LIVING
מגזין סוף השבוע

"חוויה ספרדית בפרשנות אמריקאית"

חלק גדול מהתקציב הושקע בשיפוץ התשתיות הישנות, ולמרות זאת הצליחו בני הזוג לקבל את הבית שחלמו עליו: סגנון אמריקאי עם נגיעות ספרדיות. "החיבור לסגנון הספרדי מקרב את הבית אלינו, לאזור הים התיכון", אומרת המעצבת

עמליה יעקבי | living | פורסם 10/09/20 15:00 
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר - 7
פינת האוכל והמטבח|צילום: איתי בנית

בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר - 1
בסלון נפתח חלון נוסף|צילום: איתי בנית

בני זוג שלהם שני ילדים קטנים ביקשו לשפץ את ביתם ביישוב באזור השפלה. הבית, שגודלו כ-260 מ"ר והוא ניצב על מגרש ששטחו כחצי דונם, כולל שתי קומות ומרתף. הוא נבנה לפני שנים על ידי אדריכל לא ידוע וסבל מבעיות תשתית קשות. אחרי שבני הזוג ראו באותה שכנה בית שעיצבה ריקי קורי, הם התאהבו בסגנון והחליטו להפקיד את עיצוב ביתם בידיה. "הם סמכו עליי שאגשים את החלום שלהם", מספרת המעצבת. "אני מתנגדת להדמיות כי בית הוא דבר תחושתי, ומבקשת מהלקוחות שלי לתת אמון בתהליך, שכולל הסברים, תיאורים ותמונות. אני קשוה לחלומות שלהם וברגע שנוצרת ביני לבין הלקוחות מערכת יחסים אינטימית, שכוללת אמון הדדי, כבוד וחברות – ברוב המקרים הבית יהיה הצלחה. זה הבסיס שעליו אני מניחה את העט שלי וזה הכר הפורה שעליו מתפתחת היצירה".

עיקר התקציב שימש להתקנת תשתיות, ולכן, אומרת קורי, "היינו יצירתיים וחיפשנו חלופות שיהיו רלוונטיות, בלי לוותר על היופי והאסתטיקה". על דבר אחד לא התפשרו: חלונות אמריקאיים של חברת מרווין, שהיו מבחינת בני הזוג תנאי הכרחי. השיפוץ נעשה כולו בסגנון אמריקאי עם נגיעות ספרדיות, שהמעצבת מכנה "סגנון סנטה פה". "זו חוויה ספרדית בפרשנות אמריקאית", היא מסבירה, סגנון שבעלת הבית התחברה אליו בילדותה. "החיבור לסגנון הספרדי מקרב את הבית אלינו, לאזור הים התיכון", מוסיפה קורי. 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר - 6
דלת הכניסה נצבעה בשחור|צילום: איתי בנית

בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 11
שידה לבנה בכניסה לבית|צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 12
מבט מהכניסה לבית למטבח|צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר - 11
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר - 12
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 10
שולחן עץ עגול מוקף בכיסאות ראטן בגוני כחול ולבן|צילום: איתי בנית
 
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 13
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר - 4
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר - 2
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 3
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר - 17
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 15
חדר המשפחה התמלא אור|צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 16
שירותי האורחים|צילום: איתי בנית

במהלך השיפוץ דלת הכניסה הסטנדרטית של הבית נשלחה לצביעה בגוון שחור. במבואה נבנתה בימה קטנה מאבן ועליה עומד קמין מסוגנן המשמש לחימום הבית כולו, וכן שידה גדולה צבועה בלבן שקורי אוהבת במיוחד (אין אנד אאוט ברמת השרון). "בהתחלה בעלי הבית רצו להחזיר את השידה אבל הם למדו להכיר בתרומתה לחלל", היא אומרת.

המטבח הוא החדר שבו הסגנון האמריקאי-ספרדי בולט במיוחד. הרצפה המחופה באריחי טרקוטה משושים, ונבנו ארונות מטבח לבנים עם משטח עבודה משיש קררה (חברת הנגרות יבאור ים). מולם ניצב ארון עץ עתיק, גדול ומרשים, שבו מוצגים הכלים והאוספים של בעלת הבית. במרכז ניצב שולחן עץ עגול, מוקף בכיסאות ראטן בגוני כחול ולבן. "אין כאן רצון להתייפייף אלא להציג את החומרים כפי שהם", מסבירה קורי.

>> במדור הקודם: בני הזוג איחדו שתי דירות לדופלקס מוקף ברושים

>> לכל הכתבות במדור בשיפוץ  

הסלון עבר שינוי משמעותי במיוחד בעקבות פתיחת חלון גדול אל החצר המקיפה את הבית. "בעצם היה כאן בית פרטי בלי חלון לגינה", מספרת המעצבת. "פתחנו בקיר פתח גדול ועכשיו הגינה נכנסת אל החלון כמו תמונה מדהימה". גם בחדר המשפחה הסמוך הוחלף הקיר בדלת זכוכית גדולה. "זה היה חדר חשוך, ועכשיו הוא פינת משפחה מוארת, נעימה ושימושית מאוד", מסבירה קורי. גם בשירותי האורחים, שהכניסה אליהם סמוכה לחדר המשפחה, פתחה המעצבת חלון חדש שמכניס אליהם אור ואוויר. הקירות חופו בחציים התחתון בעץ ובחלקם העליון בטפט התחום בקרניז, ונתלו עליהם מראה עתיקה וגלויות ישנות מפריז, שמוסגרו.

בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 14
מעקה גרם המדרגות הוחלף|צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 5
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 19
חדר השינה של ההורים|צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 20
כיסוי הטלאים הוא חלק מזיכרונות הילדות של בעלת הבית|צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 21
צילום: איתי בנית
בית במרכז, עיצוב ריקי קורי בכר, ג - 18
אחד מחדרי הילדים|צילום: איתי בנית

בגרם המדרגות המוביל אל הקומה השנייה הוחלף המעקה במעקה מינימליסטי שחור. שני חדרים חוברו כדי ליצור יחידת הורים. קישוט הראטן העגול התלוי על הקיר שמעל למיטה נקנה על ידי המעצבת במשתלה, ואילו השידות שלצד המיטה ושמיכת הטלאים שמכסה אותה הם חלק מזיכרונות הילדות של בעלת הבית. 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן