אין תמונה
שחזור תמונה משפחתית של הוריה. ג'יימי לין ומשפחתה בשער החדש

חלק אהבו אותה, חלק הזדהו, וחלק ממש ממש הזדעזעו ממנה, אבל אין צל של ספק שג'יימי לין גרומט, האישה שהצטלמה כשהיא מניקה את בנה בן השלוש לשער של מגזין טיים במאי האחרון, היא אם השנה. הפנים הרשמיות של עולם ההנקה וההורות המקושרת, האישה שכוונו אליה הכי הרבה חיצים מורעלים ואינספור פרודיות נכתבו בהשראתה, חוזרת בתצלום שער חדש, גם בו היא מניקה את בנה, על מנת לעשות תיקון רגשי לפעם הקודמת.

"חשבתי שאהיה חלק קטן בכתבה על הורות מקשרת"

גרומט, בת 26 מלוס אנג'לס, אם לסמואל בן החמש, אותו אימצו היא ובעלה מאתיופיה, ולאראם שכבר הספיק לחגוג בינתיים ארבע, היא הפנים של גליון הסתיו של כתב עת בנושאי הורות בשם 'מסלולים לבריאות המשפחה'. בתמונה החדשה יוצרת גרומט שחזור של תמונה אהובה מילדותה, אותה אינה חושפת בכתבה מתוך התחשבות ברגשות הוריה, בה צולמה כשהיא יונקת ומושיטה ידה אל אביה שאוחז בה באהבה. כנראה שזה לא ממש בקלפים של גרומט לעשות דברים שיעברו מתחת לרדאר וגם השער הזה יוצר לא מעט רעש, כשבלוגריות רבות שואלות למה בעצם חזרה גרומט והצטלמה בשעת הנקה של בנה בן הארבע אם באמת רצתה בתיקון. לטענתן, הייתה יכולה לשחזר תמונה משפחתית מסוג אחר, כמו אלה שמופיעות בגוף הכתבה, בה נראית המשפחה מחייכת תחת שמיכה אחת.

גרומט, אם המחנכת את בניה בחינוך ביתי ומתחזקת בלוג אמהות מצליח בשם אני לא הבייביסיטר (שמו נגזר מכך שאנשים לא התייחסו אליה כאל אם בנה הבכור בגלל צבע עורו), אומרת בראיון החדש כי השער של מגזין טיים הפך את חייה על פיהם, ומתוך הקושי היא למדה לא מעט על עצמה ועל החברה.

"הפסקתי לצפות בטלוויזיה כמעט לגמרי", מספרת גרומט. "אני עוד רואה סרטים וכמה תכניות, אבל אני לא יכולה לצפות עוד בחדשות, מאחר שאני יודעת כיום את האמת מאחורי עיוות וסילוף המציאות על מנת שתענה לצרכים מסויימים. אני לא סומכת על איש. במקביל לזה צמחה בי גם המון אמפתיה כלפי כולם כמעט. אם מישהו עושה דבר שנראה לי תמוה אני מיד נזכרת שאני לא יודעת את הסיפור ממקור ראשון ואין לי כלים לשפוט. זו תזכורת נפלאה עבורי. עלינו להפסיק לשפוט אחרים, גם כשנדמה לנו שאנו יודעים ומבינים הכל".

השער שעורר את הסערה (צילום: מגזין TIME)
זוכרים? טוב נו, קצת קשה לשכוח. גרומט בשער שעורר את הסערה | צילום: מגזין TIME

לטענתה של גרומט, היא היתה בהלם מוחלט כשראתה את השער הראשון ההוא. "חשבתי שאנו מצטלמים לכתבה בנושא הורות מקושרת, ושנופיע בחלק קטן מהמאמר. לא חשבתי שנופיע בשער, או שהכותרת ששאלה: 'את מספיק אמא?' תהיה כזו פרובוקטיבית. שנאתי את הכותרת ואת העובדה שזה היה כל כך מנותק מההקשר שבגללו הצטלמנו. לא היתה בצילומים פרובוקציה. היינו כמה וכמה אמהות שהצטלמו כשהן מניקות. לא באנו להתריס, לכן היה לי חשוב ליצור שער חדש שמראה את המשפחה שלנו כמו שצריך, ואת המקום שאנו באים ממנו באופן נקי. תזכרו תמיד שכולנו, כל ההורים, פשוט מנסים לעשות כמיטב יכולתנו".

>> לעמוד הפייסבוק "להיות הורים טובים" כבר עשיתם לייק?

>> מהי שיטת ההורות המקושרת?