עיצוב הבית
מגזין סוף השבוע

וילת הרווק: החליט לגור בבית שבנה להשקעה בשרון, ולהקים בו את משפחתו העתידית

במהלך הבנייה בעל הבית הבין שהווילה המודרנית בת שלושת המפלסים והגינה המזמינה שלה לא נועדה למגורים של אנשים זרים. בימים אלה הוא נמצא במילואים ואנחנו מאחלים לו שישוב במהרה לבית החלומות שלו

שירלי דן | LIVING | פורסם 16/11/23 15:00 
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 36
צילום: שי אדם

הדייר: רווק בן 44, מפקח בנייה במקצועו שייעד את הבית להשקעה בלבד, אך בהמשך התאהב בו והחליט לגור בו. כיוון שהוא הכיר היטב את המעצבת - הם עבדו יחד במשך שנים בניהול פרויקטים, היה לו ברור שהיא זו שתבנה לו את הבית. למרות שכבר השתחרר ממילואים בגלל הגיל שלו, כשפרצה המלחמה הוא התנדב לכוחות הבטחון (למג"ב) והוא כרגע מילואימניק. 

הבית: נבנה על מגרש של רבע דונם באזור השרון. שטח הבית הבנוי 300 מ"ר והוא כולל מרתף, קומת קרקע וקומה ראשונה. יש בו סה"כ 8 חדרים, ואפשר לסמוך על זה שהוא מוכן למשפחה המורחבת, כשתגיע. 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> "משרה ביטחון עצמי": זה מה שמשדרת טבעת האבן של חמינאי

>> כך נראה מלון היוקרה העזתי עד השבת השחורה

החזון: הדייר, שהתגורר במושב סמוך, ביקש בית כיפי וצעיר שיהיה כיף לארח בו עוד לפני שהחליט לעבור אליו בעצמו ולהקים בו את משפחתו העתידית. בנייה להשקעה זה אחרת מבנייה לטובת מגורים, והתכנון היה למקסם שטחים. הבית תוכנן עבור משפחה ממוצעת, ומבחינת ניצול והעמדת החללים לא מרגישים שהמגרש הוא רק רבע דונם. הכול מאוד מרווח, עם תחושת אופן ספייס.   

משך ועלות הבנייה: התהליך שכולל היתרי בנייה והבנייה עצמה ארכו שנתיים וחצי סה"כ, מתוכן בניית הבית ארכה כשנה וחצי. ממוצע הבנייה כ-15,000 ש"ח למ"ר.

בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 2
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 41
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 14
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 6
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 7
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 10
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 1
צילום: שי אדם

בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 11
צילום: שי אדם

בזכות ההיכרות הטובה ורבת השנים בין הדייר למעצבת הם היו מאוד מסונכרנים לגבי איך אמור להיראות הבית ולא נדרש שום סוג של פשרה על העבודה והעיצוב. את החומרים המושקעים של הגמרים הם בחרו יחד, כדי שהכול ישתלב ויתחבר למראה מודרני, נעים, חמים וצעיר. זה כולל הרבה מאוד שחור ועץ וחזיתות אירופאיות. 

קומת כניסה: הדלת מחלקת את החלל לשני אגפים

חזיתות הבית לבנות והכניסה אליו היא דרך שביל מבטון מוחלק, מלווה בצמחייה עד לדלת כניסה שחורה. בחלל הציבורי בקומת הכניסה פרקט עץ אלון מעושן, מפתחי חלונות גדולים, וחלוקה לשני אגפים באמצעות הדלת. מצד שמאל של הדלת ממוקם האזור הפרטי של הבית שכולל מטבח וחדר משפחה. המטבח שחור ומרווח, עשוי נגרות קסטם מייד של נגר אומן ויש בו רצפת פרקט ואי שחור המשמש לעבודה ולישיבה סביבו, וכולל פינת בישול. בסמוך למטבח חדר משפחה מזמין עם ספת רביצה וטלוויזיה גדולה. 

מימין לדלת הכניסה ממוקמים סלון ופינת אוכל. ויטרינות מאוד גדולות שעוטפות את הסלון ופינת האוכל, ומשם גם יציאה לגינה. בסלון קיר דומיננטי מחופה באריחים מדוקקים בחיפוי אסימטרי, עם קמין ומסך גדול. ממול למסך מערכות ישיבה בגוון אפרפר, שולחן סלוני עם פרזול וזכוכית ושפע טקסטיל, באמצעות וילונות ושטיח. 

בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 9
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 17
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 44
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 18
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 19
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 15
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 31
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 33
צילום: שי אדם
 

במרכז הבית יש מדרגות וחצי מפלס למטה ממוקמים שירותי האורחים, מוסתרים עם דלת בקו אפס. העיצוב של חדר השירותים דרמטי עם אריחים כהים בגווני בזלת ונקודות תאורה. למרתף למטה יש כניסה נפרדת, שטחו 100מ"ר והוא משמש לצורכי הבית. למדרגות העץ מעקה מפרזול שחור ועל הקיר אמנות מאוד מיוחדת. בקומה העליונה יש 3 חדרים וסוויטת הורים מפנקת ובה חדר ארונות שדרכו אפשר להיכנס למקלחת עם טוש זוגי. הרצפה מטיק בורמזי - עץ מיוחד עמיד במים, האריחים מדוקקים בגוון שחור, והברזים מוברשים בגוון זהב. סוויטת ההורים מזכירה מלון בוטיק; היא על סקלת גווני אפור-שחור-לבן ושופעת טקסטיל, עם מראה גדולה מתנוססת בצידי המיטה. עוד בקומה, בין שני חדרים ממוקמת מקלחת ילדים בגוונים אפורים עם עמדת כיור מעץ טיק ותאורה נסתרת שנשפכת על הקיר. אחד החדרים משמש כחדר עבודה, חדר אחר משמש כחדר אורחים וכולל חדר רחצה פרטי.

 

אדריכלות ועיצוב פנים: שירלי דן

נגרות: אלי קבוב

פרקט: חברת פרקטים 

 

רשימת מכולת:

* דלת כניסה, חקשוריאן: 30,000 שקלים

* קמין  מודרני, אורטל קמינים: 25,000 שקלים

* מערכות ישיבה בסלון, אוקנין: 50,000 שקלים

* מצעים ווילונות חדר שינה, מרים אורגון: 20,000 שקלים

בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 5
צילום: שי אדם

בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 40
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 16
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 37
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 34
צילום: שי אדם
בית הרווק ג בעיצוב שירלי דן - 29
צילום: שי אדם
בית הרווק ג בעיצוב שירלי דן - 33
צילום: שי אדם
בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 35
צילום: שי אדם

בית הרווק בעיצוב שירלי דן - 42
צילום: שי אדם
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן