ילדים מייצרים כמויות אדירות של 'עבודות אמנות'. כל הורה שמוצא את עצמו טובע בהדבקות וקשקושי גואש מודע לדילמה שהעניין מעורר. לשמור? לזרוק? לתייק? אבל לצד שתי הברירות האלה, לאחסן או להשליך, ישנה גם ברירה שלישית: להציג! כי אם כבר גר איתכם בבית אמן פורה שמתנסה וחוקר מדיומים שונים ומגוונים, למה לא להפוך מסתם הורים לאוצרים, ולהציג את היצירות באופן מכובד? ריכזנו לפניכם כמה אפשרויות מגניבות מאוד שיגרמו לכם, לאורחים וגם לקטנצ'יק לזרוח מרוב גאווה.

טפט מקורי

אין תמונה
על הדרך גם תחסכו בהוצאות העיצוב

זוכרים את שיר הפריחה 'ופוסטרים במקום קירות'? אין באמת סיבה להמתין עד שהילד יגיע לגיל ההתבגרות וימלא את קירותיו בדמויות של כוכבי התקופה. אפשר כבר להפוך את הקיר לגריד מסודר עם ריבועים, ולמלא את הכל בציורים, תמונות ואפילו חפצים אהובים עליו.

צעצוע של ציור

אין תמונה
גם את הציור הכי פרוע אפשר להחיות

יש כיום לא מעט חברות מסביב לעולם שישמחו לקחת את הציור של הילד ולהפוך אותו לחבר תלת מימדי של ממש, יש אפילו חברה ישראלית שעושה את זה, אבל אם אתם לא מעוניינים להשקיע עד כדי כך, ניתן להדפיס את הציור על בד בבית, לגזור סביב ולתפור כרית קטנה שכל ילד יהיה מאושר להכנס איתה למיטה. כמו כן, בחנויות המתאימות ניתן כיום כם להדפיס תמונות על פאזלים, ומה יותר נחמד מלהרכיב פאזל של הציור המקורי שלך?

אמנות לבישה

אין תמונה
הדפס על החולצה יפוך אתכם להורים הכי גאים בגן

את היצירות המקסימות ביותר ניתן להדפיס בקלות רבה על חולצה, שמלה או מכנסיים. אם בוחרים באופציה הביתית ישנם דפים מיוחדים להדפסה על בד בעזרת גיהוץ שמדפיסים במדפסת, ובכל חנות שמתמחה בהדפסה על מוצרים ישמחו לעזור לכם בנושא. אפשר להדפיס גם על ציפית הכרית, וליצור מתנות אישיות ומיוחדות שכל הסבתות והדודות יתעלפו מהן.

על החבל

אין תמונה
יכניס לכם קצת צבע לסלון
אין תמונה
הכי פשוט, הכי יפה

למראה תעשייתי יותר, ועל מנת ליצור תערוכות שמתחלפות ביתר קלות, אפשר ליצור לבל תלייה עם קליפסים, או אפילו למתוח חבלי כביסה עם אטבים צבעוניים, למראה יותר כפרי. הילדים ישמחו לתלות את היצירות בעצמם, והמראה הכללי אמנם רועש וצבעוני, אבל משמח.

על מדף ספרי האמנות

אין תמונה
אם אתם כבר מכינים להם אלבום דיגיטלי, למה לא להוסיף כמה ציורים?

לא הגיע הזמן שבין האלבום השמן שקניתם בלובר בפאריז לבין הספר על דאלי יהיה ספר של האמן החביב עליכם? כיום המון חברות מציעות להכין ספרים מהתמונות שלכם, אותם ניתן לייצר אונליין, ואין שום סיבה שלא תחליפו את הצילומים בתמונות יפות של הציורים האחרונים של הילד.

האמן ויצירתו

אין תמונה
ליד כל קולאז' תלו תמונה של הילד בגיל שצייר את הציורים

אפשרות אחרת היא לצלם או לסרוק מקבץ של יצירותיו האהובות ביותר של הקטנצ'יק, להקטין ולצופף אותן יחדיו, ולצד האמנות הנפלאה לתלות פורטרט של האמן מהתקופה בה צוירו הציורים. אפשר להכין כאלה כל כמה שנים ולראות את ההתפתחות מתרחשת במקביל, פיזית ויצירתית.

כמו במוזיאון

אין תמונה
אמן מהשורה הראשונה

על מנת לתת תחושה מוזיאונית אמיתית, אפשר ליצור כרזה שמזמינה את הציבור לתערוכה של האמן הדגול, מסוג הכרזות שהרבה אנשים תולים בבית, רק שבמקום שיהיה כתוב 'לוסיאן פרויד, עבודות משנת 2000-2008', צריך לכתוב, לדוגמא, 'נועם, רטרוספקטיבה. 2009-2012', ולרכז כמה מהעבודות הכי מרשימות בצורה מסודרת. כמובן שאת המוצר המוגמר יש למסגר באופן מקצועי ולתלות בגאווה.

גלריה פרטית

אין תמונה
החלום של כל אחד: להחליף את פריטי האמנות בבית אחת לשבוע

דרך יפה נוספת לתערוכות מתחלפות היא לצייר על גבי הקיר מסגרות, ולהדביק בתוכן את היצירות הרלוונטיות בכל פעם. אפשר גם, אם לא מעוניינים לצייר על הקיר, לתלות שלל מסגרות ריקות, ללא גב, רצוי ישנות מעץ, ומאחוריהן להחליף בכל פעם את התערוכה. התוצאה מקורית ואסתטית מאוד, וגם מדרבנת את הילד ליצור.

>> הילדים גדלו? תראו מה אפשר אפשר לעשות עם עריסת התינוק שלהם