LIVING
מגזין סוף השבוע

חיפש לוקיישן לצילומים ומצא בית למשפחתו

בני הזוג, שגרו בתל אביב, חיפשו תקופה ארוכה דירה מתאימה למשפחתם. אל הדירה ברמת גן הגיע הגבר במסגרת עבודתו, ואחרי התלבטות של שנה החליטו בני הזוג לקנות אותה. הם עשו בדירה שיפוץ יסודי, אבל שמרו על כמה אלמנטים של הבנייה הישנה

שהרון היבש | living | פורסם 11/03/21 11:04  | עודכן 12/03/21 13:58
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 12
המטבח פתוח משני הצדדים|צילום: איתי בנית

דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 3
דלתות ההזזה המובילות למרפסת שומרו ושופצו|צילום: איתי בנית

בעל הדירה ברמת גן הגיע אליה דווקא במסגרת עבודתו באיתור נכסים (לוקיישנים בעגה המקצועית) מתאימים לצילומים של סרטים וסדרות. הוא ובת זוגו, שעוסקת בתחום בריאות הנפש, גרו בתל אביב במשך עשר שנים, ובמשך שנתיים חיפשו דירה שתתאים לתקציב ולגידול שלושה ילדים. "הבנו שאנחנו צריכים להתפשר על גודל או על אזור אבל היה לנו חשוב להישאר בסביבה אורבנית. זה ערך מבחינתנו, שיתרונותיו בחשיפת הילדים למגוון", הוא מספר. גם בחיפוש דירה לצילומים, הוא מוסיף, קשה למצוא התאמה מושלמת: "אף דירה לא מתאימה במאה אחוז להפקה קולנועית. תמיד יש התפשרויות, יש את עניין המראה וההתאמה לתוכן, אבל גם את אילוצי ההפקה - דירה בקומה גבוהה בלי מעלית, למשל, זו לא אופציה טובה".

>> לכל הכתבות בערוץ living 

את הדירה ברמת גן, בקומה העליונה של בניין דו קומתי שנבנה בשנות ה-60 וכולל שתי דירות, איתר במסגרת העבודה. כבר בביקור המקצועי הראשון בדירה, ששטחה 160 מ"ר, עלתה האפשרות שהיא תתאים גם למשפחתו. בני הזוג ביקרו בדירה ואהבו אותה: "את הגודל, את המרחב שבה, את גובה התקרה שאופייני לבנייה ישנה, את מפתח החלונות הגדול ואת התחושה מבוכית. אהבנו את הבניין ואת השכונה, הצמודה לגבעת נפוליאון, אבל עוד לא היינו בשלים לוותר על תל אביב", הם מספרים.

שנה חלפה מהיום שבו ביקרו בדירה לראשונה ועד שרכשו אותה. "יום אחרי הקנייה נפגשתי עם בעלי הדירה בנכס וקיבלתי סיור. הופתעתי לגלות כוך קטן מוסתר עם מדפים, שלוש כספות במיקומים שונים וצרור מפתחות עתיקים שהופקד בידי. הם לא סיפרו על זה בזמן המשא ומתן, אבל זה התאים לפרופיל של הדירה שהייתה מאוד מושקעת, עם עבודות נגרות מורכבות, חיפויי קרמיקה מרצפה עד תקרה וריצוף טרצו ייחודי בגוון ירוק", מספר בעל הבית.

דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 14
המטבח בנוי משני קווים מקבילים|צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 11
בקצה המטבח יש ספסל בנוי ושולחן אוכל|צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 46
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 12
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 16
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 15
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 37
מבט מהמטבח לסלון|צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 2
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 8
הרצפה חופתה בריצוף טרצו חדש שעבר איטום חריצים וליטוש|צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 4
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 38
מבט מהסלון לפינת האוכל במטבח|צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 1
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 23
ינת אוכל נוספת, ובה שולחן עגול וכיסאות מקוריים בעיצוב מרסל ברויאר |צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 18
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 47
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 51
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 17
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 27
חדר ההורים|צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 48
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 49
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 26
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 50
צילום: איתי בנית

בני הזוג פנו למעצבת הפנים רומי סילבר בנית אולם המשיכו להתלבט לגבי המעבר לרמת גן. רגע לפני תחילת עבודות השיפוץ בדירה, שלחו לסילבר בנית מייל ובישרו לה שהם שוקלים לשפץ את הדירה למטרת השכרה. "זה פרויקט אחר לגמרי מדירה שמיועדת למגורים. הבנתי שצריך לתכנן מחדש, ולכן רק כשהם הכריעו סופית יצאנו לדרך", מסבירה סילבר בנית.

סילבר בנית חילקה מחדש את חלל הדירה: שטחו של המטבח צומצם, חלק ממנו הפך לחדר הארונות הצמוד ליחידת ההורים, תוכנן חדר ילדים גדול עם חציצה שתאפשר פיצול עתידי לשני חדרים ונוסף חדר עבודה שלא היה בתוכנית המקורית. הרצפה חופתה בריצוף טרצו חדש שעבר איטום חריצים וליטוש. "התלבטנו אם הריצוף המקורי יפה או מכוער. לבסוף החלטנו שאם נטפל ברצפה היא תהיה מדהימה והתאכזבנו כשבעלי המקצוע לא הבינו למה אנחנו מתלהבים ולא גילו מוטיבציה לשמר את הריצוף. החלטנו שמדובר בסיכון גדול מדי שבסופו אנו עלולים להישאר בלי מספיק רזרבות של אריחים ולכן ריצפנו מחדש", מספרת סילבר בנית.

דלת הכניסה מפרידה בין שני חלקי הבית: משמאל לה חדרי השינה, ומימין החלק הציבורי - מטבח ומרחב הכולל פינת אוכל, סלון ומרפסת. המטבח בנוי משני פסים מקבילים ופתוח משני צדדיו, מה שמסב אושר לילדים הרצים ברחבי הדירה. צלע הארונות הנמוכים מסתיימת בספסל בנוי צמוד לחלון ולידו שולחן אוכל. מעבר לקיר המטבח (הפתוח משני צדדיו) נמצא הסלון, כך שלצד הקיר ניצב מזנון הטלוויזיה ומעליו מדפים - הכל בלבן. מול הקיר ניצבת ספה אפורה ושתי כורסאות קלועות. 

במסגרת השיפוץ הוחלט לשמר את דלתות ההזזה המובילות למרפסת, שגובהן 3 מטרים, אבל הזכוכיות נשברו ולדלתות הותאמה זכוכית פסים חדשה. "ביקשנו לשמר את העבר וגם חלקים שאהבנו בדירה המקורית היכן שיכולנו, כתזכורת למה שהיה. יכול להיות שהיה נכון יותר להתקין דלתות חדשות אבל זה היה בא על חשבון חוסר שלמות שיוצר, בעינינו, אופי ועומק לבית", מסבירים בעלי הבית.

בצדו השני של הסלון יש פינת אוכל נוספת, ובה שולחן עגול וכיסאות מקוריים בעיצוב מרסל ברויאר שנקנו בשוק הפשפשים ומוקמו בסמוך לחלון גדול שפונה לחזית האחורית. לצד הקיר ניצבת ארונית ישנה עם מגירות דקות לאחסון עבודות יצירה, דואר נכנס ומסמכים. בחלל יש גם מרפסת פנימית שבעלי הבית התלבטו אם להשאיר. "המרפסת מתפקדת כפינה נוספת לשלל הפינות שיש בבית, מקום שאנחנו שוהים בו ביחד או בנפרד, יושבים בה וקוראים, או שהילדים משחקים. בסגר השני, רגע אחרי שנכנסנו לדירה, הרגשנו כמה חשוב שיש לנו מגוון של מקומות לשהות בהם", מספרים בעלי הדירה.

יחידת ההורים, הנמצאת בחזית הקדמית של הבית, הוגדלה על ידי ביטול מרפסת פנימית. אזור השינה תחום ביחידת מדפים עשויה עץ בצורת L. יחידת המדפים מפרידה בין המיטה לחלון הגדול, שעליו תלוי וילון בד בהיר. חדר הילדים, שבאמצעו דלת הזזה שתאפשר לחלק אותו בעתיד לשני חדרים, מחולק לאזור שינה ולחדר משחקים.

דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 31
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 31
חדר השינה של הילדים|צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 34
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית - 32
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 33
חדר המשחקים|צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 45
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 36
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 30
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג - 35
צילום: איתי בנית
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית
"אני נהנית לראות את החיים ואת האירועים שקורים בבית", אומרת המעצבת|צילום: באדיבות המשפחה
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, לפני שיפוץ - 1
המטבח לפני השיפוץ|צילום: באדיבות המשפחה
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, לפני שיפוץ - 3
הדירה לפני השיפוץ|צילום: באדיבות המשפחה
דירה ברמת גן, עיצוב רומי סילבר בנית, ג, לפני שיפוץ - 2
הדירה לפני השיפוץ|צילום: באדיבות המשפחה
_OBJ

>> במדור הקודם: ההשראה טוסקנית, הפריטים מסין והבית במושב

>> לכל הכתבות במדור בשיפוץ   

הגעגוע לתל אביב עדיין קיים, "הדירה היא אחד הדברים שאני אוהבת ברמת גן", צוחקת בעלת הבית, ובן זוגה מוסיף: "התהליך היה ארוך ותוך כדי תנועה התחדדנו לגבי עיצוב וחומרים. היום, כשאנחנו נזכרים בהצעות של רומי שפסלנו מחוסר בשלות, אנחנו חושבים שהיה מקום לקבל יותר מההצעות שהונחו על ידה בתחילת הדרך. ביחד עם רומי יצרנו עבורנו בית, התהליך עדיין לא הסתיים, לבסיס החזק אנחנו יוצקים עוד חומרים וחפצים שנאספים עם הזמן, מתוך ידיעה שאנחנו משתנים והבית משתנה ביחד איתנו".

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

סילבר בנית, מצדה, אוהבת לראות את הצילומים שמפרסמים בעלי הבית באינסטגרם ומתעדים את המשפחה בבית. "אני נהנית לראות את החיים ואת האירועים שקורים בבית. היה לי חשוב להראות את הפערים בין המציאות הפרומה של מאחורי הקלעים לבין צילומי העיצוב המוקפדים שנוצרו ביום הצילום", היא מסכמת.

 

לחשבון האינסטגרם של הכתבת שהרון היבש

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן