הדיירים:
זוג בני 25, היא דיילת אוויר חובבת צילום, הוא מדריך נוער.
הדירה: דירת 3 חדרים על 100 מ"ר ברמת גן. הדירה נמצאת בבניין בן 40 שנה, בקומה 4 מתוך 5. הבניין עצמו סטנדרטי ומיושן, וכך היה גם מצבו של הבית לפני השיפוץ.
החזון: הדיירים רצו התחלה חדשה - בית אליו יגיעו רק עם בגדים. מתוקף המקצוע, בעלת הבית מתארחת הרבה במלונות מפוארים בחו"ל, ורצתה בית שייראה כמו סוויטה מלכותית. הזוג מארח הרבה, לכן רצו שהבית יהיה נוח, ובעיקר שיגרום לכל האורחים ל"וואו" גדול בכניסה.
משך השיפוץ: ארבעה חודשים.
עלות השיפוץ: כ-300 אלף שקל, כולל תכנון ועיצוב, הריסה עד רמת המעטפת, בניית קירות, החלפת כל התשתיות, ריצוף, חיפויים, כלים סניטרים, נגרות, מטבח, ריהוט, מוצרי חשמל, אלומיניום, צבע, טפטים, וילונות, הלבשת הבית עד רמת המצעים והמגבות.

טפט באורך 11 מטר

המטבח, פינת האוכל והסלון אוחדו לחלל ציבורי אחד. ההפרדה ביניהם נעשתה באמצעות משחקי תאורה והצבת רהיטים בעלי נוכחות - הספה בסלון, שולחן העץ בפינת האוכל. במרכז החלל בולט קיר גבס בצורת ח', שנמשך מקיר פינת האוכל, דרך התקרה ועד קיר הסלון הנגדי, באורך 11 מטר. הקיר כולו חופה בטפט פסים בצבעי שחור ולבן.

מטבח: יצרנו מטבח מודרני ופתוח, שבמרכזו אי שמשמש לבישול ולאכילה. האי עשוי משיש בצבע לבן, שנמשך אל תוך הקיר הסמוך. מעל האי תלויים גופי תאורה שממשיכים את הקו העיצובי של הפסים.
כשחיפשנו כיסאות בר לישיבה באי, רצינו צבע שישתלב בפסי השחור ולבן. נדלקנו על ירוק מאוד ספציפי, אבל התקשינו למצוא את הבד המתאים. היינו בכל חנות בדים באזור המרכז, עד שבסוף הזמנו את הבד מלונדון. למעשה, זה עיכב את הכניסה לבית.

פינת אוכל: בפינת האוכל שולחן מעץ אלון אירופאי, וסביבו שמונה כסאות מ-ID Design.

סלון: בסלון ספה שחורה וכבדה בצורת האות ר'. הצלע הארוכה של הספה משקיפה לוויטרינות הגדולות ולנוף שבחוץ. הספה צופה לקיר הטלוויזיה. לצד הטלוויזיה עומד פסל אישה שהדיירת מאוד התחברה אליו.

סלון אחרי שיפוץ 3 - רונית מרום (צילום: אורטל בן אבי)
זו הדיירת השלישית בבית | צילום: אורטל בן אבי
ראש מיטה מרופד, כיור עגול

חדר שינה: לחדר השינה הישן הייתה מרפסת אחורית. סיפחנו אותה לחדר והפכנו אותו לסוויטה. הדיירת נדלקה על כורסת לואי בניו יורק, וקנינו כורסה דומה בארץ. על הקיר הנחנו טפט עדין עם פסים בגוון שמנת מרגש. ראש המיטה משולב בריפוד עור לבן, המעניק תחושת חמימות. מעל המיטה מנורה מיוחדת, גם היא בהשראת מנורה שהדיירת ראתה בניו יורק.

חדר הרחצה: הקירות מחופים באריחים לבנים ושחורים. כדי להגדיל את הקונטרסט בין הארונות לבין הקירות והכלים הסניטרים, השתמשנו בעץ אלון אירופאי. התאמנו לו כיור בעל זוויות מעוגלות, שהונח על הארון בהתקנה עליונה.
מאחורי הכיור בנינו קיר שמסתיר ארון שירות - מכונת כביסה, מייבש וסל כביסה. השארנו את הארון פתוח, ללא דלת, כדי לאפשר כניסת אוויר ואור.

חדר עבודה: בעתיד חדר זה ישמש כחדר ילדים, וכרגע הוא מתפקד כפינת עבודה. אני אוהבת לחשוב בגדול, טוטאלי. אז הדבקתי על הקיר משפט שריגש אותי להפליא: "The best way to make your dreams come true is to wake up", ולידו טפט עצום של שעון.

שירותי האורחים: על מדף מעץ אלון הונח כיור מלבני. הוספנו חיפוי של אריחים מעוטרים. המראה ממשיכה את הקו הוויקטוריאני של הבית.

בית זה כמו חליפה

דבר המעצב: היה לי שיתוף פעולה מלא עם בעלת הבית, ולצד הדעה שלה בכל נושא היא הראתה פתיחות וקבלה. עיצבתי את הבית בעיצוב נקי, לא מצועצע, שמתאים לאופי ולגיל של בני הזוג, והשיתוף שלנו יחד הוליד דירה כמו שחלמו.

טיפ: בית צריך להיות כמו חליפה בהזמנה, להרגיש שהוא חלק מאיתנו. לכן גם הוא צריך להיתפר בדיוק לבעליו. לשם כך אני צריכה לדעת הכל אודות הלקוח שלי, אישיותו, צרכיו, טעמו והרגליו. אני צריכה לדעת באיזה צד הוא ישן כדי לעצב את המיטה, אם הוא ימני או שמאלי בשביל למקם את המתלה לנייר טואלט, כל הפרטים הקטנים והאינטימיים.

פריט אהוב: קיר הגבס המפוספס בסלון. אלמנט זה מהווה את לב הבית, ומעורר התפעלות אצל כל אורח.

רונית מרום | אדריכלות ועיצוב פנים

>> לבית הקודם במדור: מטבח כמו במגזינים
לכל הבתים במדור

מעצבים ודיירים, יש לכם בית להשוויץ בו? יש תמונות לפני השיפוץ ולאחריו? כתבו לנו