עידו עמר (צילום: באדיבות המשפחה)
עידו עמר | צילום: באדיבות המשפחה

במושב אודם בגולן עדיין מנסים לעכל את הטרגדיה שאירעה בסוף השבוע. עידו עמר, בן 36, נהרג ביום שישי בתאונה חריגה במהלך העבודה בכרמים שאותם אהב כל כך.

"הוא היה מושלם. אין דברים כאלו", אומרת אחותו ענבל עמר גל. "אנחנו עוד לא יודעים מה קרה, אנחנו מחכים לדוח. קשה לי לדבר עליו. המשפחה מבקשת להתאבל בשקט".

ביום שישי בשעה 11:40 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על פצוע מחוסר בשטח חקלאי. פרמדיק מד"א טלעת עבד אל-ולי וחובש בכיר במד"א שלמה שקד הגיעו למקום ומצאו את עמר. "יחד עם כוח רפואה של צה"ל ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

עידו עמר (צילום: באדיבות המשפחה)
צילום: באדיבות המשפחה

חבריו של עמר סיפרו כי יצא אל הכרמים עם מרסקת גזם. הוא נמצא ישוב על טרקטור וסימני פציעה על גבו. תחילה נבדק חשד לרצח, אולם לאחר הבדיקה הראשונית התברר כי מדובר בתאונה חקלאית.

"הוא היה איש משפחה, אדמה וכפיים, אדם שזרע טוב בכל מה שעשה", מספרת רעות טל לוי, שכנה, חברה ומנהלת קהילת אודם. "צנוע, עם חיוך כובש ועיניים טובות ומאירות. נגע בכל נשמה ולב שפגש בדרך. אהב את החיים, אהב לחיות, אהב לצחוק ולעשות את הכל הכי מדויק שאפשר כדי שייצא מושלם. עידו נפרד מאיתנו במקום שהכי אהב להיות בו – בשטח, באדמה, בין הכרמים, העצים, הדובדבנים והסוסים".

"עידו היה האדם הזה שתמיד עסוק וידו בכל, אבל כל אדם שהיה מבקש ממנו עזרה, הוא היה נותן את כל כולו ולעולם לא מסתכל בשעון", הוסיף גלעד לחיאני, חברו של עמר מילדות.