LIVING
LIVING

אחרי עשור בתל אביב עברו למודיעין ועשו מהפך בדירה השכורה

בני הזוג חששו מהמעבר ולכן רצו שהדירה תתאים כמה שיותר לטעמם ולצרכים של משפחה עם שתי בנות קטנות. הם השקיעו 40 אלף שקל בעיצוב החלל הציבורי, בלי לשבור קירות, ועכשיו הם מרגישים בבית

מערכת LIVING | LIVING | פורסם 03/08/22 09:56 
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג - 14
בבית שולב צבע כחול, הצבע האהוב על הדיירת|צילום: גילי פרידמן

דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג - 4
גם ארגז התריס נצבע בכחול|צילום: גילי פרידמן

אחרי עשור שגרו בתל אביב עברו בני הזוג, שניהם עובדי הייטק, עם שתי בנותיהם (בת 3 ותינוקת) למודיעין, ושכרו במערב העיר דירת ארבעה חדרים ששטחה 100 מ"ר ועוד מרפסת ששטחה 20 מ"ר. "לבני הזוג היו הרבה חששות מהמעבר, ולכן האישה פנתה אליי וביקשה שעיצוב הדירה ייתן להם תחושה של בית, מקום רגוע וכיפי לחזור אליו ולגדל בו את הבנות", מספרת המעצבת הדר וקסברג. "ללא שבירת קירות ובאמצעות שדרוגים מהירים עיצבנו חלל הרמוני ומותאם למשפחה. בגלל שמדובר בדירה שכורה, בחרנו בפריטים איכותיים שיוכלו לשרוד מעברי דירה וגם להיות נעימים ועמידים בבית שבו ילדות קטנות".

תהליך העיצוב התמקד בחלל המרכזי של הבית – הכניסה, הסלון, פינת האוכל והמרפסת – ונבחר לו סגנון מודרני חמים. העיצוב התחיל בצבע האהוב על האישה – כחול, והוא שולב במקומות שונים: הכניסה, קיר הטלוויזיה, הכורסה ואקססוריז שונים. אליו נוספו אפור ושחור, פריטים מעץ אלון ונגיעות של זהב. "רצפת החלל המרכזי מחופה בפרקט יפה, ולא נגענו בו", מסבירה המעצבת. לעומת זאת, מכיוון שהאישה "רצתה להתחדש ולדייק את העיצוב לה ולמשפחתה", כל הרהיטים הם רהיטים חדשים שנקנו במיוחד, ולכך נוספו שטיח, וילון, כריות, תמונות ועציצים.

התהליך נמשך כחודשיים, כולל תכנון, בניית קונספט ולוחות השראה, הערכת  תקציב, ימי קניות ויום לסידור הבית. עלות הפרויקט הייתה כ-40 אלף שקל. וקסברג מספרת שהיא תכננה כל יום קניות ובחרה ספקים בהתחשב בתקציב ובקונספט העיצוב. "קיבלנו הצעות מחיר מספקים שונים וניהלתי מעקב אחר הרכישות והתקדמות התהליך עד השלמתו", היא אומרת.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 

משמאל לדלת הכניסה נתלה מדף שתוכנן במיוחד ונבנה מעץ אלון עם מתלים שחורים. מתחתיו ניצב סל לנעליים, ומימין לדלת נתלה מדף נוסף קטן יותר, חלקו מעץ בצבע טבעי וחלקו צבוע בכחול, לפריטים קטנים כמו משקפיים. בהמשך החלל, מעבר למטבח, נתלה מדף עם מגירות, שגם תוכנן במיוחד, והוא עשוי מעץ אלון ומסגרת שחורה, ומעליו תלויה מראה במסגרת שחורה. מימין לדלת הכניסה ניצב שולחן אוכל עגול ונפתח המורכב מרגלי ברזל שחורות וממשטח עץ אלון עם מסגרת שחורה, וסביבו כיסאות שחורים. על הקיר תלויות שתי תמונות ברזל של אישה בקווים מינימליסטיים, ועל החלון הגדול נתלה וילון פשתן בהיר.

בסלון נצבעו קיר הטלוויזיה וארגז התריס בכחול עמוק. הסלון מרוהט בספת רי"ש גדולה (280 ס"מ) עם ריפוד אפור ועליה כריות בשמנת, שחור וכחול, כורסה עם ריפוד קטיפתי כחול, ושני שולחנות עגולים מברזל, אחד שחור והשני מוזהב. מתחת לטלוויזיה הותקן מזנון מעץ אלון ורגלי ברזל שחורות. מעל הספה נתלו שתי תמונות עם איורים כחולים, ועל דלת הזכוכית המובילה למרפסת נתלה עוד וילון פשתן. על הרצפה פרוש שטיח בהיר עם דוגמה שחורה. כדי להקל על התחזוקה נרכש שטיח סינתטי המתנקה בקלות. במרפסת הותקן פרקט של איקאה – "הוא קל להתקנה וזו דרך מהירה ולא יקרה לרענון", אומרת וקסברג – והוצבו רהיטי עץ עם ריפוד בגוון חם ועציצים גדולים בכלים שונים.

"כמה חודשים אחרי שסיימנו את העיצוב האישה התקשרה וסיפרה שהם ממש אוהבים את הבית ומרגישים שהחיים שלהם עכשיו במודיעין והם מוכנים להשתקע בעיר. היום אני מעצבת להם פנטהאוז חדש שקנו בעיר", היא מסכמת.

 

עיצוב: הדר וקסברג

 

שטיחים: השטיח האדום

רהיטים: רהיטי קורל

 

דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג - 5
ליד דלת הכניסה נתלה מדף עם מתלים|צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, ג - 14
מדף עם מגירות מעץ אלון|צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג - 11
שולחן אוכל נפתח|צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, ג - 6
תמונות ברזל של אישה בקווים מינימליסטיים|צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג - 10
קיר הטלוויזיה נצבע בכחול|צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג - 7
צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג - 9
צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, ג - 3
צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, ג - 5
שטיח סינתטי המתנקה בקלות|צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, ג - 4
צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, ג - 13
במרפסת הותקן פרקט של איקאה|צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, ג - 8
צילום: גילי פרידמן
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, לפני השיפוץ -1
הסלון לפני העיצוב|צילום: הדר וקסברג
דירה במודיעין, עיצוב הדר וקסברג, לפני השיפוץ -2
המרפסת לפני העיצוב|צילום: הדר וקסברג
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן