LIVING
מגזין סוף השבוע

הוד השרון: זו לא עוד וילה, זה בית עם אופי

מצבע המטבח, דרך הטפטים ועד רהיטי הווינטג' שנאספו במשך שנים - הבית הזה לא שגרתי, וגם התקציב מפתיע. ככה הם עשו את זה

חן איתן | LIVING | פורסם 15/07/21 15:00  | עודכן 17/07/21 13:59
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 6
מבט מהסלון לכניסה לבית|צילום: מושי גיטליס

בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 12
בפינת האוכל נבנה ספסל המשמש גם לאחסון|צילום: מושי גיטליס

הדיירים: בני זוג - האישה עובדת בתחום הפארמה ובזמן השיפוץ הייתה בחופשת לידה והגבר איש שיווק ויוצר מוזיקה אלקטרונית - ושלושת ילדיהם הקטנים.

הבית: בית שתוכנן על ידי אדריכל לא ידוע ונבנה לפני כ-20 שנה בהוד השרון. הבית היה שמור היטב אבל הסגנון לא התאים לדיירים החדשים. שטחו 180 מ"ר והוא כולל שתי קומות ומרתף.

החזון: לבעלת הבית יש טעם משוגע וחיבה לפריטי וינטג', שהיא אוספת בהתלהבות במשך שנים. כבר מהפגישה הראשונה היה ברור שהיא יודעת מה היא רוצה: בית ייחודי, עם אופי ומקום להציג את האוספים המיוחדים שלה, וכמובן תכנון פונקציונלי ומקומות אחסון למשפחה עם ילדים קטנים. השיפוץ נעשה בשנת 2020, בתקופת הקורונה שיצרה אילוצים שונים. בנוסף, במהלך השיפוץ התגלה שמצבם של מרכיבים שונים בבית פחות טוב משחשבנו, ונאלצנו להחליף אותם, למשל מערכת המיזוג המיני מרכזית.

משך השיפוץ: כארבעה חודשים, מתוכם כחודשיים שיפוץ בפועל.

עלות השיפוץ: כחצי מיליון שקל, כולל עבודהתשתיות, מיזוג, נגרות, מס, גרות, ריצופים וחיפויים, כלים סניטריים וריהוט. אלומיניום, שערים ומעקות חיצוניים לא הוחלפו אלא נצבעו. עמדנו בתקציב נמוך יחסית בזכות כמה פעולות: נעזרנו בספקים הקבועים שלי, השתמשנו בפרטים רבים שבעלת הבית אספה במהלך השנים, והיא גם חיפשה ומצאה פריטי וינטג' ויד שנייה שנקנו ממוכרים פרטיים במחירים נמוכים יחסית (כולל תאורה). פריטים נוספים נקנו במקומות זולים יחסית, כמו איקאה - אפשר להתפשר על פריטים שקל להחליף, כמו ריהוט, אבל לא כדאי להתפשר על דברים כמו מטבח ותשתיות. גם הטיפול בגינה לא דרש הוצאות גבוהות, כי בעל הבית הוא גנן חובב. 

>> לכל הכתבות בערוץ living  

 

במהלך השיפוץ נהרס קיר גרם המדרגות המוביל למרתף, ובמקומו תכננתי ספריית ברזל גדולה. אולג המסגר יצר גם מעקות חדשים לכל גרמי המדרגות. קיר המטבח נהרס ונבנה מחדש, והוספנו עמוד עם נישות. בסלון הרסנו את במת האבן המיושנת שעליה עמד הקמין ובמקומה נבנה משטח טרצו ירוק. כל חדרי הרחצה ושירותי האורחים תוכננו מחדש ושופצו. המרתף תוכנן כחלל משחקים לילדים, ויחידת ההורים תוכננה מחדש כולל המרפסת.

בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג - 7
דלת הכניסה נצבעה בכחול|צילום: מושי גיטליס

בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 13
ליד הארונות הגבוהים נבנה עמוד עם נישות|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 1
מעקה גרם המדרגות הוחלף בספריית ברזל|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 2
צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 5
צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 4
מתחת לקמין נבנה משטח טרצו ירוק|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג - 3
צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג - 24
שירותי האורחים|צילום: מושי גיטליס

קומת הכניסה

דלת הכניסה – אחד החלקים היחידים בבית שלא הוחלף - נצבעה בכחול. לידה הוצבה שידת וינטג' ומעליה נתלתה מראה עם מסגרת מעץ טיק. הרצפה בכניסה ובסלון חופה בפרקט למינציה בגון אלון. משמאל לכניסה נמצא חלל הכולל את פינת האוכל והמטבח, ורצפתו מחופה באריחים מצוירים בגוני חרדל, ירוק ואפור. בפינת האוכל המוקפת חלונות המשקיפים לחצר תכננתי ספסל מרופד, כולל מקום אחסון, עשוי פורניר אגוז. שולחן האוכל הוא שולחן של איקאה שהיה ברשות המשפחה והכיסאות הם כיסאות וינטג' שבעלת הבית אספה במהלך השנים. המנורה האדומה נרכשה מיד שנייה והיא מזכירה את המנורות של המותג הדני לואיס פולסן.

מבנה המטבח הציב אתגר, הן בגלל חלונות הכיס והן בגלל הפינה הקטומה. בנוסף, בעלת הבית רצתה מאוד ארון עם תריס גלילה למיקסר ולמכשירי חשמל נוספים. כדי לאפשר זאת בנינו עמוד ובו נישות לאחסון פירות וירקות, ובהמשך נבנה ארון התריס. את המטבח בנה לפי תכנון שלי הנגר אילן כהן. הארונות הנמוכים מחופים פורמייקה ירוקה כהה והארונות הגבוהים מחופים פורמייקה בגוון לבן שבור. משטח העבודה הוא אבן קיסר באפור בהיר מאוד, והקירות מחופים באריחים לבנים מבריקים עם רובה שחורה. קולט האדים (שנשאר מלפני השיפוץ) והברזים שחורים. מכיוון שהכיור ניצב מתחת לחלון לא היה מקום לתלות מתקן לייבוש כלים, ולכן תכננתי מתלה ואולג בנה אותו מפח מלא, ברזל ורשת אקספנדד, כולם צבועים בשחור.

מימין לכניסה נמצא הסלון המרוהט בספה עם ריפוד בגון חמרה וכורסה עם ריפוד כחול. חיפוי האבן מאחורי הקמין נצבע בלבן. על הקירות תלויות מנורות עגולות מטרצו ובפינה עומדת מנורה עם אהילים כדוריים חלביים מאיקאה. בשירותי האורחים הרצפה והחצי התחתון של הקירות חופו באריחי קרמיקה עם דוגמה המזכירה רצפת אוטובוס. החלק העליון של הקירות חופה בטפט פרחים על רקע שחור. ארון הכיור הקטן צבוע צהוב ומעליו תלויה מראה ישנה של בעלת הבית.

 

בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג - 14
קיר חדר המדרגות חופה בטפט שצויר במיוחד|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 15
קיר חדר השינה של ההורים חופה בטפט עלים ירוק|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 16
לחדר צמודה מרפסת פרטית|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג - 17
מבט מחדר השינה לחדר הרחצה|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג - 18
פינת עבודה קטנה בחדר המשפחה. לארון הכביסה יש פתח גם מחדר הרחצה|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג - 19
חדר הרחצה של הילדים|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 23
צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג - 20
מזנון ישן שופץ והפך לארון כיור|צילום: מושי גיטליס
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן - 26
חדר משחקים במרתף|צילום: מושי גיטליס

קומת החדרים

בגרם המדרגות הותקן מעקה חדש, ודרכו אפשר לראות את ספריית הברזל. על קיר גרם המדרגות הודבק טפט שהוזמן במיוחד. קומת החדרים כוללת יחידת הורים, חדר ילדים, פינת משפחה, חדר עבודה וחדר רחצה לילדים. בפינת המשפחה יש מרבץ ופינת עבודה קטנה, ולידה נמצא ארון כביסה ובו גם סל כביסה שיש לו פתח גם בחדר הרחצה של הילדים הסמוך.

בחדר השינה של ההורים חופה אחד הקירות בטפט עלים ירוק (פיפ סטודיו), ועליו הותקנו מנורות קריאה וינטג' של בעלת הבית. המיטה המרופדת תוכננה במיוחד. שידות הלילה ליד המיטה ושידת האיפור היו כולן של בעלת הבית, וכך גם השרפרף הקטן שרופד מחדש. לחדר צמודה מרפסת שרצפתה חופתה באריחים משושים בירוק-כחול מבריק. המעקות נצבעו בירוק והותקן עליהם שולחן בר שנבנה במיוחד. חדר הרחצה הצמוד קירות חופו באריחים משושים עם דוגמה המזכירה זיקוקים.

בחדר הרחצה של הילדים הקירות מחופים באריחים כחולים והרצפה באריחים מצוירים. ארון הכיור הוא מזנון סקנדינבי ישן שעמד מתחת למזגן בדירתם הקודמת של בני הזוג, ונהרס מטפטופי מים. אלי מווינטג'מניה שיפץ את המזנון והסיר את הדלתות והוא הפך לארון כיור מושלם ומיוחד.

בקומת המרתף יש חלל משחקים לילדים. אחד הקירות נצבע בצבע לוח שחור, ובחלל יש מסך ומקרן, ארונות של איקאה למשחקים ומרבץ בגוונים ורודים וכחולים כהים.

>> במדור הקודם: דירה מוזהבת מול הים בתל אביב

>> לכל הכתבות במדור בשיפוץ

 

פריט אהוב: ספריית הברזל שאני תכננתי ובנה אולג רומנובסקי, מסגר אומן. כבר בביקור הראשון הבנתי שקיר המדרגות הנמוך צריך להיהרס ובמקומו רציתי ספריית ברזל שחורה וגדולה שתהיה מסיבית אבל גם אוורירית ומעודנת. תכננתי אותה בחלוקה לא מאד מורכבת כך שאפשר לגשת אליה מכמה כיוונים. לחלק מהתאים יש גב מפח מלא ושחור, לחלקם גב מרשת אקספנדד ואחרים מחולקים במוטות אנכיים.

דבר המעצבת: בני הזוג היו חיוביים ומלאי אמון באנשי המקצוע, ונהניתי מאוד מהקשר הרציף עם בעלת הבית, שיש לה טעם משובח ואוספים יפהפיים. שתינו ירדנו לפרטים הקטנים ביותר, חיפשנו וחפרנו עד שמצאנו בדיוק את מה שחיפשנו. למשל, ניסינו טפטים שונים לקיר הגבוה (ארבעה מטרים) בגרם המדרגות, ואפילו חשבנו לצייר על הקיר. לבסוף אפרת אילן ציירה לנו טפט במיוחד ויצא פשוט מושלם.

טיפ: הקפדנו לא לעשות "יותר מדי מאצ'י מאצ'י", כלומר סטים. עדיף לערבב, להעז, לחבר ישן וחדש, צבעים שונים וחומרים שונים, לעשות שמח ולהוציא החוצה את כל מה שיש לכם להראות. התעוזה אבל גם הכנות האותנטית נותנים לבית את הייחוד שלו.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

  

תכנון ועיצוב: חן איתן

נגרות: אילן כהן וראפת עמרו

 

בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, תוכנית הריסה
תוכנית הריסה|שרטוט: חן איתן
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, תוכנית קומת כניסה
תוכנית קומת הכניסה|שרטוט: חן איתן
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, תוכנית קומת חדרים
תוכנית קומת חדרים|שרטוט: חן איתן
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, לפני שיפוץ - 2
המטבח לפני השיפוץ|צילום: חן איתן
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג, לפני שיפוץ - 2
גרם המדרגות לפני השיפוץ|צילום: חן איתן
בית בהוד השרון, עיצוב חן איתן, ג, לפני שיפוץ - 1
השירותים לפני השיפוץ|צילום: חן איתן
_OBJ_OBJ

רשימת מכולת

פרקטים, חיפויים, דלתות פנים, טפטים, ריצופים, כלים סניטריים וברזים - דומוס

מיטה בחדר ההורים (הזמנה מיוחדת) – 8,500 שקל, פרייבט רום, בני ברק

ספרייה בסלון (עבודת מסגרות) – 11,000 שקל, אולג רומנובסקי, בת ים

שידה בכניסה 1,450 שקל, בוב פשפשים, יפו

מנורות קיר טרצו: 400 שקל ליחידה, תומס תאורה, כפר מלל

טפט בגרם המדרגות (הזמנה מיוחדת) – 3,500 שקל, אפרת אילן, בני ברק

שולחן סלון – 1,100 שקל, חיבורים בת-אלס, קיבוץ יד חנה 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן