LIVING
מגזין סוף השבוע

כפר אז"ר: וילה מודרנית - אבל לא מנוכרת

משפחה עם שלושה ילדים עברה מפנטהאוז עירוני לווילה וביקשה בית גדול שתוכל לארח בו, ושיהיה מודרני - אבל גם חם. "הכל תוכנן סביב האירוח, הם אנשים מאוד שמחים, אוהבים להיות בחוץ, אוהבים אור, ובבית המודרני יש פתחים מאוד גדולים", אומר אדריכל נסטור סנדבנק

דנה גוטרזון | living | פורסם 24/04/19 10:29 

וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 1
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 31
צילום: עודד סמדר

בני זוג ושלושת ילדיהם עברו מפנטהאוז בגבעתיים לכפר אז"ר, וביקשו מהאדריכל נסטור סנדבנק לתכנן ולעצב בית מודרני ומינימליסטי, אבל לא קר. המשפחה אוהבת מאוד לארח ולאכול בחוץ, והיה לה חשוב שתהיה בבית גינה גדולה ובה בריכת שחייה ומטבח חוץ מאובזר, הכולל גריל פחמים. "הכל תוכנן סביב האירוח, הם אנשים מאוד שמחים, אוהבים להיות בחוץ, אוהבים אור, ובבית המודרני יש פתחים מאוד גדולים", אומר סנדבנק. העבודה על הבית נמשכה כשנתיים, כולל חצי שנה של תכנון.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

הבית, ששטחו 400 מ"ר, ניצב על מגרש ששטחו דונם וכולל שבעה חדרים. הוא בנוי בצורת מלבן. אחת הצלעות הארוכות היא חלל בגובה כפול שמשמש כאזור הציבורי ובו מטבח, סלון ופרגולה. הצלע הארוכה השנייה מורכבת משתי קוביות זו על זו, כל אחת מהן בגובה 3 מטרים. בקובייה התחתונה נמצאים שלושה חדרי ילדים שלכל אחד צמוד חדר רחצה, יחידת אורחים, ממ"ד ושירותי אורחים. בקובייה העליונה נמצאת יחידת ההורים, ובה חדר השינה וחדר רחצה, ושתי מרפסות. "החלוקה הזאת לשני אזורים, אחד לאירוח ובשני נמצאים חדרים, מאפשרת למשפחה לארח בקלות - האורחים לא עוברים דרך החדרים וגם הרעש סביב הבריכה לא מפריע למי שנמצא בבית", מסביר סנדבנק.

וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 3
בריכת נוי ליד שביל הבטון|צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 8
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 5
דלת עץ גבוהה|צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 23
הבית מאופיין בשילוב בין מינימליזם לחום|צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 13
קמין תלוי שבני הזוג הביאו במיוחד מארצות הברית |צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 10
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 11
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 9
גופי תאורה במראה חללי|צילום: עודד סמדר

הבית מאופיין בשילוב בין מינימליזם לחום. "הסגנון הוא מודרני מינימליסטי והבית צבוע ברובו בלבן, אולם יש מספר אלמנטים מרכזיים שנותנים תחושה חמה, כמו השימוש המסיבי בעץ – מדרגות מעץ אלון, פרקט בחדרי השינה ורהיטים כמו השולחנות בסלון. ראשי המיטות בחדרים מרופדים כדי ליצור תחושה נעימה וחמה", הוא מתאר.

במדור הקודם: אחרי 40 שנה: מהפך דרמטי לבית במרכז

לכל הכתבות במדור בשיפוץ 

לבית מוביל שביל בטון מוחלק שלצדו צמחייה ובריכת נוי. "הצמחייה כוללת צמחים טרופיים, כגון דקלים, והוספנו אלמנטים של מים, שבהם היא משתקפת", אומר סנדבנק. דלת הכניסה הגדולה עשויה עץ. מול הדלת נמצא המטבח ומימינה פינת האוכל והסלון. השילוב בין המינימליזם לחום נראה כבר בכניסה, במפגש בין השיש המחפה את רצפת החלל הציבורי למדרגות העץ. כל הרהיטים נבנו במיוחד על ידי נגרים ומסגרים, והתאורה מורכבות ממנורות במראה "חללי" ופסי צבירה מיוחדים ששקועים בתקרה הגבוהה. שניים מקירות הסלון והקיר ליד פינת האוכל הם קירות זכוכית וגם במטבח יש חלון גדול. "החלונות הגדולים 'מכניסים' את הגינה הביתה. כשהעצים, הירוק והאדמה נשקפים מהם, התחושה היא שהגינה עוטפת אותך", הוא אומר. מקירות הזכוכית בסלון נשקפת גם הבריכה, שאורכה 20 מטר ורוחבה 6 מטרים.

וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 28
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 24
שילוב בין רצפת השיש למדרגות העץ|צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 25
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 27
צילום: עודד סמדר

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

המטבח נקי ומינימליסטי, עם ארונות גבוהים לניצול המקום. "למי שאוהב לארח יש המון כלים, ולא רצינו שהארונות ייראו אלא שיהיו חלק מהקירות", מסביר סנדבנק. "לכל הארונות יש חזיתות נסתרות וישרות לחלוטין, כך שלא רואים פתחים. גם בפינת האוכל יש ארונות". גם הסלון מאוד מינימליסטי, והפריט המעניין בו והאהוב ביותר על ידי סנדבנק הוא קמין תלוי לבן. "ההורים הביאו אותו במיוחד מארצות הברית ונקשרו אליו, כך שההתכנסות היא סביב הקמין במקום סביב הטלוויזיה. גם מהבריכה אפשר לראות את האש של הקמין, וזה חלק מהשילוב של פנים וחוץ, שהוא מאוד חזק בבית הזה".

וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 29
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 17
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 12
צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 14
הצמחייה כוללת דקלים|צילום: עודד סמדר
וילה, עיצוב נסטור סנדבנק - 16
פינת אירוח בחוץ|צילום: עודד סמדר

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן