עיצוב הבית
עיצוב הבית

"אני יכולה לעצב גם בית בצבעי חומוס-טחינה, אבל החוזקה שלי היא במראה הדרמטי"

זה לא עוד בית מינימליסטי-סקנדינבי: מעצבת הפנים ליה שפייזר אוהבת סגנון מקסימליסטי, ובבית שלה ברמת אביב היא הלכה איתו עד הסוף. היא ובעלה גיא נהנים לעצב את הבית ומשנים אותו ללא הרף, ורק מתקשים למצוא מנקה. "רוב האנשים רוצים בית כמו של כולם, אנחנו ממש לא כמו כולם", היא אומרת

יוליה פריליק-ניב, LIVING | LIVING | פורסם 22/11/21 07:00  | עודכן 22/11/21 10:21
הבית של ליה שפייזר, הבלוגרית tali kogan משיקגו
""אנחנו אוהבים עיצוב מקסימליסטי", אומרת שפייזר. הפקה של הבלוגרית Tali Kogan|צילום: Tali Kogan
הבית של ליה שפייזר
"הבית משתנה יחד איתנו"|צילום: ליה שפייזר

"אין לי קיר אחד לבן בבית. קירות בצבע לבן זה עצוב מבחינתי", אומרת ליה שפייזר. שפייזר היא מעצבת פנים (בעבר הייתה מעצבת אופנה ובעלת סטודיו לשמלות כלה) וללקוחותיה היא מעצבת בתים במגוון סגנונות, אבל בדירה שלה נתנה ביטוי טוטלי לסגנונה האישי המובהק. שפייזר, בן זוגה גיא חדד ושני ילדיהם המתבגרים מתגוררים בדירת 150 מ"ר ברמת אביב. כבר שנים שבני הזוג, בעזרת אנשי מקצוע שכבר הפכו לחברים, מעצבים בהדרגה את חמשת החדרים. הם משנים, מחליפים, בונים, צובעים, מתקינים, מרפדים וחוזר חלילה. הבית, שהפך לעולם פנטזיה צבעוני, מזכיר יותר את עולם התיאטרון והפרפורמנס ופחות דירה טיפוסית, משמש רקע לצילומי אופנה והפקות שונות.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 

"אנחנו עושים הכל ביחד. בעלי היה איש צבא קבע והשתחרר לאחרונה. אנחנו יושבים במשך ערבים רבים עם רשימות, שרטוטים ותמונות וחושבים על הפרויקטים הבאים לבית שלנו", היא מספרת. "אנחנו אוהבים עיצוב מקסימליסטי. כל החדרים בבית, כולל חדרי הילדים, מעוצבים בצבעוניות ייחודית. זו התשוקה שלנו והמוטו שלנו - הבית משתנה יחד איתנו. אנחנו אוהבים את המראה הגותי, אני לובשת שחור בלבד כבר שנים, אנחנו שואבים השראה מבתי מלון, מסעדות, ברים, חנויות עתיקות. אם זה כל כך יפה בחוץ, למה לא להכניס את זה הביתה?"

לאחרונה, למשל, סיימו להתקין בבית קמין. אומנם מדובר בקמין חשמלי, שכן בבניין דירות אסור להתקין קמין הפועל על עצים, אבל עיצובו מושקע ודרמטי. מעליו תלויה עבודה של אמנית איטלקייה ששפייזר תלתה עליה תכשיטים אמיתיים לשדרוג. הם מרבים ללקט פרטים, בעיקר בשוקי פשפשים ובחנויות מיוחדות בחו"ל, וגם באינטרנט. שפייזר מכירה היטב את עולם הטקסטיל ומוצאת בדים מיוחדים בכל רחבי העולם. רבים מהפריטים הם מפרקים ומרכיבים מחדש, צובעים אותם ומוסיפים להם אלמנטים שונים. "אין לנו ג'אנק בבית, הכל מדויק ולכן לוקח לנו זמן למצוא או לייצר כל דבר. אנחנו אוהבים ליצור לבד, בעזרת אנשים מקצוע קבועים שמלווים אותנו למשל הנגר אבישי ששון וכמה בני משפחה שעוסקים בתחום, כמו אבא של בעלי שהוא אומן ברזל", היא אומרת.

הפרטים היחידים שנקנו באיקאה, מספרת שפייזר, הם המדפים בחדר הארונות – "וגם הם עברו הסבה", היא אומרת. "חדר הארונות היה הפרויקט הגדול של תקופת הקורונה. פינינו לגמרי חדר ארונות רגיל, חיפינו בטפט את הקירות והתקנו מתלים מזהב לתלייה לצד מדפים. מעברי כמעצבת אופנה נשארו לי כמה מראות ששילבתי בחלל", היא מתארת.

הבית של ליה שפייזר, ג, בלוגרית סטייליסטית שיר אופיר, Ofri your sty
הפקה של הבלוגרית עופרי אלדורטי, Ofri your style |צילום: Yoni Cholev
הבית של ליה שפייזר, ג - 8
צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 9
צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 2
צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 10
צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 6
צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג
קמין חשמלי בעיצוב דרמטי|צילום: ליה שפייזר

הבית של ליה שפייזר, ג - 3
צילום: ליה שפייזר

את קירות חדר השינה בני הזוג צבעו בכחול כהה, ואת השידה הגדולה הם בנו בעצמם וצבעו בצבע המיועד למכוניות. על רקע הצבעים הכהים, אומרת שפייזר, "הכל מקבל לוק אחר. כל יצירות האמנות בולטות, כל גופי התאורה נוכחים יותר. הבית שלנו הוא ההיפך ממואר, בכוונה כמובן". על השידה ניצב אוסף בובות blythe ששפייזר אוהבת במיוחד. יש אפילו בובה בדמותה ובובות נוספות שעוצבו במיוחד בשבילה.

"אף אחד לא נשאר אדיש לבית", היא מספרת. "בעלי מקצוע שמגיעים מתפלאים ורובם זורמים איתנו. זה לא בית שמתאים לכל אחד. יש כאלו שרוצים בית דומה וכאן אני נכנסת לתמונה כמעצבת פנים שיודעת ללקט את האלמנטים המיוחדים. אני יכולה לעצב גם בית בהיר בסגנון צבעי חומוס-טחינה אבל החוזקה שלי היא בפירוש במראה הדרמטי, הכהה, המקסימליסטי. רוב האנשים רוצים בית כמו של כולם. ובכן, אנחנו ממש לא כמו כולם. אנחנו נוסעים לפסטיבלי מוזיקה בעולם, אוהבים רוק כבד, יש לנו אוספים לא סטנדרטיים כמו אוסף מפרט גיטרות מהופעות. אנחנו לא מפחדים מצבע ואין לנו חוקים. דווקא התגובות מחו"ל אוהדות ואני מקבלת פניות לעצב חללים בסגנון הזה לצד שיתופי פוסטים והודעות תומכות".

בעיצוב חלל כזה, היא מוסיפה חשוב במיוחד להקפיד על פריטי הטקסטיל. "כל מה שחשים חייב להיות איכותי ונעים ולא רק יפה ומיוחד. אני מציעה להשקיע בריפוד, במצעים, השטיחים, בווילונות ובכריות", אומרת שפייזר, ומודה שלמרות האהבה הגדולה שהם חשים לבית, הוא גם מציב אתגר לא פשוט: "עוזרות בית עוזבות אותנו אחרי פעם אחת כי יש פה המון אביזרים ורהיטים להזיז ולנקות. זה הבאג בבית, שצריך לנקות בזהירות. זה המחיר שאנחנו משלמים עבור האהבה שלנו".

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

הבית של ליה שפייזר, ג - 1
"אנחנו לא מפחדים מצבע ואין לנו חוקים"|צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 4
צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 1
צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 7
"אני לובשת שחור בלבד כבר שנים". ליה שפייזר|צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 11
"חדר הארונות היה הפרויקט הגדול של תקופת הקורונה"|צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג, בלוגרית סטייליסטית שיר אופיר, Ofri your sty
הפקה של הבלוגרית עופרי אלדורטי, Ofri your style |צילום: Yoni Cholev
הבית של ליה שפייזר
חדר השינה של בני הזוג|צילום: יונתן תמיר
הבית של ליה שפייזר - 1
אוסף הבובות של שפייזר|צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 5
צילום: ליה שפייזר
הבית של ליה שפייזר, ג - 1
צילום: ליה שפייזר

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן