חברת מטרנה היא תוצר של שילוב בין מפעל ישראלי ראשון בתחומו ופורץ דרך לבין צוותי מחקר, פיתוח, מדענים ואנשי מקצוע בתחום תזונת התינוקות שהפכו אותה עם השנים לאחד מהמותגים המוכרים והאהובים בישראל.

נכון, אין תחליף להנקה וידוע לכל כי חלב אם מהווה את התזונה הטובה ביותר לתינוק. אך בתוך כך, ההנקה לא תמיד מתאפשרת לכן מאז ומתמיד, מטרנה דאגה לכך שהתינוקות יקבלו פתרון תזונתי איכותי והולם. לאורך השנים, מטרנה, מתוך חיבורה העמוק לשוק ולחברה הישראלית, נכנסה לקטגוריות מוצרים נוספות בתחום תזונת התינוקות, כפועל יוצא של צרכי השוק. מטרנה, באופן מתמיד, ממשיכה לפתח ולשפר מוצרים חדשים לתינוקות ולפעוטות,


מטרנה מובילה את תחום תזונת התינוקות בישראל כבר למעלה מ-40 שנה

חברת מטרנה שהוקמה בשנת 1981 מספקת להורים מוצרים ומקפידה על הסטנדרטים הבאים:

איכות מעל הכול – מפעל מטרנה נמצא תחת פיקוח הדוק של משרד הבריאות, והחברה מקפידה על בקרת איכות על פי הסטנדרטים המחמירים ביותר בתעשייה, החל מבחירה נכונה של חומרי הגלם, דרך תהליכי הייצור המתקדמים, וכלה במוצר המוגמר המיועד לשיווק שעובר מאות בדיקות ודגימות עד הגעתו למדף.

חדשנות טכנולוגית – חברת מטרנה גאה לעמוד בחזית החדשנות הטכנולוגית במטרה לפתח ולייצר מוצרים איכותיים ומתקדמים בתזונת התינוקות. כחברה חדשנית ופורצת דרך בוחרת החברה לתמוך ולקדם את הידע המחקרי בתחום תזונת התינוקות, ומומחי החברה עובדים בשיתוף פעולה עם מרכזי פיתוח נוספים בארץ וברחבי העולם.

אחריות סביבתית – במטרנה פועלים לשיפור ולקידום האחריות הסביבתית, בין היתר באמצעות תוכנית למחזור 100% מהפסולת הנוצרת בתהליך הייצור.

מרכז לייעוץ תזונתי – לקוחות מטרנה זוכים לייעוץ תזונתי מקצועי הניתן על ידי צוות מיומן ועתיר ידע של יועצות תזונה והנקה. המרכז לייעוץ תזונתי מסייע למאות הורים הפונים בכל יום בנושאים כמו תזונה, הנקה והתפתחות התינוק.

 

אמא עם תינוק על הידיים - מטרנה (צילום: shutterstock)
צילום: shutterstock

ההיסטוריה של מטרנה – על קצה המזלג

1981 – הקמת החברה בקיבוץ מעברות ולראשונה בישראל החברה החלה לפתח ולייצר תרכובות מזון לתינוקות שאינם יונקים, במקום חלב פרה.

1997 – מטרנה מוסיפה את רכיב ה-LC PUFA (ממשפחת אומגה 3 ו-6) ומציגה חדשנות בקנה מידה עולמי.

1999 – מטרנה מוסיפה שמן בטאפלמיטט שהוכח במחקרים בעל תפקיד בעיכול קל, ספיגת סידן והפחתת בכי התינוק.

2000 – מטרנה היא החברה הראשונה בישראל שמוסיפה פרוביוטיקה בתמ"ל, לאחר מחקר עמוק ומקיף.

2007 – הקמת מכון מטרנה - לקידום הידע בתחום תזונת התינוקות בישראל, מלגות מחקר לצוותים רפואיים.

2008 – הסכם ראשוני בין מטרנה ובין ענקית המזון אסם–נסטלה (העסקה אושרה ב-2009).

2010 – הקמת שותפות חדשה עם אסם-נסטלה והשקה סדרת התמ"ל חדשנית ומתקדמת EXTRA CARE – מוצר השנה על פי בחירת האימהות.

2013 – מטרנה משיקה את מוצר COMFORT עם הרכב ייחודי המותאם לתינוקות עם גזים. עם פרוביוטיקה מסוג לקטובצילוס ראוטרי המוכחת מחקרית כמסייעת בהפחתת משך הבכי אצל תינוקות עם גזים.

2015 – הוספת פרוביוטיקה לסדרות התמ"ל החלביות מגיל לידה

2018 – החברה משיקה את סדרת מטרנה GOLD עם רכיב ה-HMO, מסוג FL2 ומציגה עידן חדש בתחום תזונת התינוקות.

מוצרים נבחרים מבית מטרנה

מטרנה גולד (GOLD)

מטרנה גולד עם רכיב ה-HMO, החדשני שנחקר במשך שנים רבות. הממלא תפקיד בהתפתחות התקינה של אוכלוסיית המעי, והמערכת החיסון. בנוסף לHMO מטרנה גולד הינה תרכובת מתקדמת המכילה פרוביוטיקה מגיל לידה, הרכב שמנים בטאפלמיטאט ואומגה 3 ו-6.

מטרנה אקסטרה קר (Extra Care)

תרכובת מזון לתינוקות על בסיס חלבי המכילה סיבים פרה ביוטים מסוג GOS לפעילות מיטבית של החיידקים הפרוביוטיים, פרוביוטיקה מסוג B.Lactis, אומגה 3 ואומגה 6.

מטרנה קומפורט (Comfort)

מטרנה קומפורט מטרנה קומפורט מיועדת למצבי עיכול שונים ולתינוקות הסובלים מגזים, עצירות ושלשולים.

היא תרכובת מזון לתינוקות על בסיס חלבי דל לקטוז, המכילה פרוביוטיקה מסוג לקטובצילוס ראוטרי ברשיון מביגאיה , HMO אומגה 3 ו-6 והרכב שמנים ייחודי בטאפלמיטט.

מטרנה AR

תרכובת מזון לתינוקות פולטים, המוצר זמין במרשם בכל קופות החולים (400 גרם). המוצר מכיל עמילן תפוח אדמה ותירס לצורך הסמכת התרכובת וכן רכיבים נוספים פרוביוטיקה מסוג B.Lactis, אומגה 3 ו-6 והרכב שמנים ייחודי.

 ארוחות שיבולת שועל

סדרת ארוחות שיבולת שועל של מטרנה מגיעה בטחינה דקה ומתאימה להכנת ארוחת דגנים מזינה וטעימה במרקם עדין המותאם לתינוקות, המוצר מכיל דגנים באיכות גבוהה שנבחרו בקפידה.

עוד על מטרנה:

מטרנה באתר ויקיפדיה