עיצוב הבית
מגזין סוף השבוע

תל אביב: לגור בדירה עירונית בלי לוותר על הפנטזיה של בית עץ ומשחקים בגינה

התרשמנו מהנוף המשתלב בסלון, אהבנו את חדר השינה המתוק וכשראינו את חדר המשחקים התמלאנו קנאה. ככה זה כשאמא ואבא הם גם מעצבים

איתי גדרון | living | פורסם 14/02/19 15:02 

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 9
"לא הגדרנו קו עיצובי מובהק"|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 10
צילום: שירן כרמל

הדיירים: אשתי ואני ושתי בנותינו (4, 6). שנינו בעלי משרדים עצמאיים לעיצוב. המשרד של אשתי בבית, והמשרד שלי לא רחוק בשכונה. רוב הפרויקטים שלנו הם בתחום המסחרי – מיתוג ועיצוב לעסקים שרובם בתחום המסעדנות והקמעונאות, אבל בתקופה האחרונה תכננתי מספר פרויקטים פרטיים ופתאום הרגשתי שזה עולם מקביל ומרתק ואשמח לעשות בו יותר.

הדירה: הדירה נמצאת בקומה העשירית בבניין מגורים בן 11 קומות בשכונת נווה אביבים בתל אביב. הבניין ישן ושופץ לפני מספר שנים. שטח הדירות המקוריות היה 70 מ"ר ובשיפוץ הוסיפו חדר הורים גדול, ממ"ד ומרפסת כך שהשטח גדל לכ-130 מ"ר. את הדירה רכשנו במצב הדורש שיפוץ מסיבי מכיוון שלא בוצעה התאמה להרחבה והתשתיות הישנות לא חודשו.

החזון: לשנינו יש ניסיון של שנים בתכנון ועיצוב, עשינו ביחד הרבה פרויקטים משותפים כך שגם הדינמיקה מוכרת לנו, ואנחנו מכירים הרבה אנשי מקצוע וחברות שיודעים לעשות עבודה מצוינת. מטרת העל שלנו הייתה ליצור בית שיהיה מותאם בדיוק לצרכים שלנו ושיהיה לנו כיף לגור בו. לצורך כך ישבנו וכתבנו רשימה של הפונקציות הנדרשות לנו, עברנו אחת אחת ושאלנו את עצמנו איך היא צריכה להיראות ואיך צריך לתכנן אותה כדי ליצור לנו את החוויה הנעימה ביותר. לא הגדרנו בינינו "קו עיצובי" מובהק לכל הדירה, אלא התמקדנו בכל פונקציה בנפרד ואספנו לוח חומרים שעובדים ביחד וייתנו לנו תחושה של בית שמארח אותנו בתוכו. במהלך השנים אספנו רהיטים ופריטים משלימים שמעלים אצלנו זיכרונות מחוויות משותפות שעברנו, וחשוב היה לנו לקחת אותם בחשבון בעיצוב.

משך השיפוץ: תהליך התכנון נמשך בערך חודשיים (היה לנו זמן מכיוון שהדירה הייתה מושכרת), והשיפוץ נמשך עוד כחודשיים. בחרנו קבלן מצוין שעבד בצורה יעילה והיה מאוד תקשורתי. אני ניהלתי את הפרויקט בפועל, והרקע והזמינות שלי עזרו מאוד בתהליך העבודה. להיות בצד של הלקוח הייתה חוויה חשובה בשבילי מכיוון שאני מלווה הרבה לקוחות שעוברים את התהליך הזה בעצמם.

עלות השיפוץ: 500 אלף שקל, כולל הריסה מוחלטת של הדירה הישנה, תשתיות חדשות ובנייה על פי התכנון שלנו, התקנת מטבח ומזווה גדול, עבודות אלומיניום, נגרות, מסגרות, תאורה וכו'.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

במהלך השיפוץ הרסנו את רוב הקירות הפנימיים ותכננו את החלוקה מחדש. החללים שנוספו לדירה בתהליך ההרחבה שימשו כעוגן מכיוון שאי אפשר היה לשנות את הממ"ד והמרפסת המקורה, ויחידת ההורים הגדולה התאימה לנו. את התשתיות החלפנו בכל הדירה, גם בחלקים החדשים.

הכניסה וחדר העבודה: חדר העבודה משמש כסטודיו של אשתי ומשמש גם אותי להשלמת שעות עבודה אחרי שהבנות נרדמות. בגלל השימוש הרב שאנחנו עושים בו, בחרנו למקם אותו בכניסה לדירה כך שהוא מנותק מהאזור הפעיל. האזור הזה פונה לכיוון מערב ויש לחדר חלון גדול, ולא רצינו לוותר על הנוף המרשים בחלל המגורים, לכן לחדר יש דלת ברזל עם חלונות זכוכית גדולים.

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 11
משמאל לדלת הכניסה נמצא חדר העבודה|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 6
החלונות בדלת מאפשרים לראות את הנוף מהחלל הציבורי|צילום: שירן כרמל

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 12
צילום: שירן כרמל

הסלון: כדי לקבל מרחב מקסימלי תכננו את מרכז הבית כאופן ספייס הכולל את המטבח, פינת האוכל והסלון. אל המרחב הזה נוספת המרפסת הירוקה שחשוב היה לנו להפוך אותה לחלק אינטגרלי מהסלון. כדי לטשטש את קו התפר ביניהם הכנסנו את "קו הוויטרינה" הישן לתוך שטח הדירה וכך בנינו "כיס" שיכול לאסוף בתוכו את הוויטרינה החדשה ולהשאיר קו מסגרת מינימליסטי.

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 2
קו הוויטרינה נכנס לתוך הדירה|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, לפני השיפוץ, עיצוב איתי ולי-רן גדרון -2
הסלון לפני השיפוץ|צילום: איתי ולי-רן גדרון
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 3
צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 8
את שולחן הסלון עשה גדרון מארגזי יין|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 13
צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 4
"במהלך השנים אספנו פריטים שונים שמעלים אצלנו זיכרונות"|צילום: שירן כרמל

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 14
צילום: שירן כרמל

המטבח: המטבח הוא חלק חשוב ומרכזי בביתנו. אנחנו אוהבים לבשל, לארח ולהכין מדי יום אוכל טרי ביחד עם הילדות שלנו. לכן תכננו את המטבח כך שאפשר לבשל בו ולהישאר כל הזמן חלק מההתרחשות בבית. משטח העבודה של האי עשוי נירוסטה, חומר שאנחנו רגילים לראות בעולם המסעדנות שכל כך קרוב ללבנו.

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 1
משטח האי עשוי נירוטסה, כמו במסעדות|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 5
צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 7
צילום: שירן כרמל

במדור הקודם: השיפוץ המפתיע בדירה של די.ג'יי סקאזי

לכל הכתבות במדור בשיפוץ 

חדרי השינה והרחצה: אנחנו לא נוהגים לבלות בחדרי השינה אלא רק לנוח ולישון. בחרנו לחדרים רצפת עץ אדמדמה וגוונים שמשרים רוגע ואינטימיות, ותכננו אותם כך שתמיד ייראו לנו מסודרים ומזמינים למנוחה. חדר הרחצה של הבנות וחדר הרחצה שלנו מתוכננים בדגש על פרקטיקה וניקיון ויש בהם מרחב נוח ומזמין להתארגנות יעילה.

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 18
חדר ההורים|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 19
צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, לפני השיפוץ, עיצוב איתי ולי-רן גדרון -1
חדר ההורים לפני השיפוץ|צילום: איתי ולי-רן גדרון
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 17
צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 15
חדר הרחצה של ההורים|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 16
צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 27
חדר הבנות|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 28
ספרייה מעשה ידיו של גדרון|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 21
חדר הרחצה של הבנות|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 20
צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 22
צילום: שירן כרמל

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 23
צילום: שירן כרמל

חדר המשחקים: חדר המשחקים של הבנות הוא ביטוי לחשיבות שאנו רואים בפעילות גופנית ויצירה ולפנטזיה על בית עץ ומשחקי גינה שקצת ויתרנו עליה כשהחלטנו לגור בתל אביב.

פריט אהוב: הריהוט בחדר המשחקים של הבנות שלי. קיר הטיפוס ובית העץ שבניתי להן במו ידיי היו הדברים הראשונים שתכננתי לדירה. אני מאוד אוהב לעבוד עם הידיים, ובניתי גם את הספרייה בצורת הבית בחדר השינה שלהן ואת השולחן בסלון העשוי מארגזי יין בסלון. הפרויקט היה הזדמנות בשבילי להתחדש במסור אנכי ומשייפת, כך שאני מסודר לעבודות הבאות.

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 24
מתקנים שהכין גדרון בחדר המשחקים|צילום: שירן כרמל
דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 26
צילום: שירן כרמל

דירה בנווה אביבים, עיצוב איתי ולי-רן גדרון - 25
צילום: שירן כרמל

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

דבר המעצב: חווית העיצוב ותהליך העבודה כללו בתוכם המון אתגרים – לוח זמנים, תקציב ויותר מהכל התקשורת הזוגית, שהיא אמנם לא נמדדת בכסף אבל לגמרי יכולה לפגוע משמעותית בפרויקטים מהסוג הזה. לשמחתנו הניסיון שלנו שיחק לטובתנו והתהליך היה יעיל, נעים ומכבד.

עיצוב פנים ותכנון: איתי גדרון (סטודיו איתי גדרון) עם לי-רן שלומי גדרון (סטודיו מיס לי דיזיין)

דירה בנווה אביבים, תוכנית לפני, עיצוב איתי ולי-רן גדרון
תוכנית הדירה לפני השיפוץ|שרטוט: איתי ולי-רן גדרון
דירה בנווה אביבים, תוכנית אחרי, עיצוב איתי ולי-רן גדרון
תוכנית הדירה אחרי השיפוץ|שרטוט: איתי ולי-רן גדרון

טיפ: אני מאמין שהבסיס להצלחת כל פרויקט הוא בני האדם המעורבים בו ולאו דווקא התקציב המושקע (אם כי כסף בהחלט מאפשר מרחב אפשרויות גדול יותר). ללקוחות שלי אני תמיד ממליץ להיות נאמנים לעצמם בקבלת ההחלטות מכיוון שהפרויקט מיועד להם. אנשים נוטים להתייעץ עם עוד אנשים, והם תמיד שמחים לעזור ולהביע דעה, אבל לא תמיד הדעה מתאימה. אם אתם מחליטים לקחת מעצב פנים, תפקידו הוא ללוות את הלקוח משלב גיבוש הרעיון ואיסוף המידע הרלוונטי, דרך חשיבה קונספטואלית משותפת ועד לתכנון פרטני של החלל ופיקוח עליון על התקדמות הפרויקט. כל זה במגבלות התקציב ולוח הזמנים שחשוב שיהיו ידועים מראש לכולם.

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן