עיצוב הבית
מגזין סוף השבוע

בבלי: הדירה לא שופצה משנות ה-70 - ותראו אותה עכשיו

זוג ההייטקיסטים שחיכו ללידת בנם הבכור הפכו את דירת ה-88 מ"ר המיושנת לבית מודרני עם מטבח מינימליסטי ומרפסת שמכניסה הרבה אור נעים. מזל טוב כפול

יעל פרי | living | פורסם 06/02/20 15:00 
דירה בבבלי, עיצוב יעל פרי - 3
בקצה הסלון יש מרפסת קטנה|צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, עיצוב יעל פרי - 8
מבט מהמטבח לסלון|צילום: איתי בנית

הדיירים: בני זוג, שניהם עובדים בתחום ההייטק, ובנם שנולד במהלך השיפוץ.

הדירה: דירת 88 מ״ר בשכונת בבלי בתל אביב. הדירה נמצאת בקומה הראשונה מתוך שבע בבניין משנות ה-70 ומעולם לא שופצה. הבניין שמור, אך הדירה הייתה ישנה מאוד ונדרש שיפוץ מהיסוד.

החזון: הדירה כללה סלון, מטבח סגור, שני חדרי שינה, חדר רחצה ומרפסת שירות, והמבנה לא התאים לצרכים של משפחה צעירה. בני הזוג רצו סלון, מרפסת קטנה לקפה של הבוקר, מטבח פתוח ומפנק שיתאים לבישול ואירוח, פינת אוכל קטנה, שני חדרי שינה, חדר רחצה שיכלול אמבטיה קטנה ומקלחת, חדר שירות למכונת הכביסה, שירותי אורחים וחדר אורחים שיכלול גם פינת עבודה.

משך השיפוץ: כארבעה חודשים.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

במהלך התכנון היו לנו שני אילוצים משמעותיים: באזורים המרכזיים של הדירה יש עמודים תומכים ועוברים בהם שני צינורות 4 צול; בבניין קיימת הסקה מרכזית שפועלת בחודשי החורף. למעט הקיר שבו עוברת צנרת ההסקה שאר הקירות הפנימיים והבוידעם הגדול פורקו בליווי ואישור של קונסטרוקטור. המטבח נשאר במקומו המקורי אבל כל הקירות שהקיפו אותו פורקו כדי ליצור מטבח פתוח. מעבר לארונות הגבוהים במטבח, במקום שבו הייתה מרפסת שירות סגורה ושירותי אורחים קטנטנים, נבנה חדר רחצה. במקום שבו היה חדר הרחצה המקורי נמצא כעת חדר עבודה המשמש גם כחדר אורחים. מבנה חדר השינה של בני הזוג נשאר כפי שהיה במקור, וחדר השינה של הילד הוקטן מעט כדי ליצור חלל לשירותי אורחים שבו נמצאים גם מכונת הכביסה והמייבש. רצפת הדירה חופתה בפרקט עץ בהיר בדוגמת פישבון והקירות נצבעו לבן. בחלונות הותקנו פרופילים מאלומיניום שחור, המדגיש את הנוף הירוק. 

במדור הקודם: הווילה החלומית של סבא וסבתא

לכל הכתבות במדור בשיפוץ 

דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 20
המטבח נשאר במיקום המקורי|צילום: איתי בנית

דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 22
צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 19
על האי יש משטח טרצו|צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 9
צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 8
צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 3
שולחן האוכל ניצב ליד הסלון|צילום: איתי בנית

דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 5
צילום: איתי בנית

דלת הכניסה נפתחת לחלל הציבורי. מימין נמצא המטבח הבנוי בצורת רי"ש בתוספת אי. ארונות המטבח הנמוכים לבנים ועליהם משטח עבודה לבן של אבן קיסר. הארונות הגבוהים, שביניהם קבוע המקרר, בצבע אפור בהיר. האי מורכב בסיס עץ שבו ארונות ומשטח טרצו, ולידו כיסאות עץ עם בסיס ברזל שחור. מעל האי תלויה מנורה ארוכה שנצבעה בוורוד.

מול דלת הכניסה נמצא הסלון ובקצהו המרפסת ובה עציצים רבים המשתלבים עם הצמחייה הירוקה שבחוץ. הסלון מרוהט בספה עם רגליים דקות ואדומות וריפוד בד אפור, שולחן שחור והדום מרופד קטיפה אדומה. על הרצפה פרוש שטיח אפור. שולחן האוכל הלבן, שהוזמן ממסגר, הוצב ליד המרפסת. לידו ניצבים כיסאות בגוני פודרה ושעם מאיקאה. רצפת המרפסת מחופה באריחים עם דוגמת קוביות תלת מימדית בגוונים מונוכרומטיים.

בחדר השינה של בני הזוג ניצבת מיטה ששופצה על ידי נגר ונצבעה מחדש באפור בהיר. לצדי המיטה ניצבות שידות ומעליהן תלויות מנורות דקות. מול המיטה ניצבת מראה במסגרת עץ ועל הרצפה פרוש שטיח בסגנון סקנדינבי. בחדר התינוק יש מיטה שתשמש בעתיד כמיטת מעבר, ועל הרצפה פרוש שטיח עגול בגוון הדומה לפרקט. אהיל המנורה הוא אהיל אוריגמי מאויר באיורי קרקס. בבית יש חדר נוסף המשמש כחדר עבודה ויש בו גם ספה נפתחת לאורחים.

דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 11
חדר ההורים|צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 12
חדרו של התינוק|צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 14
חדר הרחצה|צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 18
בנישה הותקן מתקן לייבוש מגבות|צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 13
רצפת חדר הרחצה וחלקו התחתון של הקיר מול הדלת חופו באריחי טרצו|צילום: איתי בנית
דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 17
צילום: איתי בנית

דירה בבבלי, ג, עיצוב יעל פרי - 15
צילום: איתי בנית

בחדר הרחצה יש מקלחון ואמבטיה קטנה לתינוק. רצפת חדר הרחצה וחלקו התחתון של הקיר מול הדלת חופו באריחי טרצו שהוזמנו מאיטליה. הברזים כולם בגוון שחור וארון הכיור עוצב במיוחד והוזמן אצל נגר בגוון ורוד מעושן. בין הכיור לאסלה נוצרה נישה שבה הותקן מייבש מגבות ובתחתיתה יש מעין מדף. מעל המקלחון והאמבטיה, בקיר המפריד בין חדר הרחצה למטבח, הותקנו חלונות זכוכית רשת במסגרת אלומיניום שחורה המכניסה אור נוסף לחלל המטבח והכניסה לדירה. גם בשירותי האורחים הרצפה מחופה באריחי טרצו. מכונת הכביסה והמייבש הותקנו בתוך ארון בגוון ורוד מעושן.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

פריט אהוב: משטח הטרצו באי במטבח. המשטח של חברת Agglotech הוזמן בחנות ״פרקטים״ ולאחר שהגיע לארץ נשלח לחיתוך והותקן על בסיס העץ של האי. משטחי הטרצו במטבח דומיננטיים ומוסיפים שיק כאלמנט עיצובי בחלל הציבורי בבית. כבר בכניסה לדירה מבחינים במשטח והוא משתלב בצורה מושלמת עם כיסאות הבר והמנורה שמעליו.

דבר המעצבת: התהליך היה מאתגר אבל התוצאות טובות ובני המשפחה זכו בדירת מגורים פונקציונלית ומעוצבת בהתאם לצרכים שלהם.

דירה בבבלי, עיצוב יעל פרי, תוכנית אדריכלית
תוכנית הדירה|שרטוט: יעל פרי

דירה בבבלי, עיצוב יעל פרי, לפני שיפוץ
המטבח לפני השיפוץ|צילום: יעל פרי
דירה בבבלי, עיצוב יעל פרי, ג, לפני שיפוץ
הדירה לפני השיפוץ|צילום: יעל פרי
 

עיצוב: יעל פרי - תכנון ועיצוב פנים

 

רשימת מכולת

שולחן סלון – 3,050 שקל, Pas Normal

ספה - 6,500 שקל (מתצוגה), טולמנ'ס דוט

אהיל בחדר הילדים - 350 שקל, Tweelingen

 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן