בשכונה טובה בצפון תל אביב, בדירה ששטחה 140 מ"ר נטו ובה חמישה חדרים, מתגוררים זוג הורים צעירים עם שלושה ילדים – שני בנים בני 8 ו-10 ובת 4. הבניין בן 15 שנים, שמור במצב מצוין, אך הדירה הייתה זקוקה לשיפוץ מסיבי.

האם במקור מצפון הארץ, גדלה והתחנכה בקיבוץ ולכן היה חשוב ליצור אווירה כפרית חמה ומזמינה, לא מנקרת עיניים. כל בני המשפחה אוהבי מוסיקה, ולכן תוכנן חדר שמיועד לחברים ולמוסיקה. שני ההורים חובבי רטרו, ויש להם מחסן מלא במוצרים ישנים שאספו במשך השנים. למרות האהבה לאיסוף חפצים, אב המשפחה אוהב קווים נקיים ללא ריבוי אקססוריז, ללא וילונות וללא תמונות.

סער ברגר, מרפסת (10)
הרצפה חופתה באריחים שונים והקירות חופו בבריקים. מרפסת יש מאין | צילום: אלעד גונן
סער ברגר, מטבח (13)
השאיפה: ליצור כמה שיותר מקומות אירוח | צילום: אלעד גונן
סער ברגר, מטבח, ג (12)
המטבח נבנה בשני פסים | צילום: אלעד גונן

עוד בערוץ עיצוב הבית:

המטבח ממשיך אל פינת האוכל

"בני המשפחה הדגישו כל הזמן שהבית פתוח ומארח המון חברים של הילדים, שכנים ומשפחה", מספרת המעצבת סער ברגר, "ולכן היה חשוב ליצור אווירה נעימה ומזמינה וכמובן ריבוי מקומות אירוח". השיפוץ נמשך ארבעה חודשים, ועלותו כ-500 אלף שקלים, כולל שבירת ובניית קירות, אינסטלציה וחשמל חדשים, הנמכות גבס, מזגנים, אלומיניום חלקי, מטבח ופריטי נגרות, ריהוט, תאורה ואקססוריז.

"המטרה הייתה לפתוח את החלל, ולכן שברנו את הקיר שסגר את המטבח מול הכניסה, ויצרנו חלל ממש גדול לאזור הסלון, המטבח ופינת האוכל. פינת האוכל מוקמה באזור שהיה החלל הסגור של המטבח והמטבח עבר לאזור מרכזי יותר בחלל. את פינת האוכל רואים מיד כשפותחים את דלת הכניסה וממול, מצד שמאל של פינת האוכל, נמצא המטבח".

סער ברגר, פינת אוכל (11)
ארונות גבוהים מול דלפק ארוך | צילום: אלעד גונן
סער ברגר, פינת אוכל (10)
פינת האוכל מוקמה במיקום מרכזי יותר | צילום: אלעד גונן

המטבח בנוי כשני פסים: הפס של הארונות הגבוהים ממשיך בצורת ר' הפוכה לאזור פינת האוכל ומשמש כארונות אחסון לאזור זה. הפס השני הוא דלפק ארוך שמשמש משטח עבודה נוסף ובו הרבה מקומות ישיבה לאירוח.

"מכיוון שפתחנו את החלל נוצר מצב שהסלון מאוד ארוך וכדי ליצור פרופורציה נכונה יותר, יצרנו מעין מרפסת שנמצאת בקצה הסלון - תחמנו רצועה שצמודה לוויטרינה הגדולה, החלפנו ריצוף באזור וחיפינו את הקירות הצדדיים בבריקים מפירוק ואף השתמשנו במנורות חוץ. כך יצרנו אווירה של מרפסת", מתארת ברגר.

סער ברגר, סלון (6)
סלון מרווח ופתוח | צילום: אלעד גונן
סער ברגר, סלון (10)
צילום: אלעד גונן
סער ברגר, סלון (9)
צילום: אלעד גונן

סגנון כפרי גם בחללים הפרטיים

על מנת ליצור מסדרון רחב יותר שמכיל בתוכו ארונות אחסון נשברו כל קירות החדרים, מבלי לפגוע בגודלם באופן משמעותי. התקבל מסדרון רחב שבחלקו ארונות ובחלקו דלתות הכניסה לחדרים. פינת עבודה קטנה תוכננה בכניסה לחדרי הילדים.

החדר של הבת הוא הראשון במסדרון ומיד אחריו חדר המוסיקה שהוא הקטן מכל החדרים אבל משמש את הילדים למשחק, אירוח ומוסיקה. מולו נמצא חדר הרחצה של הילדים שבו נשמר סגנון העיצוב הכפרי אבל עם נגיעת צבע צהוב למראה צעיר ורענן. מכיוון שהילדים עדיין צעירים הוחלט להשאיר את שני הבנים בחדר אחד. חדר הבנים הורחב על חשבון מרפסת אחורית וכך נוצר חדר גדול ונוח.

סער ברגר, שינה (18)
ארון קיר גדול בחדר ההורים | צילום: אלעד גונן
סער ברגר, רחצה (1)
חדר רחצה בסגנון טברנה כפרית | צילום: אלעד גונן

לחדר ההורים נוסף חדר רחצה פרטי על חשבון חלל מבואת הכניסה לחדרים, וארון קיר ארוך וגדול באותו סגנון עיצוב. חדר הרחצה עוצב בסגנון כפרי עם נגיעת צבע כחול.

"התחלנו את התהליך כלקוחות ומעצבת וסיימנו אותו כחברים טובים", מתארת ברגר, "לאחר שיחות לתוך הלילה, התלבטויות, לחצים, מרתון של קניות ותהליך מרגש שבסופו נולד בית שמייצג את הלב הרחב והרוגע של בעלי הבית. מבחינתי הלקוחות היו לקוחות אידיאליים - זרמו עם כל השינויים ועם כל השיגעונות שלי ואני מצדי למדתי אותם ונתתי מקום לאמירה האישית שלהם".

סער ברגר, ילדים (17)
שני הבנים בחדר אחד | צילום: אלעד גונן
סער ברגר, רחצה (14)
נגיעות צהובות בחדר הרחצה של הילדים | צילום: אלעד גונן
סער ברגר, ג (15)
צילום: אלעד גונן
סער ברגר, ילדים (18)
חדר מוסיקה ומשחק | צילום: אלעד גונן
סער ברגר, רחצה (13)
צילום: אלעד גונן
_OBJ

רשימת מכולת

מטבח צבע בתנור בסגנון כפרי לייט: מטבחי סמגל, 50,000 שקלים
ארון חדר רחצה ילדים: בוטיק קרמיק, 2,300 שקלים
שולחן סלון בסגנון רטרו: נגרות אישית מוסא, 1,500 שקלים 
מנורת פינת האוכל: קרן אור, 1,200 שקלים
מנורת "עכביש" בסלון: עיצוב סער ברגר; ביצוע קרן אור 
כיסא נדנדה: שוק הפשפשים, 450 שקלים
ארונות בגדים חדרי ילדים: "אומנות העץ", 8,000 שקלים

תכנון ועיצוב פנים: סער ברגר

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק