מירב בלומנפלד (43) ויאיר יונה (39) הגדירו עצמם בעבר כאל הוריים והיום חובקים בבת בת שישה שבועות. הם יחד חמש שנים.

"ברמה הנורמטיבית חשבתי שיהיה לי ילדים אבל אף פעם לא היה לי את החשק", מספרת מירב. "הייתי גם ילדה נורא מרצה וההורים שלי הביאו ילדים בגיל צעיר אז עוד יותר לא רציתי". לאחר פטירתם מירב עברה איזשהו תהליך עם עצמה, אבל אז הכירה את יאיר שהביע בפניה את אי נכונותו להביא ילדים.

"זה לא בא לי בטוב כי כן רציתי להיות עם מישהו שרוצה", היא מספרת. כשיאיר סירב מירב הציעה להיכנס לקשר ולחזור לנושא בהמשך וההצעה הזאת, לדברי יאיר, התפתחה לתמרה- הבת שלהם בת החודש וחצי.

מתי עברת את השינוי הזה?
יאיר: זה איזשהו תהליך אבלוציוני. אתה מגיע עם ההיסטוריה שלך ואז כשאתה פוגש את האחת, פתאום החיים מסתדרים ומתחילים לקבל היגיון. אני עברתי תהליך שאני יכול לראות את הערך המאוד גדול בלהביא ילדים עבורי. אתה לא יודע שאתה צריך את זה עד שזה לא קיים".

לעומתם יעל דרוקמן (45) ולגלעד דבוש (34) אינם מעוניינים בילדים. הם יחד 6 שנים והכירו כשיעל היתה בת 40. בשיחת ההכרות  גלעד הודיע ליעל שהוא אינו מעוניין בילדים אבל השאיר את השיחה כאופציה לדיון מחודש בעתיד.

"הוא נפל לי פיקס כי הייתי נשואה 12 שנים לפני והצורך הזה לא קיים בי ואני לא מעוניינת לבדוק את עצמי לראות אם זה יבוא או לא. אני פועלת לפי המציאות שאני מרגישה", מספרת יעל.

איזה תגובות את מקבלת מהסביבה?
"אני אדם שהולך עם האמונות שלו אבל מה שהכי מעליב זה שנותנים לך להרגיש שאת קלת דעת שלא יודע מה הוא מפסידה. ההערה הכי מעליבה היא שבגלל שאני מאמנת כושר אמרו שאני בטח רוצה לשמור על הגזרה שלי ולכן לא מביאה ילדים. יש לי חברות שאומרות לי שזה אובר רייטד והן יכלו להביא הרבה פחות ילדים".