עיצוב הבית
מגזין סוף השבוע

ת"א: נוף אורבני מצד אחד, גינת פיקוסים ירוקה מצד שני

הדו-משפחתי בשכונה השקטה במזרח העיר היה ישן וחשוך, והתכנון החדש הפך אותו לבית מואר שמחבק את בני המשפחה עם שני מפלסים מדויקים לצורכיהם, צבעים מרגיעים וגינה ומרפסת שטובלות בירק. עלות השיפוץ כ–900,000 שקלים

מיה שגיב סולומון | LIVING | פורסם 05/10/23 13:21  | עודכן 06/10/23 18:13

בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 2
בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 2|צילום: גדעון לוין
הדיירים: משפחה הכוללת זוג הורים ו-3 ילדים בגילאי 10-14. האב מוזיקאי והאם חצי מסטודיו IN2 DESIGN לעיצוב פנים, ומשמשת בפרויקט בתפקיד כפול: גם המעצבת וגם הלקוחה.

הבית: דו-משפחתי בשכונה במזרח תל אביב. שטח פנים הבית 120 מ"ר + מרפסות 15 מ"ר + חצר. בקומת הקרקע חלל ציבורי פתוח ובו סלון, פינת אוכל, מטבח, מדרגות עם אחסון מתחת ושירותי אורחים, חדר הורים מאסטר וממ"ד. בקומה הראשונה 3 חדרי ילדים, חדר רחצה, וחלל משפחה ורביצה פתוח.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ת"א: השקיעה 3,000 שקלים בדירת השותפים, והתוצאה מושלמת

>> התאהבנו בסטייל הטוניסאי בצימר חדש ומשגע בגליל

 

הבית המקורי נבנה בשנות ה-90 והיה יציב אך ישן, מיושן ואפלולי, והחלום היה להפוך אותו לבית בהיר ומואר, בעיצוב נקי ומאוורר, שלא ירגיש מעוצב או עשוי מדי. רצינו לייצר בית הרמוני, יפה ונעים עם אנרגיה טובה, שמשרה תחושה של רוגע, שקט ורצון לשהות בו עוד ועוד. חלל מדויק שיחבק את כל בני המשפחה ויתאים בתפירה אישית לכל הצרכים. החלל פורק ונחשף כמעט למצב שלד – כל החלונות והמסגרת הבולטת סביבם, הדלתות, חומרי הגמר, התשתיות, הנגרות והכלים הסניטריים פורקו והוחלפו. קירות פנימיים נהרסו בעיקר באזור חדרי הרחצה, חלק ניכר מחלוקת החלל המקורית נותר ללא שינוי. בנוסף נותרו במקומם רוב הגדר הקלה והמחסן בחצר. העמוד התומך שנמצא במרכז הבית נחשף והושאר למזכרת.

השיפוץ נמשך 5 חודשים בדיוק ועלה כ–900,000 שקלים, כולל כל עבודות הקבלן, בטון, אלומיניום, טיח חוץ, נגרות ומסגרות אומן, מיזוג אוויר חומרי גמר, ריהוט, פריטים דקורטיביים וגינון.

בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 10
צילום: גדעון לוין

בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 7
צילום: גדעון לוין

בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN - 34
צילום: גדעון לוין

מרגע הכניסה בשער מרגישים את האנרגיה הנעימה של הבית – החצר בהירה, רגועה וטובלת בירק, מהווה מפלט מהחוץ הסואן. רצפת בטון מוחלק בלבן נמשכת מהחצר אל תוך הבית ומטשטשת את גבולות החוץ והפנים. דלת הכניסה הראשית של הבית נפתחת לחלל ציבורי פתוח המכיל את הסלון ופינת האוכל משמאל, ואת המטבח והמדרגות מימין. מתחת למדרגות נמצאים גם שירותי האורחים ושני חללי אחסון שמאפשרים ארגון קל של הבית, כך שהוא תמיד נראה מסודר. בקומת הכניסה נמצאת גם סוויטת ההורים, הכוללת חדר שינה וחדר רחצה, והממ"ד שמשמש כחדר עבודה ואחסון. בחללים אלו הרצפה חופתה בפרקט אלון טבעי מולבן. חלק מהדלתות והמחיצות בוצע ע"י מסגר אומן בשילוב זכוכית פסים, כדי למקסם את כניסת האור הטבעי ותחושת הקלילות בחלל.

 

התחושה המאווררת נמשכת גם כשעולים במדרגות המחופות פרקט, בזכות מעקה רשת לבן ועדין ופתח גדול לכיוון חדר המגורים - שגם עוזרים לשמור על קשר עין ושיח בין הקומות. גם בקומה זו הרצפה מחופה בפרקט אלון טבעי מולבן. את הקומה העליונה אפשר להגדיר כממלכת הילדים: בקצה המדרגות נמצא חלל משותף בין החדרים (חלל משפחה), בו ניתן לרבוץ ולארח על פופים ועל ספה בנויה, שבמגירות שלה מאוחסנים משחקים וחומרי יצירה. מחדר המשפחה יוצאים למרפסת בצורת "ר" שאף היא טובלת בירק ובעלת ספסל בנוי. בשלושת חדרי הילדים תוכננו ארונות נוחים בעיצוב מינימליסטי למראה שגם ממקסמים אחסון. הנוף מהחלונות משתנה: בצד אחד, המבט מערבה ממזרח תל אביב מציג נוף אורבני מרהיב מעל לגגות השכונה השקטה, ובצד השני נוף ירוק של גינה ציבורית מוצלת מעצי פיקוס. הילדים חולקים חדר רחצה משותף, שבו הותקנו אריחי טראצו טבעי.

בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 4
צילום: גדעון לוין

בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 6
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN - 37
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 5
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN - 38
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN - 35
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN - 32
צילום: גדעון לוין

בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN - 40
צילום: גדעון לוין

בבית שולבו פריטים דקורטיביים ואמנות של מעצבים ויוצרים מקומיים יחד עם פריטי קרמיקה רבים בעבודת יד שלי. הגוונים שנבחרו לריהוט ולפריטי הסטיילינג הם בהירים, טבעיים והרמוניים, ונעים בעיקר על סקאלה של גווני חול ואדמה רגועים. פריט אהוב במיוחד הוא יחידת המידוף המודולרית עם שולחן נפתח הממוקמת בסלון. כאשר השולחן סגור זו ספריה מינימליסטית ויפה, וכאשר חדר העבודה העיקרי בבית תפוס, היחידה נהפכת לפינת עבודה נוחה המשקיפה על החצר.

הפרויקט הזה היה יוצא דופן מכיוון שלא היה כאן משולש רגיל של מעצבות-לקוחות-קבלן. אם היו פשרות מעטות הן נבעו בעיקר מענייני תקציב ולוחות זמנים. התכנון היה קל ונוח כיוון שהצרכים, חשיבותם ואופן המענה עליהם היו ידועים היטב. הטיפ שלי הוא לתת אקסטרה תשומת לב לבחירת הקבלן - שיפוץ מסיבי של בית זה כמו ריקוד, צריך לסמוך על הפרטנר ולעבוד יחד. הבחירה הנכונה מייצרת שקט ורוגע בתוך תהליך שאחרת יכול להיות מורט עצבים. לחוות שיפוץ מהצד השני של המתרס, בתור הלקוחה, בפירוש עוזר להבין יותר טוב את העומס הרגשי והכלכלי שלקוחותינו חווים בעת שיפוץ. 

בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 18
צילום: גדעון לוין

בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 19
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN - 42
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN - 41
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 23
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 24
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 1
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 33
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 32
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל סטודיו IN2 DESIGN - 25
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN לפני-קומת קרקע 2 - 4
צילום: גדעון לוין
בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN לפני-קומת קרקע 2 - 1
צילום: גדעון לוין

בית ברמת ישראל, ג, סטודיו IN2 DESIGN לפני-קומת קרקע 2 - 4
צילום: גדעון לוין

תכנון, עיצוב פנים וסטיילינג: סטודיו IN2 DESIGN מיה שגיב סלומון וענבל גלעדי

קבלן: גיל מסטרמן

נגר: מוחמד חאג' יחיא

 

רשימת מכולת:

* ריהוט: פרט ליבינג, ברינג איט הום, טולמנס דוט

* גופי תאורה דקורטיביים: אסף ויינברום, דורית פרוביזור

* יצירת אמנות בסלון: תמר ברניצקי

* טקסטיל: נולנד הום, פסים

* דלתות: רב בריח

* כלים סניטריים: מודי

 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן