אנו משתדלים להגן על ילדינו בכל מאודנו, אך יש רגעים ששום דבר לא יכול להכין אותנו אליהם. כך למדה על בשרה קלי בל, אם צעירה מניו המפשייר, ארה״ב, שעמדה מחוץ לביתה ואחזה בידיה את בנה בן השנתיים, לוגן, כשלפתע שברק פגע בשניים. האם, שספגה את מרבית הזעזוע, שרדה, למזלה, את האירוע, ולמדה לקח שלא ישכח.

״יצאנו כי חשבתי שהסופה שהשתוללה בחוץ כבר מאחורינו״, משחזרת בל. ״כבר חצי שעה שלא היו רעמים, ולוגן אוהב מאוד להביט בגשם, אז יצאנו קצת. הדבר הבא שאני זוכרת זה שהתעוררתי על הרצפה״. הברק פגע למעשה בעץ והחשמל עבר דרך מוט ברזל שהגיע מהעץ ועד למרפסת הבית הקדמית שעליה עמדה האם, ובנה בידיה. ״הניחוש הוא שהזרם עבר אלי דרך טבעת הנישואין שלי״, היא מסבירה.

גם לוגן נפגע ממכת הברק, אבל ברמה פחותה משמעותית. ״החזקתי אותו בצד ימין שלי והברק פגע ביב בצד שמאל״, אומרת בל בהקלה, אך היא ולוגן עדיין חטפו כוויות רבות, ובל נותרה חירשת באוזן שמאל. ״יש עוד סיכוי שהנזק לא קבוע״.

בניגוד אליה, מצבו של לוגן כבר משופר בהרבה. ״רוב המכות והכוויות שחטף נעלמו, והוא חזר לעצמו לגמרי״, היא מדווחת. ״הוא עדיין רוצה ואוהב לצאת החוצה, ולא מפחד מהמרפסת, מה שמאוד משמח אותי. אבל מצד שני לא היו סופות רעמים מאז״. הרופאים והמומחים כולם מסכימים שכל העסק יכול היה להסתיים הרבה יותר גרוע, ושהאם הצעירה ברת מזל מאין כמותה. היא לא ממש רואה כך את הדברים. ״להיות בת מזל זה מבחינתי שהברק לא היה פוגע בי״, בל קובעת, בעיקר מאחר שאין לה ביטוח רפואי, והחשבונות מתחילים להיערם. על מנת להתמודד עם ההוצאות, הקימה האם קמפיין מימון ציבורי בשם ׳החיים לאחר מכת הברק׳.

קלי בל (צילום: http://www.gofundme.com/yw27cc)
"רוב המכות והכוויות שחטף נעלמו, והוא חזר לעצמו לגמרי". לוגן עם אביו | צילום: http://www.gofundme.com/yw27cc
״אני חייבת לבקש עזרה. אין לי ברירה. בעלי הנפלא לא עזב אותנו מאז שזה קרה, מה שאומר שיהיה לנו מעט מאוד כסף בעתיד הקרוב, מה שאומר שהעתיד הקרוב יהיה מורכב. אילו היינו נשארים בפנים ולא יוצאים החוצה באותו היום, הייתי באמת ברת מזל. אבל אני שמחה שאנחנו עוד כאן.

>> "כולם אומרים שאנחנו צריכים להתחתן": הדוגמנית אניה מרטירוסוב מדגמנת פרק ב'