עיצוב הבית
מגזין סוף השבוע

עושה לביתו: אחרי הפרידה רוני מאנה עיצב מחדש את הווילה בסי אנד סאן

בתקופה האחרונה, תוך כדי הליך הגירושים המתוקשר שלו מג'ני צ'רוואני והחלמה מהקורונה, רוני מאנה שיפץ את הווילה שבה הוא מתגורר כבר חמש שנים. "יש בבית אנרגיה חדשה ואני נהנה מכל רגע", הוא מספר. עכשיו הוא מקדיש את הזמן לילדים ולא פוסל אפשרות שייכנס לפוליטיקה

לימור קלר | living | פורסם 19/11/20 15:00  | עודכן 20/11/20 13:01
הבית של רוני מאנה - 9
"עכשיו הבית קלאסי ויוקרתי"|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 36
"מה שחשוב בסי אנד סאן זה הים והגינה מעליו"|צילום: רגב כלף

רוני מאנה, איש עסקים, מתווך נדל"ן ודמות מוכרת לא רק במדורי הכלכלה, יושב על כיסא נדנדה במרפסת ביתו במתחם הווילות בסי אנד סאן בצפון תל אביב, ונהנה. הוא מביט בים, מקשיב למוזיקה ונרגע. קרוב לשנה וחצי שהוא לא מתניע עסקאות ותהליכים חדשים בתחום הנדל"ן, למעט עיצוב מחדש של ביתו. בתחילת השנה פירק את החבילה עם ג'ני צ'רוואני, אשתו ואם שתי בנותיו הקטנות, והשניים החלו בהליך גירושים שלווה בהאשמות הדדיות במדורי הרכילות ועומד ותלוי כרגע בבית המשפט.

"אני פרוד שעדיין נשוי רשמית", מתעקש מאנה על הסטטוס, "אני מכבד את מוסד הנישואים, וכל עוד אני בהליכים, אני מעדיף להיות לבד. אני עבד של החוק". ביוני האחרון, לאחר שהשתתף במסיבה של הדוגמנית טיטי איינאו, גילה שנדבק בקורונה. "עברתי את המחלה עם כאבי שרירים וחוסר חמצן, וכשאיבדתי חוש ריח וטעם לשלושה שבועות, הרגשתי שאין טעם לחיים בלי שמחת חיים. זו הייתה תקופה קשה ונשארו לי סימפטומים שמלווים אותי עד עכשיו. אני מטפל רק בעסקאות שנמשכות מהעבר. זה פחות בגלל הקורונה ויותר בגלל הגירושים ותחושה של חוסר חשק. אני מקדיש את רוב הזמן לילדים. עבדתי קשה בחיים, עשיתי מה שעשיתי, אבל בריאות הנפש של הילדים חשובה מכל כסף", אומר מאנה, שיש לו בת ובן מנישואיו לניקול הלפרין (יולי, 26, וסער, 24) ושתי בנות מנישואיו לצ'רוואני (אמילי, 7 וחצי, ואריאה, שנתיים וחצי).

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 

הבית של רוני מאנה
"כל עוד אני בהליכים, אני מעדיף להיות לבד". רוני מאנה|צילום: שי כהן
הבית של רוני מאנה - 5
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 6
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 7
"אני מבין בעיצוב וידעתי מה אני רוצה"|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 1
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 12
"יש ימים שאני נשאר לישון על הספה מרוב שהיא נוחה"|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 13
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 14
שולחן אוכל עם משטח בטון מגורגר|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 34
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 37
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 39
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 41
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 47
צילום: רגב כלף

"כל מה שהיה בעבר נתרם"

את הווילה שבה הוא מתגורר שכרו הוא וצ'רוואני לפני חמש שנים כבית מרוהט. לאחר הפרידה עברה צ'רוואני לדופלקס שכור ברמת אביב החדשה, ולפני כשנה החליט מאנה לרכוש את הווילה ולעצב אותה מחדש. "הבית היה סטנדרטי לחלוטין עם רהיטים, תאורה ומוצרי חשמל ישנים שקיבלתי מבעל הבית. הוא היה עמוס ללא שום הצדקה. לא התחברתי אליו ולעיצוב, כי לא קבעתי כלום בבית. אפשר לומר אפילו שהוא היה די דוחה. היו דברים מהעבר שרציתי לנקות מהבית. לא אהבתי אותו. כל מה שהיה, היה נכון לבית שהייתי צריך אז. היום יש לי חיים חדשים", הוא מספר. "כל מה שהיה בעבר נתרם – ריהוט, ארונות, דברי חשמל. רק התפילין תמיד ליד המיטה, בכל מקום בעולם".

את העיצוב הפקיד בידי המעצב אמיר שלח וביקש ממנו "בית כיפי, נקי. מה שחשוב בסי אנד סאן זה הים והגינה מעליו. אני מבין בעיצוב וידעתי מה אני רוצה. למרות שחייתי עם מעצבת, אני מבין עכשיו יותר מאז". הבית כולל קומת כניסה ובה מטבח, סלון וגינה, קומה עליונה ובה חדרי שינה ומרפסת, ומרתף. "קו העיצוב מודרני קלאסי ומשדר יוקרה ונוחות, כמו שרוני רצה", מסביר שלח. "כל האלומיניום בבית הוחלף, כולל התריסים והסוכך מעל הפרגולה, והוספנו וילונות חשמליים בסלון ובחדרי שינה".

המטבח חודש וכך גם השיש, מוצרי החשמל והתאורה. את הסלון אבזר שלח במערכות ריהוט של מותג הבית "אוקנין" מנתניה. "הספה יוצרה במיוחד לרוני", הוא מתאר. "היא עשויה מפוך נוצות עם בד קטיפה יוקרתי והרבה כריות, יש לה מידות לא סטנדרטיות - 3.5 מטר אורך ו-1.20 מטר עומק, והיא נוחה מאוד". מאנה מסכים: "יש ימים שאני נשאר לישון על הספה מרוב שהיא נוחה", הוא מספר.

בסלון יש גם מרבץ זוגי מרופד המשקיף לים ושולחן מתכת וזכוכית, ועל הרצפה פרוש שטיח ענק. ליד דלת הזכוכית המובילה לחצר המשקיפה לים ניצב שולחן אוכל עשוי בטון מגורגר המשמש גם לפגישות עבודה. החלל הציבורי מואר בפרופילים עם תאורת מגנטים השקועים בתקרה. "עכשיו הבית קלאסי ויוקרתי, מה שלא היה בבית הקודם, שהיה מושכר עם רהיטים של בעל הבית או עם דברים שג'ני הייתה קונה באיקאה. עכשיו יש בבית אנרגיה חדשה ואני נהנה מכל רגע".

>> במדור הקודם: לא מפונפנת, אבל זו אחת הדירות היפות בירושלים

>> לכל הכתבות במדור בשיפוץ  

"כשאני עם האמת, לא מזיז לי מה כותבים עליי"

בחדר השינה של מאנה יש מיטה קלאסית שהותאמה לו במיוחד. "בחרנו מיטה יוקרתית, שמרופדת בבד מעוינים של רנבי עם שזירת חוט זהב", מתאר שלח. לצדי המיטה יש ארוניות צד לבנות, ומולה ארונית ובה טלוויזיה שעולה ויורדת. על הקיר תלויה מראה גדולה עם מסגרת מוזהבת ולצדי המיטה תלויות מנורות מוזהבות. לחדר צמודה מרפסת ושם מאנה אוהב לשבת בכיסא הנדנדה, להקשיב למוזיקה ולהסתכל על הים. "זה הדבר הכי מרגיע בעולם", הוא אומר.

בחדרי הבנות הקירות מחופים בטפטים מעוצבים והמיטות המרופדות יוצרו במיוחד. "אמילי הייתה מעורבת בעיצוב החדר שלה, בחרה את הטפט ורצתה שככה החדר ייראה", אומר מאנה. "היא קיבלה כל מה שרצתה. בחדר של הקטנה עשינו העתק הדבק. יש לי דימוי של איש עסקים קשוח, אבל כשמדובר בבית ובילדים אני הכי רגיש בעולם. אף אחד לא מכיר אותי. אני האדם הכי רגיש. אם קשה, אני יודע להזיל דמעה. זו לא בושה. העיצוב החדש בבית נתן לי אופק חדש. אין לי זיכרונות מהעבר. מחקתי אותם. העבר לא קיים בשבילי יותר".

יש חסרונות במגורים לבד?

"כל אחד ישן במיטה שהוא הציע לעצמו. כשהילדים לא איתי, אני מרגיש את החסרונות. כשהם כאן, הם ממלאים את הבית באור, אהבה ושמחה. אני איתם 24/7, חי ונושם אותם. החלטתי להקדיש להם כל דקה פנויה כשהם אצלי. לא לעבוד, לא לראות אנשים, מעט מאוד חברים. זו אהבת נפש לארבעת הילדים שלי ולשני הנכדים (מבתו יולי, ל"ק), ריף הגדול וסאן הקטן. הבנות מחוברות אליהם, וסאן אפילו קורא לאריאה דודה. בהתחלה היה קשה, אבל כשזה עובר אתה מתרגל. אני קם לבית מלא אנרגיות, עוצמה וכוח, מוקף באנשים אוהבים משני המינים, יש לי המון חברים, וכל יום שונה מהיום הקודם. אני מרגיש מעולה וטוב. חזרתי לעצמי.

"בחצי השנה האחרונה יצא לי גם להכיר הרבה אנשים טובים שלא הייתי איתם בקשר. אני צריך אנשים לידי ולכן שמח להכיר המון אנשים ואף פעם לא מאכזב אותם. אנשים לידי תומכים בי. כשאני עם האמת, לא מזיז לי מה כותבים עליי. הילדים הגדולים שלי מסודרים, ועכשיו הקטנים שלי מעל הכל. זה סוג של אהבה שלא הייתה לי אף פעם. אהבה בשחקים, שאי אפשר לתאר. כשאמילי בוכה, אני בוכה יחד איתה".

הבית של רוני מאנה - 22
המיטה מרופדת בבד מעוינים עם שזירת חוט זהב|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 31
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 20
צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 25
ארונית ובה מותקנת טלוויזיה שעולה ויורדת|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 29
מאנה אוהב לשבת בכיסא הנדנדה במרפסת הצמודה לחדר השינה|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 19
"אמילי הייתה מעורבת בעיצוב החדר שלה"|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 15
"בחדר של הקטנה עשינו העתק הדבק"|צילום: רגב כלף
הבית של רוני מאנה - 18
צילום: רגב כלף
_OBJ_OBJ_OBJ

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מאנה, שהיה בעבר מקורבם של ביבי ושרה נתניהו, מרבה בשנים האחרונות למתח ביקורת על בני הזוג. החודשים האחרונים, הוא מאמין, מוכיחים שצדק בביקורתו. "המצב הכלכלי על הפנים. המשבר נוהל בצורה לא טובה ולא נכונה והיה אפשר לעשות הרבה יותר. אני רואה את ההפגנות, רואה שכואב לאנשים. הרי מי שקרא גוועלד לשלטון הקיים, זה אני. ראיתי קדימה מה שאנשים רואים עכשיו. אני מקורב פוליטית לאנשים בליכוד ובכחול לבן, אבל חושב שליברמן הכי מתאים לראשות הממשלה עם הניסיון, היושר הפוליטי והיכולות שלו. איווט יכול לאחד את כולם".

יש לך עכשיו זמן פנוי, חשבת להצטרף לפוליטיקה?

"זו פעם ראשונה שזה מאוד מדגדג לי, ויכול להיות שאפתיע".

תוכל גם להשתמש בחשבון האינסטגרם שלך, עם יותר מ-17 אלף עוקבים.

"אני לא בן אדם רגיל. לא משתמש בפילטרים – לא באינסטגרם ולא בחיים. הפה שלי זה האויב שלי, אבל הוא גם בנה אותי. אני לא מסנן - עד שזה מגיע לילדים שלי".

מעצב פנים: אמיר שלח
Oknin רהיטים בהתאמה אישית

 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן