אריאל הולך לישון - כריכת הספר
רצה ספר שיישאר אחריו. הכריכה

לפני כמה שנים, כשאריאל כהן היה ממש קטן, אביו, דרור, נהג לספר לו לפני השינה סיפור אהוב שהמציא על מנת לעזור לבנו הצעיר להיפרד מהיום שעבר. כיום אריאל בן חמש וחצי ונאלץ לבצע פרידה מסובכת בהרבה, הפעם מאביו דרור, שנפטר השבוע ממחלת הסרטן לאחר שזו חזרה בפעם השלישית. את לכתו של דרור כהן מלווה ספר שהספיק להדפיס ולהוציא כחודש לפני לכתו, ספר ילדים ובו אותו סיפור של לפני השינה. מדובר בצוואה מתוקה-מרירה שטומנת בתוכה אהבה אינסופית של אב לבנו.

"אהבו בצורה מיוחדת"

"מדי ערב הייתי מספר לאריאל את הסיפור הזה, בכל פעם בצורה שונה", כתב דרור כהן שנפטר בגיל 36 בעמוד הפייסבוק שפתח לספרו החדש לפני מותו. "עם הזמן הוא התהווה והתגבש לסיפור ממש שאריאל ציפה לו מדי ערב לפני השינה. כשחליתי, ידעתי שעליי להוציאו לאור! העליתי אותו על הכתב ושלחתי אותו למספר סוכנויות. בסוף בחרתי בספרי צמרת, וכשהם ניסו להצמיד לי מאיירת אמרתי: אין מצב, דודה של אריאל תאייר. תראו איזו עבודה מדהימה היא עשתה!".

כהן, שהשאיר אחריו אישה ושני ילדים, אריאל בן החמש וחצי ויאיר, בן שנה וחצי בסך הכל, היה איש הייטק שעסק באבטחת מידע, אך תשוקתו הגדולה היתה כתיבה ומוזיקה, ובעיקר נגינה בגיטרה. על צווארו נענדה דרך קבע שרשרת בצורת מפרט, עליה חרוטות המילים: "אריאל חזק כליש וגיבור", מתוך שיר שכתב לבנו המופיע גם כהקדשה בתחילת הספר: "בלילה אדליק לך האור/ אגן עליך ואשמור/ כי אלוהים אותך נתן/ חזק כליש וגיבור". כעת מסתובב אריאל הצעיר עם השרשרת אותה קיבל בירושה מאביו.

"הם אהבו בצורה ממש מיוחדת", מספר אחיו, ניר כהן. "הוא רצה שכולם יזכרו ויידעו כמה הוא אהב את אריאל. זה זיכרון שהיה לו חשוב להשאיר אחריו. הספר נורא חשוב גם לאריאל, ובהתחלה הוא לא רצה לחלוק אותו עם אחרים, כי הוא היה כל כך קשור לאבא שלו, אבל מאז שאנשים התחילו לקנות אותו התגובות ממש נפלאות. ילדים משתגעים על הספר וכולם רואים איזה כישרון היה לדרור וכמה הוא היה מיוחד".

אריאל הולך לישון - כריכת הספר
רצה שכולם יזכרו ויידעו כמה אהב את אריאל. דרור כהן

כאמור, דרור נלחם במחלה במשך ארבע שנים, והביס אותה פעמיים. כשנולד בנו הצעיר, יאיר, האב הרגיש טוב, אך בחודשים האחרונים חלה הידרדרות נוספת ואלימה במחלה, שלבסוף הכניעה אותו. "כשהמחלה חזרה, הוא חשש שכבר לא ייצא ממנה ורצה להוציא את הספר לאור על מנת שיישאר אחריו", מספר ניר. "הוא פנה לכמה הוצאות עד שהגיע להוצאת צמרת. עפרה ברקני נגר, דודה של אריאל, איירה את הספר, ומשולב בו קוד לסריקה המוביל לאתר מיוחד בו ניתן לשמוע את ג'קי, עוד דוד של אריאל, קורא את הסיפור. זה משהו מאוד משפחתי".

הספר "אריאל הולך לישון" מספר על ילד עייף בשם אריאל, שרוצה לישון אבל לא יודע איפה ישנים הילדים. הוא יוצא למסע לילי מצחיק ומלמד, במסגרתו הוא מגלה היכן ישנות כל החיות בלילות, עד שהוא מוצא את התשובה, וגם את המיטה, ושוקע בחלומות. המשפחה מעוניינת שמכתב האהבה של האב לנו יגיע לכמה שיותר בתים, ובכך ישמר זכרו של דרור, ואהבתו הגדולה לבנו. הספר יגיע לחנויות הספרים בימים הקרובים.

>> אילו ספרים מתאימים לכל גיל?