עיצוב הבית
עיצוב הבית

"הלקוח פגש אותי לראשונה בדירה וכמובן שחשכו עינינו – הוא ראה שרכש בית בושת"

המעצבת מיטל צימבר מאזור השרון והלקוח החרדי ממאה שערים נפגשו בנכס שרכש בדרום תל אביב וגילו חלל מוזנח ומטונף עם מזרנים על הרצפה. שלושה חודשים אחר כך כבר עמדו במקום שתי דירות מעוצבות נעימות ומיוחדות. "אין מי שראה את הנכס לפני ואחרי ולא נפעם, אפילו עוברי אורח", היא מספרת

קליה מור | LIVING | פורסם 26/09/23 13:53 
דירה בדרום תא 1, עיצוב מיטל צימבר - 7
צילום: שי אדם

דירה בדרום תא 1, עיצוב מיטל צימבר - 1
צילום: שי אדם
דירה בדרום תא 1, עיצוב מיטל צימבר - 3
צילום: שי אדם

דירה בדרום תא 1, עיצוב מיטל צימבר - 4
צילום: שי אדם

שתי דירות קטנות בדרום תל אביב בקומה ראשונה נרכשו להשקעה על ידי חרדי ממאה שערים. הוא ניצל הזדמנות טובה ורכש את הנכס על בסיס גודל ומיקום – אפילו בלי לבקר בו. יותר משנתיים אחר כך הגיע למקום לפגוש את מעצבת הפנים מיטל צימבר, שאיתה יצר קשר בעקבות פרסום בגוגל, כדי לראות מה אפשר לעשות בנכס – וציפתה להם הפתעה.

"הוא פגש אותי לראשונה בדירה וכמובן שחשכו עינינו – הלקוח בפעם הראשונה בחייו ראה שרכש 'מציאה' שהיא בית בושת", מספרת המעצבת, "ההלם היה קשוח לשני הצדדים, אך אני בעלת מעוף ואנרגיה ומיד הצעתי פתרונות רבים לתכנון חדש לחלל. מהר מאוד התחברנו למרות המקומות השונים שהגענו מהם – הלקוח ממאה שערים ואינו מכיר את הווייב התל אביבי, ואני מאזור השרון, חיה ונושמת את תל אביב. מיד הסברתי לו שהדבר היחיד שהוא צריך לעשות זה לסמוך עלי. הבטחתי לו שאביא את החלל הזה למקום אחר לגמרי, שיעמדו אצלו בתור כדי להיות בדירה הזו – וכך היה. הלקוח נתן את ברכתו ואת כרטיס האשראי ומשם יצאנו לדרך משותפת".

לרשות המעצבת היה חלל מוזנח ביותר עם מזרנים על הרצפה, וילונות וחלל קטן מוסתר על ידי וילון שבו אסלה ומקלחות – הכול מלוכלך וקשה למראה. "מהר מאוד פינינו הכול ונשארנו עם חלל ארוך וצר בעל כיוון אוויר אחד שדרש חשיבה מעמיקה לתכנון החלל", היא מספרת.

דירה בדרום תא 1, עיצוב מיטל צימבר - 13
צילום: שי אדם
דירה בדרום תא 1, עיצוב מיטל צימבר - 10
צילום: שי אדם

דירה בדרום תא 1, עיצוב מיטל צימבר - 17
צילום: שי אדם

השיפוץ ארך בפועל כשלושה חודשים. היו הרבה תכנונים על הנייר שהצריכו מענה תוך כדי תנועה. האתגרים היו לא פשוטים ודרשו גישור ואורך רוח – מהשכנים הבעייתיים, דרך אילוצי החשמל והאינסטלציה ועד גובה הדירה, שהוביל לתכנון תאורה מותאמת בקירות במקום בתקרה, שהתגלתה כתקרת רביץ. גם עבודות תשתית המיזוג היו מאתגרות בגלל גובה הדירה והיה צריך ליצור שיפועים. מסיבות תקציביות הוחלט לוותר על תריסים ולהחשיך על ידי וילונות בלבד.  

בכל דירה התגלו הפרשי גבהים מאתגרים ובאחת הדירות היתה קורה ברצפה שכן הדירה מעל חנות עם גבהים משתנים. המעצבת ניצלה את הקורה לתכנון ספסל ישיבה ושילוב מפריד בין חלל המרכזי לאזור חדרים.

דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 4
הפרדה לפרטיות מוחלטת|צילום: שי אדם
דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 4
הפרדה לפרטיות מוחלטת|צילום: שי אדם
דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 5
צילום: שי אדם

דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 6
צילום: שי אדם

"הלקוח פגש אותי בין לבין בכל התהליך פעמיים. זו היתה פעם ראשונה שרכש דירה והוא הבין את גודל הזוועה והחובה לשפץ באופן מסיבי. היד החופשית בתכנון ובעיצוב נבעה בעיקר מחוסר ההיכרות שלו עם הסביבה והדרישות שמתאימות לה. בתחילת הדרך נתתי ללקוח הערכת תקציב שהסכמנו עליה והצלחתי לשמור עליה. כל עבודות השיפוץ כולל הלבשת הנכס - 300 אלף שקל, כולל תכנון, עיצוב, רכישות אצל ספקים, אלומיניום (50 אלף שקל) עבודת קבלן וחשמלאי מוסמך".

הדירות חולקו לשני חדרי שינה שאחד מהם מרוהט כחדר עבודה וחדר נוסף כחדר שינה. בחלל המרכזי יש ספה זוגית (1,500 שקל) עם שולחנות סלון ודלפק גבוה לישיבה לצד מטבח קטן ומודרני בגוונים כהים עם הרבה אחסון (45 אלף שקל בנגרות אישית). בכל דירה חדר רחצה משולב מקלחון גדול, ארון ומקום למכונת כביסה, וחדר שירותי אורחים נפרד.

דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 7
צילום: שי אדם
דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 8
צילום: שי אדם
דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 9
צילום: שי אדם

דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 10
צילום: שי אדם

בין החדרים מוקמו קירות גבס ובידוד כפול (מחיצות הזכוכית טריפ לקס 4+5 עם פיל 1.75 עם דגש אקוסטיקה), ליצירת הפרדה, ווילונות אטומים מספקים פרטיות מלאה למקרה שהדירה תושכר לשותפים. המחיצות מכניסות אור טבעי לאזור הסלון והמטבח שכן לדירה אחת חלונות לכיוון אחד בלבד ולדירה השנייה שני כיווני אוויר.

לחלונות הוספו סוגרים בולטים (כ-60 ס"מ) שאפשר לשבת עליהם או לגדל עליהם עציצים. הסוגרים התאפשרו בשל הפרגולה של חנות היינות הממוקמת מתחת לדירה.

"הצלחתי לייצר חלל סופר מדהים ומיוחד, ואין מי שראה את הנכס לפני ואחרי ולא נפעם, אפילו עוברי אורח. זכיתי גם להכיר בעל נכס נוסף בבניין, והיום אני מנהלת עבורו פרויקט שיפוץ במקום".

דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 11
צילום: שי אדם
דירה בדרום תא 2, עיצוב מיטל צימבר - 13
צילום: שי אדם
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

_OBJ

כל הפריטים בדירה נבחרו על ידי המעצבת, קרמיקות, כלים סניטריים, תאורה, פרקט, וילונות, טקסטיל, אלומיניום, מיזוג, ריהוט ואקססוריז. בכל דירה ריהוט בגוונים שונים.

מיטל צימבר | איכות עיצובים - אדריכלות ועיצוב פנים

 

 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן