף בין קיסריה למכמורת יהודה אירועים
צילום: מור עטון

היער - גלמפינג בפרדס חנה: עצים ואווירת שאנטי

מירי טל ואורן פלקוביץ' הם הבעלים של "היער - גלמפינג בפרדס חנה", שנפתח לפני כשנה, ושם מקיימים אירועים וסדנאות ויש גם אפשרות ללון. במלחמה הם חוו עצירה מוחלטת אבל לאחרונה החלו עמותות לקיים אצלם ימי כיף לקבוצות חיילים וחזרו גם סדנאות הריטריט ואירועים קטנים. "עבדנו על המקום שמונה חודשים, הקמנו תשתיות של מים וחשמל ויצרנו מקום קסום למסיבת רווקים, סדנאות, חתונות, ימי הולדת עם גלמפינג בגדלים שונים לאירוח עד 35 איש ביחד", הם מספרים. יש שם פינות זולה, מנגל, מקום למדורה, מטבח שמשמש מבר ועד לאירוח משפחה, מקלחות ובעיקר עצים ואווירת שאנטי.

מחיר: חתונות מעל 150 איש 22-25 אלף שקלים, לינה בתוספת תשלום.

אירועי טבע גלמפינג פרדס חנה
גלמפינג פרדס חנה|צילום: טל פרומן פוזולי
אירועי טבע גלמפינג פרדס חנה
צילום: טל פרומן פוזולי
אירועי טבע גלמפינג פרדס חנה
צילום: טל פרומן פוזולי
אירועי טבע גלמפינג פרדס חנה
צילום: טל פרומן פוזולי
 

בוסתן הזיתים, דליית אל כרמל: רוקדים יחפים

באזור המוחרקה בדליית אל כרמל ממוקם "בוסתן הזיתים", שטח פרטי מתחת לכיפת השמים שטופח על ידי אוסמה כמאל ומיועד לחתונות, מסיבות חינה, ימי הולדת, אירועי גיבוש ומסיבות. "הקמנו את המקום לפני שנה ויצרנו מקום סגור, נקי ומטופח עם דשא סינתטי, ומסביב שמרנו על הטבע עם צמחייה, פרחים וכמובן עצי זית שנתנו למקום את השם", הוא מספר. הבוסתן מיועד ל-200 איש, יש בו פינות ישיבה בסגנון זולות, פינות עם מדורה, מטבח חוץ ואפשרות לאוהלים, הכול בלבן. "אנשים מחפשים אירוע שונה, לא סטנדרטי, שבו ירגישו חופשי, ואפילו רוקדים יחפים במקום הזה".

מחירים: 10,000-5,000 שקלים, תלוי במשך האירוע

אירועי טבע בוסתן הזיתים
בוסתן הזיתים|צילום: אייל סאבא, אלין סטודיו
אירועי טבע בוסתן הזיתים
צילום: אייל סאבא, אלין סטודיו
אירועי טבע בוסתן הזיתים חתונה
צילום: אייל סאבא, אלין סטודיו
_OBJ

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן