הסיוט של כל הורה התממש השבוע כשאם לילד בן 3 מבאר שבע שהגיעה לאסוף את ילדה מהגן, גילתה שמישהו אחר כבר אסף אותו. במשך חצי שעה ואחרי חיפושים קדחתניים, הוא נמצא משוטט אחרי שעוברת אורח מצאה אותו.

"היום התחיל כרגיל הידיעה שאנחנו יודעים שהילדים שלנו נמצאים במקום בטוח", מספר איתי, אביו של הילד. "כשאשתי באה לאסוף אותו באחת וארבעים, הסייעת עושה פרצוף תמה ותוך כמה דקות מתחילה מהומה והסייעות התחילו לרוץ בין 2 הגנים בניסיון לחפש את הילד. בסוף הסייעת אומרת לאשתי שמישהו הגיע לאסוף את הילד 10 דקות לפני שהיא באה".

איתי העיד כי מעולם לא הגיע אף אדם חוץ ממנו ומזוגתו לאסוף את הילדים. "נהיה כאוס רציני. טסתי לגן כי אנחנו מבינים שהילד נמצא עם מישהו זר. אשתי התמוטטה ובכתה, אני התחלתי להסתובב בין הבתים ולצעוק".

מהבירור עולה כי בא אדם לגן, נקב בשם הילד, סימן שאלה גדול בפני עצמו, ולקח אותו. "אף אחד לא בירר בגן את זהותו. לא שאלו מה הוא בשביל הילד", אומר איתי. "הסייעת תיארה אותו כאדם גדול ממדים שלבש ג'ינס וחולצה שחורים וחבש מסיכה מלאה".

"המצב הוא בלתי נתפס", אומר איתי. "אותי היא לא ראתה אף פעם שהיא יכולה להגיד 'התבלבלתי, חשבתי שהוא האבא'. אנחנו בסערת רגשות מאוד רצינית. לא פשוט לחזור ככה לשגרה. אבל צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה שמצאנו את הילד".

"מעיריית באר שבע נמסר בתגובה כי: "העירייה רואה בחומרה רבה את האירוע. במקביל לחקירת המשטרה, העירייה ומשרד החינוך מבצעים בדיקה מול צוות הגן לבירור הנושא".