הדיירים: מירב בת 37, עובדת בתחום משאבי אנוש (בחופשת לידה), גל בן 38, מהנדס תוכנה בחברת הייטק גלובלית, עמרי בן 5, נעמה בת 5 חודשים.

 הבית: בית פרטי באזור השרון, גודלו כ-160 מ"ר. הבית בן כמעט 30 ועבר שיפוץ כללי כשהדיירים עברו אליו.

 החזון: לחוש ביתיות, להיות מוקפים בצבעים ובחפצים יפים. בית מעוצב ומגובש. לגור בעיר ולהרגיש כפר, עם כל המשתמע מכך, סגנון וחמימות. וכל זה ללא שבירת קירות.

 משך השיפוץ: ארבעה חודשים.

 עלות השיפוץ: 150 אלף שקלים, כולל מטבח + אי וארבע כסאות בר, אריחים מצויירים, פינת אוכל, שולחן, פרגולות בכניסה ובחצר האחורית, מערכת סלון, צבע בחדרי הבית, טפטים, גופי תאורה, מעקות ואביזרי דקורציה.

מטבח לאחר שיפוץ (צילום: עודד קרני, living)
המטבח נצבע בצבע ירקרק מיושן | צילום: עודד קרני, living

אריחים מקסיקנים מצוירים במטבח

 המטבח: למרות שהמטבח הקודם נקנה מחברה יוקרתית וטובה, הוא לא סיפק את הצרכים של בעלי הבית, לא מבחינה פרקטית ולא מבחינת העיצוב שלו. החלטנו להחליף את המטבח למטבח חדש מנגר, שנצבע על ידי בצבע ירוק מעושן בהיר, בסגנון כפרי מיושן. כדי להעצים את הרוח הכפרית בחרנו במשטח עבודה מעץ ובאריחים מקסיקנים מצוירים בשמנת וירוק. 

בנינו אי, שבו נקבעו הכיריים ושמשמש גם לישיבה ולארוחות קטנות. הוא נצבע בצבע שמנת. סביב האי הוספנו כסאות בר שנצבעו בוורוד כהה. את היחידה התלויה מעל המטבח צבענו גם בשמנת. בשתי דלתות בצדו הימני של המטבח בקשנו מהנגר מסגרת וזכוכית פנימית, כדי שנוכל להוסיף וילון תותים מתוק (הרי רצינו חמימות). על הקירות תלינו כרזות, פרסומת ישנות ממסוגרות במסגרות עץ שנצבעו בשמנת ושויפו.

פינת האוכל: רהיטי פינת האוכל השולחן והכיסאות הוחלפו לרהיטים בגוון טבעי כדי "לאוורר" מעט את הצבעוניות ו"לדבר" עם הוויטרינה בעץ טבעי שרכשנו למטבח.

פינת אוכל בבית לאחר שיפוץ (צילום: עודד קרני, living)
רהיטים בגוון טבעי שמתאים לוויטרינה במטבח | צילום: עודד קרני, living

מוטיב ירוק בסלון

 הסלון: סגנון הסלון היה מיושן ולא התאים לבית החדש. בחרנו ספה וכורסה עם ידיות מעוגלות ומזמינות. את הספה ריפדנו בבד משובץ ירוק על שמנת ואת הכורסה בבד פרחוני בצהוב, ורוד וירוק. את השזלונג שהוצב משמאל לספה ריפדנו בבד ירקרק בהיר. קירות הסלון נצבעו בחרדל בהיר וחם, שנתן רקע טוב לספה הירוקה.

עציץ על רקע כורסא פרחונית (צילום: עודד קרני, living)
הכורסה רופדה בבד פרחוני בגווני צהוב ורוד וירוק | צילום: עודד קרני, living

פינת מחשב: פינת המחשב ממוקמת בנישה ליד המטבח. כדי לתחם אותה ולתת לה אופי משלה חיפינו אותה בטפט שמורכב מקולאז' של תמונות ישנות. הצבנו כיסא, אותו צבעתי בטורקיז וריפדתי בבד ירוק, פרחוני ושמח. למרות שהשארנו את שולחן העבודה הקודם, הפינה שינתה את פניה לגמרי.

פינת עבודה לפני שיפוץ (צילום: living)
מבט על פינת המחשב לפני השדרוג | צילום: living
פינת עבודה (צילום: עודד קרני, living)
טפט תמונות בפינת המחשב | צילום: עודד קרני, living
פינת עבודה בבית לאחר שיפוץ (צילום: עודד קרני, living)
וכיסא שנצבע בצבע טורקיז | צילום: עודד קרני, living

מקלחת ושרותי אורחים: הזמנו מנגר ארון עם דלתות תריס שנצבעו על ידי בירוק כהה, תלינו על הקירות כרזות פרסומת ישנות ממוסגרות במסגרת צבועה בשמנת מיושנת והוספנו מתלה מגבות דקורטיבי.

פינה בחדר האמבטיה (צילום: עודד קרני, living)
ארון תריס בצבע ירוק כהה הוצב בחדר הרחצה | צילום: עודד קרני, living
כיור באמבטיה אחרי שיפוץ (צילום: עודד קרני, living)
ופוסטר ישן להשלמת האווירה | צילום: עודד קרני, living
מתלה מגבות, חדר אמבטיה (צילום: עודד קרני, living)
מתלה מגבות: גם שימושי וגם יפה | צילום: עודד קרני, living

מסביב לעולם בחדר אחד

חדר עומרי בן 5: החדר של עומרי עוצב בהשראת מסעות. קיר אחד חיפינו בטפט של מפות מסע עתיקות, שאר הקירות נצבעו בצבע תכלת אפרפר בהיר. האבזרים נלקחו גם הם מעולם המסעות: סירות משוטים, עוגן, גלובוס, כרזות, בולים ועוד. את ארון הבגדים הפשוט שנרכש באיקאה שדרגנו על ידי הדבקת מדבקות בפיזור אקראי של נוסע ותיק בעולם, מדבקות של כרטיסי רכבת ישנים ומלונות בעולם.

מיטה בחדר ילדים (צילום: עודד קרני, living)
החדר של עמרי עוצב ברוח מסעות מסביב לעולם | צילום: עודד קרני, living
קיר חדר השינה בבית לאחר שיפוץ (צילום: עודד קרני, living)
סירת מפרש נושאת חלומות | צילום: עודד קרני, living
ארון לבן לאחר שיפוץ (צילום: עודד קרני, living)
והארון מאיקאה שודרג על ידי מדבקות מדליקות | צילום: עודד קרני, living

 ורוד עם הרבה אופי סביב

 חדר נעמה בת 5 חודשים: כל כך כיף לעצב חדר לתינוקת, והחוכמה היא לא ליפול לקלישאות ולהביא משהו אחר מרענן וחדש. אז למרות הוורוד המתבקש, בחרתי בבורדר טפט תינוקי אך קולי, שיש בו רישומים סרטוטים של אייקונים מעולם התינוקות על נייר משובץ וכיתובים מעל. כל הדבר הזה נותן מן טוויסט למתיקות ועדינות, אבל עם הרבה אופי. קיר אחד חופה בטפט משובץ של ורוד ושמנת. הקירות מעל הברודר נצבעו בצבע ורוד מעושן בהיר.

כיסא נדנדה בבית לאחר שיפוץ (צילום: עודד קרני, living)
החדר של נעמה נצבע בורדרד עם בורדר מאוייר | צילום: עודד קרני, living

מבואה: בנישה של המבואה מסגרנו את השאריות מהטפט שהדבקנו בפינת המחשב (איך אפשר לזרוק שאריות מקסימות כאלה?).

מעקה: מעקה ממתכת עם עיטורי פרח קטנים, שנצבעו בתכלת-אפרפר בהיר.

מדרגות בבית לאחר שיפוץ (צילום: עודד קרני, living)
ואם התעייפתם מהמדרגות, אז תשבו רגע לנוח על הכיסא | צילום: עודד קרני, living

דבר המעצבת: זה התחיל בסוף הקיץ. לה היה תאריך ללידה קיסרית מוזמנת ב-8 בינואר ולי באותו תאריך בדיוק היו כרטיסי טיסה לתאילנד. מירב פנתה אלי בעקבות כתבה במגזין על בית אחר שעיצבתי. סיפרה שהם קנו ברמת השרון בית שעבר שיפוץ, אבל עדיין לא מרגישים ביתיות, חמימות ושהוא לא מפנק כמו שחלמו שיהיה. עם לוח הזמנים הצפוף הזה יצאנו לעבודת שיפוץ ביעילות. בסופה של התקופה הלקוחות שלי הגשימו את חזונם לבית חמים עם אופי.

ענת סגל, מומחית בצבע ובהום-סטיילינג, מחברת ספרי 'עיצוב בצבע', בעלת סטודיו לצביעה שדרוג והלבשת הבית, וכותבת מדור החיים בצבע באתר .living 

בשבוע שעבר הצצנו לתל אביבית עם נוף כפרי
לכל הכתבות במדור בשיפוץ

מי קונה סט כלי אוכל ב-250 אלף שקל? סקירה של רהיטי יוקרה בישראל

גם אתם אהבתם את פינת העבודה? ספרו לחברים