LIVING
מגזין סוף השבוע

ג'ונגל עירוני: בדירה היפה של ריטה גולדשטיין

כתבת האוכל ריטה גולדשטיין ובן זוגה ג'רמי יפה מתגוררים בדירת שלושה חדרים במרכז תל אביב. בתפריט: שתי חתולות, מטבח לבן ורצפות מצוירות והמון המון עציצים תלויים. "אין כמעט פינה בבית שאין בה צמח כלשהו, אפילו במקלחת יש לנו כמה", היא מספרת

מערכת living | living | פורסם 02/07/20 15:00 
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 18
תחושה של ריאה ירוקה בלב העיר. גולדשטיין|צילום: יאיר ולר

הבית של ריטה גולדשטיין - 2
הדירה שופצה, אבל המרצפות המקוריות נשמרו|צילום: יאיר ולר

בדירתם השכורה של עיתונאית האוכל והמגישה ריטה גולדשטיין וג'רמי יפה, ארט דירקטור בסרטים, ובסדרות טלוויזיה, יש רצפות צבעוניות, מטבח לבן והרבה אור, אבל מרשימים במיוחד הם הצמחים הפזורים בכל פינה בבית. גודל הדירה שבמרכז תל אביב 65 מ"ר, והיא כוללת שלושה חדרים. גולדשטיין ויפה והחתולות ינקה וטופז מתגוררים בדירה כבר שלוש שנים, ובמהלך הסגר בני הזוג עיצבו אותה מחדש. "עם כל הזמן שבילינו בין קירות הבית, השקענו הרבה מאוד ימים בלשחק עם החפצים, להזיז, לשנות וליצור כל פעם עניין, בייחוד בחלל הסלון ובחדר השינה", אומרת גולדשטיין.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

הדירה שופצה לפני כשש שנים, אבל בחלקה נשמרו המרצפות המקוריות. "אף על פי שהדירה קטנה היה חשוב לנו שתהיה בה תחושה של אוויר וחללים מעניינים", מספרת גולשטיין. "התחביב של ג'רמי הוא גידול סחלבים וצמחים, כך שאין כמעט פינה בבית שאין בה צמח כלשהו, אפילו במקלחת יש לנו כמה צמחים ועציצים והמרפסת הסגורה נהפכה לסוג של חממה למאות שתילים וצמחים שתלויים מהתקרה. הצמחים תורמים המון לאווירה בחלל וגורמים לתחושה של ריאה ירוקה בלב העיר. העובדה שמכל כיוון מוקפים בפרחים, סחלבים, צמחי אוויר ועציצים מעניינים היא אחת המרכזיות בבית". 

על הטיפול בצמחים אחראי ג׳רמי, מספרת גולדשטיין: "כל בוקר מרססים את הצמחים במים ומשקים פעם בשבוע. זה לוקח לא מעט זמן, בעיקר בקיץ, ומצריך מחויבות רצינית. כשאנחנו טסים אנחנו מביאים לבית 'שומר צמחייה' שמקבל הוראות להשקייה ולטיפול בכל עציץ. הטיפ שלנו: עדיף להשקות את העציצים פחות ממה שצריך ולא יותר מדי. יותר מדי רטיבות תגרום לצמח להירקב, אבל צמח שלא משקים מספיק לא ימות אלא רק יהיה צמא - ובזה ניתן לטיפל יותר בקלות. כשמשקים כדאי לתת למים לנזול החוצה מהצמח ולהותיר את המצע לח אך לא רטוב". 

הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 8
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 23
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 6
"המחסום עמד נטוש קרוב לשנתיים עד שהחלטתי שהוא לא יחסר לאיש"|צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין - 11
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין - 1
"השולחן משמש הרבה פעמים מצע לצילומי אוכל שאני מעלה לאינסטגרם"|צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 22
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 10
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, 21
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 7
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין - 14
"הלבן במטבח שומר על מראה נקי ומאורגן"|צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 19
" יש לנו המון המון אביזרי מטבח"|צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 20
צילום: יאיר ולר

בני הזוג לא חוששים מצבעים עזים, ולצד הספה האפורה בסלון עומדים כורסה צהובה ושולחן קפה מרובע ורוד. "השולחן משמש הרבה פעמים מצע לצילומי אוכל שאני מעלה לאינסטגרם ונבחר גם בגלל שהוא כל כך מתאים לפורמט ומחמיא להמון מנות", מסבירה גולדשטיין. "הצבע הוורוד תורם חיים לכל מאכל, ובאופן כללי הוא מעלה חיוך".  

ליד הקיר ניצבת ספרייה שגולדשטיין בנתה ממחסום עירוני שננטש בחצר של בניין שבו גרה. "הוא עמד שם קרוב לשנתיים עד שהחלטתי שהוא לא יחסר לאיש והפכתי אותו לספרייה. זה אחד הפריטים הכי בולטים בבית והוא מושך מיד תשומת לב מכל מי שנכנס", היא מסבירה. מלבד הצמחים הרבים פזורות בחלל גם כריות בשלל צבעים ומזכרות מטיולים שערכו בני בני הזוג בארץ ובעולם, בהן תמונות, ספרים וכלים. פריטים רבים קשורים למוזיקה – פטיפון, תקליטים, מגזינים וגם מכשירי רדיו וינטג'.

>> במדור הקודם: אירופה הקלאסית: וילה אלגנטית בשרון

>> >> לכל הכתבות במדור בשיפוץ 

במטבח המשופץ יש מקום רב לאחסון ולעומת הסלון הצבעוני הוא מעוצב בלבן. "הלבן שומר על מראה נקי ומאורגן. זה חשוב בייחוד כי יש לנו המון המון אביזרי מטבח ומזווה עתיר במאכלים שונים ומשונים, כחלק מהתפקיד שלי בתחום הקולינריה. הסדר בחלל החיצוני עוזר מאוד לתחושה רגועה ועושה חשק להיכנס למטבח ולבשל. המטבח הוא אחד המקומות שאנחנו מבלים בו הכי הרבה כשאנחנו בבית", אומרת גולדשטיין.

"המטבח מתחבר לסלון וכן למרפסת הסגורה, שמתחברת מהעבר השני שלה לחדר השינה, מה שנותן תחושת זרימה כיפית", היא מתארת. למרות שכל חדר בפני עצמו הוא לא גדול, החיבור של כולם מאוד עוזר גם להרגשת הגודל והתנועה". חדר נוסף בבית משמש כחדר עבודה ושירות.

הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 21
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין - 7
חדר השינה|צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 9
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין - 3
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין - 9
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין - 13
צילום: יאיר ולר
הבית של ריטה גולדשטיין, ג - 12
צילום: יאיר ולר
_OBJ

 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

"אנחנו משתדלים לרענן, לשפר ולגוון כל הזמן – להוסיף כיסא, שולחן צבעוני או גופי תאורה מעניינים ומיוחדים. מכיוון שאין בבית הרבה רהיטים כבדים ורוב הדברים הם פריטים קלים ומודולריים יחסית שאפשר לנייד, אפשר לשחק עם האלמנטים כל הזמן", אומרת גולדשטיין.

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן