לא מעט הורים עובדים משאירים את ילדיהם בצהרונים בשעות אחר הצהריים, אבל בתחילת השבוע גילו הורים שבאו לאסוף את ילדיהם מהגן בראשון לציון מראה מדאיג במיוחד.

"לצהרון של הבת שלי הגיעה סייעת שיכורה שלא הצליחה לעמוד יציב, ראיתי אותה מסתובבת עם סיגריה ביד ורודפת אחרי אנשים שיתנו לה אש", סיפרה ל-mako אם שהגיעה לאסוף את ביתה מגן הילדים שלה בראשון לציון, "לא הגיוני ובטח לא תקין ההתנהגות הזו ליד הילדים הקטנים".

אימא אחרת, שהקדימה לאסוף את בנה מהגן, שלחה בווטסאפ הודעה לכל ההורים: "צהריים טובים לכולם, הגעתי לכאן לפני 20 דקות, יש כאן סייעת לא מהעולם הזה", כתבה, "היא עומדת 20 דקות עם סיגריה לא דלוקה או בפה או ביד, ומחפשת אש. לא עושה כלום, בקושי זזה. תעזרו לי להגיע לאחראים? יש כאן 20 ילדים".

"אני לא יודעת אם הסייעת הזאת שיכורה או על כדורים, אבל היא לא מצליחה לעמוד. אני ממש מקווה שלא תגיע יותר", הוסיפה אם שלישית. לדבריה, מתחילת השנה ההורים נאלצים להתמודד עם בעיות כוח אדם בגן. "מתחילת השנה אנשי הצוות בגן הזה משחקים משחק הכיסאות על חשבון הילדים שלנו, זה פשוט מחדל", אומרת אם שלישית, "בתחילת שנה סייעת אחת יצאה לחופשת לידה. אחר כך הגננת המחליפה יצאה לחופשת לידה. עכשיו הגננת הקבועה גם בהריון ותצא לחופשת לידה, ואולי תיקח שנת שבתון. כל יום מחליפים להם איש צוות, לא הגיוני שלילדים אין אף דמות קבועה".

"אני יודע שלא משלמים הרבה לסייעות ולכן התחלופה מאוד גבוהה, אבל מה שקרה היום לא הגיוני ולא תקין", אמר אחד האבות, "האישה לדעתי מסוממת, וחובה לדווח על זה לעירייה. ברגע שקיבלתי את ההודעה הלכתי מייד לאסוף את הבן שלי. אני לא יודע מה יהיה איתם היום, אבל29  ילדים מבקשים וצריכים עזרה. אי אפשר להשאיר אותם ככה".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "מדובר בעובדת שלטענתה נפגעה ברגלה וזאת הסיבה ש'משכה את הרגל'. מפעילת הצהרון שללה כל טענה לשיכרות".