בערב יום העצמאות, במקביל לטקס המשואות המסורתי, ארגנו בני משפחות החטופים שני אירועים: האחד "טקס כיבוי המשואות והדלקת התקווה" באמפי שוני והשני, עצרת חטופים בכיכר החטופים. שרון שרעבי שאחיו אלי ויוסי נחטפו לרצועת עזה, כשיוסי ז"ל נרצח בשבי חמאס, נשא דברים בעצרת וקרא לעסקה, זאת על אף שלדבריו הוזהר על ידי פוליטיקאים כי צעד כזה עשוי לסכן את החטופים ולהרחיק עסקה.

"לצערי, הפכו את נושא החטופים לפוליטי", אמר שרעבי הבוקר. "כשהופכים את הנושא הזה לפוליטי, זו שבירת משוואה מאוד חשובה, קדושה. כמו שחיילי צה"ל החיילים של כולנו, כך גם החטופים הם של כולנו. כשמקבלי ההחלטות, אותם 120 חברי כנסת שמייצגים אותי כביכול, מעבירים לי מסרים שאני לא מדבר בצורה נכונה עבור החטופים בשעות האלה, אני קם ואומר: אל תדברו איתי על סיכונים ונזקים. משפחת שרעבי חטפה די והותר. הנזק כבר נעשה. עכשיו זה הזמן להתאחד, לבוא לאותם מקבלי החלטות ולהגיד להם: אנחנו רוצים את העסקה במהרה".

מה הכוונה מסרים שפוגעים בעסקה?
"כשאני מייצר לחץ ציבורי, קורא לאנשים להגיע לכיכר כדי לתמוך בחטופים, אני מקבל מסרים: 'המחירים שנשלם לחמאס הולכים ומתייקרים'. האם יש מחיר לחיי החטופים שנמצאים בשבי חמאס? לשאלה הזו כנראה שלאף אזרח ולאף נבחר ציבור אין תשובה אמיתית, כי אין מחיר. יש מחויבות אישית ולאומית, בטח למי שעומד בראש המדינה ומנהיג אותה, להחזיר אלינו את 132 היקרים שלנו - חלקם לצערי לקבר ישראל".

כשאתה רואה את צה"ל נכנס לרפיח ושומע את דובר צה"ל אומר שיש אולי חטופים במרחב רפיח, מה זה עושה לך?
"אולי? יש בטוח. לא אולי. אם ישראל בחרה לפעול בתמרון צבאי, היא הייתה צריכה לעשות את זה מזמן והרבה יותר מהר, הרבה יותר בנחישות, בעוצמה הרבה יותר גבוהה, כדי להביא את החטופים הביתה ולהכריע את הסוגיה הזו. תמרון מדיני הוכיח את עצמו כמי שמחזיר חטופים במסה גדולה יותר. אני מאוד מקווה שהמשא ומתן לא הגיע למבוי סתום ושאם כן ואין ברירה, אז צריכים לייצר נוכחות צבאית הרבה יותר גדולה ממה שקיימת עכשיו ולא לפעול במבצעים נקודתיים. אנחנו, אזרחי ישראל, לא יכולים לשאת את העובדה, לא בלב, לא בנפש ולא בשגרה שלנו, שחטופים עדיין נמצאים בשבי חמאס. אין חירות ואין עצמאות עד שישובו".

הייתה לך לאחרונה שיחה אחד על אחד עם ראש הממשלה?
"לא. אני רוצה לשמוע ממנו מה האסטרטגיה כדי להביא אותם. אנחנו אובדי עצות, חסרי אונים. הייתי שמח שתהיה לי פגישה איתו כדי להבין לאן דרכנו".