עיצוב הבית
מגזין סוף השבוע

הבריכה הנעלמת: וילה יוצאת דופן לזוג פלוס שמונה ילדים בהוד השרון

חלונות הזכוכית העצומים בחלל המרכזי ובסוויטת ההורים ממקדים את תשומת הלב בבריכה המלבנית, שבלחיצת כפתור הופכת לרחבת אירוח גדולה בחצר, מרפסת אנגלית מאירה את קומת המרתף, והסקיילייט מעל המדרגות שוטף את החלל באור טבעי. 300 מ"ר שנוצלו במקסימום למשפחה מרובת ילדים

ירון אטיאס | LIVING | פורסם 18/01/24 15:00  | עודכן 19/01/24 11:27
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 11
צילום: עודד סמדר

בית בהוד השרון ירון אטיאס ג - 17
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס ג - 12
צילום: עודד סמדר
הדיירים: בני זוג אנשי עסקים בגילאי ה-40 פלוס, ו-8 ילדים.

הדירה: בית כבן שנתיים בהוד השרון, שנבנה מאפס על קרקע פנויה באזור. לבית שלוש קומות, שטחו כ-300 מ״ר והוא כולל 8 חדרי מגורים: מאסטר הורים בקומת הקרקע, שתי סוויטות בקומה העליונה ובקומת המרתף 5 חדרי ילדים, שני חדרי רחצה ופינת משפחה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 בלחיצת כפתור הבריכה הופכת לאזור אירוח

החזון: חלומם של בני המשפחה היה לעבור לבית גדול ומרווח, שיהיה בו מקום התאספות לשבת כולם ביחד. הדגש היה על החלל המרכזי, אותו תכננו כך שיהיה מרווח ופתוח כלפי החוץ בדגש על הבריכה, שהפכה לחלק מרכזי בבית שמייצר לבני המשפחה אזור חוויתי. בנוסף, להורים היה חשוב שהחדר שלהם ימוקם בקומת הקרקע ושלכל ילד יהיה חדר פרטי. מבחינה עיצובית, הדיירים בחרו בחומרים טבעיים, ביניהם בטון חשוף או ריצוף טרצו אפרוקסי. כיוון שבני המשפחה נוהגים לארח חברים ומשפחה נדרש מקום לאזור אירוח, אך המגרש יחסית קטן ביחס לבית הבנוי והבריכה תופסת הרבה שטח. הפתרון היצירתי שנבחר היה בריכה הידראולית מבית ״פלגים״, שהרצפה שלה מתרוממת והופכת למשטח. כך נוצר שטח נוסף שישמש על פי הצורך לאירוח - על גבי הבריכה המכוסה.

בית בהוד השרון ירון אטיאס - 77
צילום: עודד סמדר

בית בהוד השרון ירון אטיאס - 71
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס ג - 2
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 6
צילום: עודד סמדר

בית בהוד השרון ירון אטיאס ג - 15
צילום: עודד סמדר

משך הבנייה: תהליך התכנון נמשך כשנה עד לקבלת ההיתר. תהליך הביצוע, שהוא נגזרת של שיתוף פעולה בין יועצים וספקים שונים, נמשך כשנה וחצי. העלויות בפרויקט בסדר גודל כזה נעות סביב 20,000 שקלים למ״ר.

הרעיון של התכנון נבע מהצורך להכניס את החוץ לפנים, במטרה לייצר תחושה של אשליה אופטית שהבית גדול יותר ממה שהוא נראה. לשם כך תוכננו מפתחים מכל מקום והכניסה לבית נעשית דרך דלת זכוכית. המטרה הייתה להכניס אל תוך הבית אור טבעי ואת הנוף שמקיף אותו ואכן, מרגע שנכנסים פנימה מרגישים את החוויה, שנוצרת גם בזכות ה״סקיילייט״ מעל אזור המדרגות - חלל שקוף שרואים דרכו את השמיים. הדיירים היו מאוד פתוחים להקשיב ונתנו לי יד חופשית ככל האפשר. בתחילת הדרך הם היו מעט מוגבלים בתקציב וברעיונות, וכשהתחלנו את הביצוע והם ראו את החומרים הם התחילו להיפתח וביקשו לשדרג.

אל הבית נכנסים דרך מבואה ובה ספרייה מרשימה לאחסון. מהמבואה אפשר להשקיף על כל החלל המרכזי ועל הבריכה שבחוץ. לבקשת הלקוחות תוכננה תקרה גבוהה, בגובה 4 מטרים המעניקה לבית עומק. רוב קירות הבית עשויים זכוכית והוא כמו אקווריום פתוח ושקוף. מצד אחד מכניס את הגינה היפה והנוף פנימה מצד שני מייצר תחושה חשופה. כדי לייצר פרטיות הותקנה מערכת תריסים מתקדמת כך שבלחיצת כפתור הם יכולים לסגור את החלונות ולהתנתק מהנעשה בחוץ.

בית בהוד השרון ירון אטיאס - 7
צילום: עודד סמדר

בית בהוד השרון ירון אטיאס - 8
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 3
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס ג - 4
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס, בריכה פלגים - 17
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 5
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס, בריכה פלגים - 14
צילום: עודד סמדר

בית בהוד השרון ירון אטיאס, בריכה פלגים - 13
צילום: עודד סמדר

מטבח שיודע להחביא בלאגן

המטבח (מודולנובה), עשוי כולו מאלומיניום מלא, כולל החזיתות. אי המטבח כולל כיור ומשטח עבודה גדול,  והוא עשוי מחומר המחופה ברזינה, כחלק מהבחירה בחומרים טבעיים ללא צבע או פורמייקה לכל אורך הבית. המטבח כולל מקומות אחסון רבים ומוצנעים בהם נמצאים מוצרי החשמל הקטנים וניתן להחביא בהם את הבלגן. זה מטבח מאוד פעיל והיה חשוב להשתמש בחומרים עמידים שיחזיקו שנים ארוכות. מול המטבח מוקמה פינת אוכל, מתוך המחשבה לרכז את אזור האוכל במקום אחד ולמנוע טיולים מיותרים ברחבי הבית - מטבח ופינת אוכל ובסמוך להם מטבח חוץ ופינת ישיבה בחוץ. קומת הקרקע כוללת כאמור גם את סוויטת ההורים, שתוכננה כך שאפשר לראות את הבריכה והחצר מהמיטה, ואפילו מחדר הרחצה. בסוויטה יש ארונות שקופים, מקלחון שקוף ואמבטיה פרי סטנדינג, וגם המיטה עומדת לבדה בחלל, ללא קיר להישען עליו. קיר נגרות אישית מפריד בין חלל השינה וחלל הרחצה ובזכות סרגלי העץ המרווחים ניתן לראות מאחורי המיטה את קיר הבטון החשוף שעליו תלויות מראות מעוגלות.

הבריכה היא הדבר האהוב על בני המשפחה בבית, וגם עליי. כל החללים נעים סביבה ורואים אותה מכל מקום בבית, כבר מרגע הכניסה. כאמור, נבחרה בריכה הידראולית המאפשרת מספר פונקציות: הרמה של הרצפה לגובה חצי מטר ואז היא הופכת לבריכה עם מים רדודים, או פונקציה של סגירה מלאה למעלה ואז מבריכה היא הופכת למשטח אירוח, והוא הופך להיות החלק המרכזי של הבית. הקומה העליונה כוללת שתי סוויטות מגורים לילדים עם מרפסות חוץ, כך שלכל חדר יש שני כיווני אוויר, ולכל סוויטה חדר רחצה פרטי. קומת המרתף כולל פינת משפחה שהיא מעין סלון פרטי עבור הילדים שגרים במרתף. החדרים במרתף כוללים גם מרפסת אנגלית, היוצרת אשליה של גינה. חדרה של הילדה מעוצב בגוונים ורודים.

בית בהוד השרון ירון אטיאס צלם ג בריכה פלגים - 18
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 10
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 9
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס ג - 14
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 13
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 68
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 18
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס - 20
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס ג - 1
צילום: עודד סמדר
בית בהוד השרון ירון אטיאס ג - 90
צילום: עודד סמדר

_OBJ

דבר המעצב: לתכנן בית ברמה כזו, עבור משפחה מרובת ילדים על מגרש קטן ועם דרישה שלכל ילד יהיה חדר משלו, היה חוויית עיצוב מאתגרת. בפרויקט הזה למדתי שיעור חשוב - לפני שמתחילים את התכנון כדאי לקחת את הלקוחות לסיבוב בין ספקים וחברות, כדי שירגישו את עולם העיצוב לא רק בתמונות אלא בחוויה מציאותית. ככה הם יכולים לראות ולהרגיש את החומרים והמוצרים השונים, להבין את סדר הגודל של המחירים וגם לבחור בקלות רבה יותר את הכיוון העיצובי.

אדריכלות: ירון אטיאס

אדריכלות תכנון חוץ: מור אבידן

בריכה: חברת "פלגים"

 

 

רשימת מכולת:

* ספה, דה בוקס: כ-90,000 שקלים

* כיור חדרי רחצה הורים, אבני טל: כ-14,000 שקלים

* ארון בגדים בסוויטת הורים, טריו עיצובים: כ-90,000 שקלים

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן