עיצוב הבית
עיצוב הבית

הרצליה: השיפוץ המונוכרומטי של זוג ההייטקיסטים

בני הזוג רכשו דירת 130 מ"ר בבניין שנבנה לפני יותר מ-30 שנה, ועשו שיפוץ יסודי כדי ליצור חללים מרווחים ובטיחותיים לשני ילדיהם הקטנים. עמוד בטון שנחשף במהלך העבודה מוסיף שיק תעשייתי לעיצוב המודרני, הנקי והמינימליסטי

קרן גולדשטיין, LIVING | LIVING | פורסם 25/07/22 07:00  | עודכן 26/07/22 18:22
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן - 5
במהלך השיפוץ נחשף עמוד הבטון|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן - 1
הקיר נצבע בצבע דמוי בטון קרשים|צילום: גדי יוסף

בני זוג בשנות ה-30 לחייהם, שניהם הייטקיסטים, הורים לשני ילדים קטנים, רכשו בהרצליה דירה ששטחה 130 מ"ר. הדירה נמצאת בבניין שנבנה לפני יותר מ-30 שנה, ובני הזוג ידעו שיצטרכו לעשות שיפוץ מקיף וכולל, ולצורך כך פנו למעצבת יעל גיטלמן. "הדירה זהה לדירה שבה גרה האישה בילדותה, כך שהיא הכירה לפרטי פרטים את המבנה והיו מעורבים הרבה רגשות בשיפוץ", מספרת גיטלמן. "בני הזוג רצו דירה שתתאים לילדים, וביקשו עיצוב מודרני, נקי ומינימליסטי וחללים מרווחים".

במהלך השיפוץ נשברו הקירות שתחמו את המטבח, וכך נוצר חלל מגורים גדול ומרוו, וכדי למקסם את שטחי האחסון במטבח בוטלה הכניסה מהמטבח למרפסת השירות. ביחידת ההורים הוגדל חדר הרחצה על חשבון חדר הארונות. בנוסף, הוחלפו על התשתיות (כולל אינסטלציה, חשמל, מיזוג אוויר, אלומיניום ודלתות פנים וחוץ), והרצפה בחלל המגורים חופתה בגרניט פורצלן ובחדרים בפרקט למינציה בגון אלון מבוקע. התהליך, שהחל עם פרוץ מגפת הקורונה, נמשך כשנה, מתוכו כ-3.5 חודשים שיפוץ בפועל. עלות השיפוץ הייתה 500 אלף שקל.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 

דלת הכניסה נפתחת למבואה, המפרידה בין החלל הציבורי מימין (מצפון), וחדרי השינה משמאל (מדרום). בחלל הציבורי, משמאל, נמצא המטבח הבנוי בצורת חי"ת. "אחת ההפתעות הטובות במהלך השיפוץ, הייתה חשיפתו של עמוד הבטון במטבח", מספרת גיטלמן. "העמוד היפה והשמור הפך לחלק מרכזי בעיצוב". המטבח כולל קיר ארונות כבוהים ולבנים עם פתיחת טאץ', ודלפק שחור עם משטח דק. הדלפק משמש לעבודה וכולל גם כיור, וכך אפשר לבשל עם הפנים אל הסלון, ומצדו השני יש ארבעה כיסאות שחורים עם מושבים בדוגמת רשת.

דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 11
תמונה של sebi.handmade בכניסה לבית|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 8
צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן - 4
צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 10
צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 6
שולחן אוכל מעץ אלון בעיצוב מינימליסטי עם פינות מעוגלות|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן - 2
צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן - 3
המזנון הועבר מהדירה הקודמת ונצבע מחדש|צילום: גדי יוסף

דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 7
שולחנות הקפה תוכננו במיוחד עם פינת מעוגלות|צילום: גדי יוסף

בסלון, ששטחו 25 מ"ר, התקרה נמוכה מהסטנדרט, ובכל זאת הוחלט להוסיף הנמכת גבס מינימלית כדי לאפשר התקנה נסתרת של הווילונות והתאורה וליצור מראה נקי ושקט. קיר הסלון שבו קבועים שני חלונות גדולים נצבע בצבע דמוי בטון דמוי קרשים, המזכיר את עמוד הבטון שנחשף במטבח. הצביעה, אומרת המעצבת, "מעשירה את החלל באלמנט שקט יחסית שאינו משתלט על האווירה ומתאים לכל עיצוב שבו יבחרו הדיירים". על החלונות תלויים וילונות באופוויט שקוף יחסית. המטרה העיקרית בעיצוב הסלון הייתה ליצור חלל שמאפשר תנועה חופשית, בטוחה ונוחה לילדים. לצורך כך, למשל, תוכננו שולחנות קפה עם פינות מעוגלות. הריהוט כולל גם ספת רי"ש (340X280 ס"מ) עם ריפוד אפור כהה עמיד וניתן לכביסה, שולחן צד ושני פופים בגדלים שונים. מתחת לטלוויזיה נתלה מזנון שהיה ברשות בני הזוג ונצבע מחדש. בין הסלון למטבח ניצב שולחן אוכל מעץ אלון בעיצוב מינימליסטי עם פינות מעוגלות, וסביבו כיסאות ממתכת שחורה עם מושבי עץ אלון. בחלק זה של הבית יש גם חדר עבודה ושירותי האורחים.

בחלקו הדרומי של הבית נמצאים יחידת ההורים, שני חדרים נוספים וחדר רחצה. בחדר השינה של ההורים הוצבה מיטה לבנה עם לוח ראש ולידה שידות פתוחות וקלילות. מצדי המיטה תלויות מנורות שחורות מינימליסטיות. חדר הרחצה עוצב בסגנון דרמטי יותר, ומחופה באריחים כהים. בחלל הותקן מקלחון מרווח וארון כיור אפור כהה באורך 160 ס"מ עם משטח שיש דקטון שחור. יחידת ההורים כוללת גם חדר ארונות, וארון נוסף שנבנה בנישה בכניסה לחדר השינה.

לילדים יש שני חדרים – חדר משחקים וחדר שינה, המשמש רק לשינה והתארגנות, שניהם מעוצבים בלבן, חום, אדמה ואפור, בתוספת פריטי קש ועץ. בחדר המשחקים יש ארון נמוך עם מדפים פתוחים להצגת משחקים, ובמרכז פרוש שטיח בהיר. בחדר השינה (המשמש את הילד הגדול) יש מיטה לבנה וארון בגדים שתוכנן כך שהילד יוכל לבחור את בגדיו בעצמו. חדר הרחצה של הילדים גדול יחסית וכולל אמבטיה, וארון הכיור צבוע בטורקיז המוסיף צבע לחלל הבהיר. מחדר הרחצה יש דלת לחדר השירות, שבו יש ארון למכונת הכביסה והמייבש ולחומרי ניקיון, וכן כיור רחב ונוח.

 

עיצוב: יעל גיטלמן

 

דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 12
חדר השינה של ההורים|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 13
מבט מחדר השינה לחדר הרחצה|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 14
חדר הרחצה של ההורים|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 15
חדר הרחצה עוצב בסגנון דרמטי יותר|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 16
צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן - 24
חדר המשחקים|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן - 19
חדר השינה של הילדים|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 21
פינת התארגנות בחדר השינה|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 22
חדר הרחצה של הילדים|צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, ג - 23
צילום: גדי יוסף
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, תוכנית הריסה
תוכנית ההריסה|שרטוט: יעל גיטלמן
דירה בהרצליה, עיצוב יעל גיטלמן, תוכנית בנייה
תוכנית הבנייה|שרטוט: יעל גיטלמן
_OBJ

_OBJ

רשימת מכולת

נגר - נתי להט, ירוק עבודת בעץ

מקלחונים - G מקלחונים

שולחן אוכל וכיסאות – כ-12,000 שקל, קואלה רהיטים

עבודות אומנות – 1,500 שקל,  sebi.handmade

שטיחים – 2,500 שקל, מתריב

ארונות – 4,500 שקל, פטל 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן