ערב ראש השנה הוא זמן שבו נפגשים בני המשפחה כדי לחגוג את תחילת השנה ביחד, לברך ולאכול. הבעיה היא שחמש דקות לתוך הארוחה, ודומה שרובנו נוטים להשתעמם מהערב הזה. אנחנו אומרים למה לא לנצל מומנטום שכולכם ביחד ולהפוך אותו לחוויה שתזכרו, ולא אחת שתרצו למהר הביתה ממנה. מחקרים מראים שכשמשחקים ביחד, לא משנה באיזה גיל, אנחנו הופכים לשמחים יותר, בריאים יותר ובעיקר מתקרבים ואוהבים יותר את מי שמשחק אתנו.

הכנו לכם 4 משחקים משפחתיים פשוטים שיגרמו לכם להתפקע מצחוק ולהפוך את החוויה למשמעותית עוד יותר ובעיקר ליהנות יחד. רגע לפני הקינוחים, זה הזמן להתיישב ביחד עם כל המשפחה לצד שולחן או כל חלל אחד שנעים לכן בתוכו.

מה עכשיו? צריך מנחה אחד שמסוגל להרים את הערב הזה ולנהל אותו בצורה מהנה. לא יזיק אם תקנו או תייצרו גם כמה פרסים קטנים וכיפיים על מנת לדרבן את בני המשפחה להשתתף.

המשחק: אני אוהב/ת

המטרה העיקרית: לגלות מה המכנה המשותף הרחב בין כולכם.

כללי המשחק: כל המשפחה יושבת במעגל על כסאות/ספות ולמתנדב הראשון אין איפה לשבת. מטרתו לתפוס למישהו את הכיסא ולא להישאר לעמוד. עליו לומר משהו אחד שהוא אוהב. למשל: אני אוהב תפוח בדבש. כל מי שאוהב תפוח בדבש צריך לקום ולהחליף עם מישהו מקום. באותו הרגע עליו לתפוס למישהו אחר את המקום. האחרון שנשאר לעמוד ואין לו איפה לשבת צריך לומר משהו אחד שהוא אוהב ולהקים כמה שיותר אנשים. משחק זה גורם למשפחה להתעורר אחרי הארוחה והמשחק מצחיק וקליל. הנה דוגמא לסרטון עם המשחק:

המשחק: מה אמרת?

בחרו שלושה זוגות של משתתפים. אחד מהם צריך לשים אוזניות ולשמוע מוזיקה בווליום חזק כאשר העומד מולו צריך לומר לו כמה שיותר מילים ב-2 דקות. זה לא פשוט אבל מצחיק כי מי שעם האוזניות לא שומע דבר. מילים לדוגמה: רימון, תפוח בדבש, נתנה תוקף, תפילה אבל גם מילים שמתחילות באות ג' כי אותם קשה להבין: ג'יבריש, גמלים, ג'חנון, גבנת וכו'.


 

המשחק נחשו את השיר:

בשלב הזה של המשחקים מומלץ לחלק את המשפחה לשתי קבוצות, ולבחור מנחה למשחק.
למנחה יש רשימה של מילים וכל קבוצה צריכה בתורה למצוא שיר שיש בו את המילה שהמנחה מציג. אם לא מצליחים למצוא תוך 15 שניות זה עובר לקבוצה השניה. מילים לדוגמא: ראש השנה, ישראל, יהודים, תפוח, דבש, רימון, ראש השנה, תקיעת שופר וכו'.... על המנחה לספור כמה נקודות של לכל קבוצה.

כל קבוצה צריכה למצוא שם לקבוצה תוך 30 שניות ולעודד את הקבוצה שלהם. למשל: קבוצת דבש מול קבוצת שופר. על כל קבוצה לצבור כמה שיותר נקודות. הקבוצה המנצחת מקבלת מחיאות כפיים סוערות מהקבוצה השניה+מומלץ להשקיע בפרסים סמליים כדי לדרבן להשתתף.

המשחק: חפצים לראש השנה

בהמשך למשחק הקודם הפעם על בני המשפחה לאסוף כמה שיותר פריטים שקשורים לראש השנה. הקבוצה שאוספת הכי הרבה פריטים בפרק זמן של דקה: מנצחת! לא תאמינו כמה המשימה הפשוטה הזאת תגבש ביניהם. שימו לב שלא יגנבו אחד מהשני פריטים. המנצחים מקבלים את הפרסים ואם בא לכם - תחלקו גם למפסידים.

שיהיה לכם חג שמח ומצחיק במיוחד!

*עדי רוזן בעלת 'הבמה שלכם'- סדנאות מצחיקות ומגבשות במיוחד בשיתוף הקהל. בפייסבוק: הבמה שלכם