עיצוב הבית
מגזין סוף השבוע

בטון חשוף וסגנון אירופי? כן, אפשר ביחד

בזכות השילוב הלא שגרתי של חומרים גולמיים ורהיטים קלאסיים, יחד עם נוף מרהיב ותקרות גבוהות, לווילה בצפון הארץ יש שיק חד פעמי וייחודי

מירב גור | living | פורסם 01/08/19 15:00  | עודכן 03/08/19 09:54
בית בצפון, עיצוב מירב גור - 24
צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, עיצוב מירב גור - 23
צילום: שרון צרפתי

הדיירים: בני זוג ושלושת ילדיהם (שתי בנות ובן).

הבית: בית בצפון הארץ, העומד במגרש ששטחו 588 מ"ר. שטח הבית 185 מ"ר והוא בנוי במפלס אחד. בבית חללים בגבהים שונים: גובה החלל הציבורי וחדר ההורים הוא 370 ס"מ, וגובה חדרי הילדים 280 ס"מ.

החזון: בעלי הבית ביקשו בית נועז, שונה וייחודי. הם רצו בית שיבטא את מי שהם ומאוד אהבו את הרעיון של שילוב בטון חשוף וניחוח אירופי. בגלל השימוש בבטון חשוף – עם המרקם שלו והתחושה הקרה שהוא יוצר – היה חשוב להכניס אור חם וטבעי, ולכן תוכננו פתחים גדולים. הם ביקשו גם אזורי אירוח גדולים ושונים ומקום רב לאחסון.

משך השיפוץ: שנתיים.

>> לכל הכתבות בערוץ living  

הכניסה: הבית נמוך יחסית לרחוב והחלל המרכזי פונה אחורה, לכיוון הנוף. כשנכנסים לבית רואים קיר בלוקים חשוף ובו נישה עם שידה בהירה ומעליה נורות מוזהבות ומראות במסגרת מוזהבת. מראה נוספת במסגרת מוזהבת עומדת בצד. הנישה מפרידה בין שני חלקי הבית – מימינה נמצאים חדרי השינה ומשמאלה החלל הציבורי הכולל סלון, פינת אוכל ומטבח. התקרה בבית היא תקרת בטון חשוף, ולמעט בחלל הציבורי - בכל החללים בין התקרה לקירות יש קרניזים.

בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 4
קיר לבנים עם נישה מול דלת הכניסה|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 6
המקרר ומכשירי החשמל מוסתרים בארונות המטבח|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 7
צילום: שרון צרפתי

בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 8
שולחן האוכל מפריד בין המטבח לסלון|צילום: שרון צרפתי

החלל הציבורי: מלבד קיר הלבנים יש בחלל הציבורי גם קיר בטון חשוף וקיר זכוכית שאורכו 8.50 מטרים הנפתח אל מרפסת מקורה ובה שולחן אוכל חיצוני. אפשר להסיט את כל דלתות הזכוכית לצד אחד וכך ליצור שטח גדול לאירוח הכולל את החלל הציבורי בבית, המרפסת והגינה. בקצה קיר הלבנים, ליד המטבח יש חלון נוסף, ארוך וצר, הנמשך מהרצפה ועד לתקרה (3.70 מטרים).

בעלי הבית ביקשו שבמטבח הכל יהיה נסתר ונקי. כך, הוא בנוי משני קווים. קו ארונות גבוהים מחופה עץ שבו מוסתרים גם המקררים ורוב מכשירי החשמל, ובמרכזו ארון עם דלת קלפה ובו מתקן מים, מכונת קפה כוסות ועוד. משטח העבודה והכיור נמצאים באי, שכולל גם ארונות, ללא מקומות ישיבה. במקביל למטבח עומד שולחן האוכל ומעליו מנורות מרשימות ומוזהבות.

בסלון יש ספה מרופדת קטיפה גדולה, הניצבת על רקע קיר הבטון החשוף שעליו תלויות מסגרות עתיקות. בנוסף יש בו ספת עור ושולחנות קפה המורכבים ממסגרת ברזל שחורה ומשטחי עץ. הטלוויזיה תלויה על קיר הלבנים ומתחתיה עומד מזנון בסגנון קלאסי ובאורך ארבעה מטרים. גם בשירותי האורחים, הנמצאים מימין לדלת הכניסה, יש תקרת בטון חשופה וגבוה.

בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 2
צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 3
קיר בטון חשוף|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, עיצוב מירב גור - 3
צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 5
צילום: שרון צרפתי

בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 20
תבליטי חרס של תינוקות. שירותי האורחים|צילום: שרון צרפתי

יחידת ההורים: חלל יחידת ההורים אינו גדול וממש עד לסוף הבנייה ההתלבטנו אם לבצע הנמכת תקרה, כי חששנו שתקרת הבטון החשוף הגבוהה תיצור תחושה לא פרופורציונלית. בסופו של דבר התקשינו לוותר על התחושה המדהימה שנוצרה בחדר, לכן ביצענו הנמכת תקרה רק בחדר רחצה.

בין חדר השינה לחדר הרחצה הצמוד מפרידות דלתות זכוכית במסגרת שחורה. מול הדלתות נמצא הכיור והמקלחון והאסלה מוסתרים מאחורי הקירות. כדי להדגיש את הקיר הנמצא מול הדלתות הוא חופה באריחים כחולים מבריקים בדוגמת פישבון. שאר הקירות והרצפה מחופים באריחי גרניט פורצלן גדולים (3X1.50 מטרים). המראה המוזהבת שתלויה על הקיר הכחול וארון הכיור העשוי עץ אלון מוסיפים למראה הקלאסי של חדר ההורים. הצבע הכחול מופיע גם בחדר השינה – בריפוד המיטה ובמנורות הלילה.

בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 17
יחידת ההורים|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, עיצוב מירב גור - 14
דלתות זכוכית מובילות לחדר הרחצה|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 15
קיר מחופה אריחים כחולים|צילום: שרון צרפתי

בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 16
צילום: שרון צרפתי

במדור הקודם: רמת פולג: השקיעו 1.8 מיליון שקל בשיפוץ

לכל הכתבות במדור בשיפוץ

חדרי הילדים: במבואה המובילה לחדרי הילדים נמצאת פינת לימודים ועבודה. מעל שולחן הכתיבה הארוך יש חלון גדול מאוד שמכניס המון אור. חדרי השינה של הילדים עוצבו יחד איתם. הארונות והקרניזים בין תקרת הבטון החשוף לבין הקירות נצבעו בצבע שנבחר לקיר, ליצירת מראה נקי. חדרי הבנות רוהטו ברהיטים לבנים בסגנון קלאסי. חדרו של הבן רוהט ברהיטי עץ בצבע טבעי ועוצב בסגנון האהבה הגדולה שלו, מסעות בעולם. חדר הרחצה של הילדים מחופה באריחים דמויי שיש עם ארון כיור בצבע כהה. בחדר השירות יש ארונות לבנים עם ידיות ברונזה ולמכונת הכביסה והמייבש תוכנן מקום מיוחד.

בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 19
פינת לימודים ועבודה עם חלון גדול|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 18
צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, עיצוב מירב גור - 21
חדרה של אחת הבנות|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 13
חדרה של הבת השנייה|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, עיצוב מירב גור - 9
חדרו של הבן|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 10
הקרניזים צבועים בצבע הקיר|צילום: שרון צרפתי
בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 11
ניגוד בין תקרת הבטון לאריחים הלבנים. חדר הרחצה של הילדים|צילום: שרון צרפתי

בית בצפון, ג, עיצוב מירב גור - 12
חדר הכביסה|צילום: שרון צרפתי

פריט אהוב: שני תבליטי חרס של תינוקות שנקנו בחנות עתיקות ונתלו על הקיר בשירותי האורחים. אלו פריטים קטנטנים שמאוד שהתחברתי אליהם וידעתי בדיוק מה יהיה המקום שלהם בבית הגדול הזה.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

דבר המעצבת: אני מאמינה בתכנון מתוך תשוקה, ואין ספק שהבתים היפים ביותר הם אלה שיש בהם הרבה אומץ ותעוזה. שמחתי ליצור את הבית המדויק למשפחה.

טיפ: אני נתקלת בהמון מקרים שבהם מזניחים בתכנון את פנים הבית, וכשנכנסים פנימה לעומק נדרשים שינויים רבים. כשמתייחסים לעיצוב הפנים מתחילת תהליך תכנון הבית, מונעים עוגמת נפש והוצאות מיותרות.

עיצוב: מירב גור

נגרות: נגריית 3A NAGARU

וילונות: הירש עיצובים

רשימת מכולת

מראה בחדר הרחצה של ההורים – 640 שקל, Haimans

מנורות לילה בחדר ההורים – 800 שקל ליחידה, SAGE

מיטות לבנות – 2,500 שקל ליחידה,  Country Chic

שידות לילה בחדרי הבנות – 1,000 שקל ליחידה, Country Chic

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן