הילדים מקפצים על הספות או דבוקים אליהן, ואתם מתקשים לעבוד? מזדחלים בחום בתורים לא נגמרים אחר הילדים באטרקציות הזויות? ברוכים הבאים לחופש הגדול של רובנו. ברגעים של יאוש, תמיד מוטב לשאת עינינו לאלה שמצבם מאתגר מזה שלנו. אפשר, לדוגמה, להציץ לביתה של סו רנדולף, אמא ל-21 ילדים, שהחופש הגדול עבורה זה כמו טירונות מאתגרת במיוחד.

משפחת רנדולף כוללת את סו, 44, ונואל, 48, ואת ילדיהם בני ה-8 חודשים עד 30, רובם עוד גרים בבית. סו היא ללא ספק סופר-אמא, ובכל שנה הרגע הזה, של יציאה לחופש הגדול, הוא רגע מאתגר שיש לשנס לקראתו מותניים, אנרגטית וגם כלכלית. ״הקיץ מטורף עם כל כך הרבה ילדים,״ היא מודה. ״זה מאוד יקר. אנחנו לא מצליחים לחסוך כמו שצריך ונאלצים לזרום.״

View this post on Instagram

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily) on

בני הזוג, שהפכו, בזכות הילודה המוגברת שלהם, למוכרים בכל בריטניה, ידועים גם בעובדה שאינם נתמכים או מקבלים סיוע מהרווחה. כל המשפחה מצליחה להתקיים על רווחיו של נואל מהמאפייה שהוא מנהל, וסו היא זו שאחראית לנהל את התקציב כמו שצריך. כשהילדים בחופש, פתאום ההוצאות קופצות, וסו מגלה שתקציב מזון שבועי, שלרוב עומד על 440 שקלים, מטפס בתקופה כזו ל-1,550 שקלים לשבוע.

כריס, סופי, קלואי, ג׳ק, דניאל,, לוק, מילי, קייטי, ג׳יימס, אלי, איימי, ג׳וש, מקס, טילי, אוסקר, קספר, האלי, פיבי, ארצ׳י ובוני כולם ילדים מקסימים ומועילים, אבל מדובר בהמון פיות להאכיל, ויש גם את הנכדים שבאים להתארח המון: ילדיה של הבת סופי, דייז, אפריל וליאו. כשיוצאים לאכול בחוץ, אין ארוחה שיורדת מחשבון של 650 שקלים.

View this post on Instagram

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily) on

המשפחה מתגוררת בבית שהיה בעבר בית אבות, ובו עשרה חדרי שינה, אותו רכשו לפני 15 שנים. שני הילדים הבוגרים ביותר כבר עזבו, אבל היתר מתנהלים בבית, ובתקופות בהן כולם נמצאים, מדובר באיזור מאוד סואן. ״זה כאוטי,״ סו מודה. ״ומתלכלך פה מהר. חייבים לקבל את זה. אני מטפלת בבית כשהילדים הולכים לישון, במקום כל היום לרוץ אחריהם. אחרי ההשכבות אני מבלה שעתיים בניקיון. הכביסה זה עניין אינסופי תמיד, שלוש מכונות ביום, במכונה שלי, שמכילה 18 ק״ג כביסה.״

View this post on Instagram

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily) on

חופשה משפחתית אינה עניין של מה בכך, ועד היום רוב הנסיעות של המשפחה היו לאולפני טלביזיה שהזמינו אותם, והיתה גם נסיעה אחת לפלורידה, שהתנהלה כמבצע צבאי. ״קשה לארוז לכולם, אבל אני שמה את בגדיו של כל ילד בשקית אשפה, מדביקה לייבל, ומכניסה למזוודות. לרוב אנחנו מסתדרים עם שבע מזוודות.״ האתגר האמיתי הוא לא לאבד את הילדים בנסיעה. ״חייבות להיות לך עיניים בגב כדי לא לשכוח אף אחד. הגדולים כבר יודעים לעזור, ועוד לא הלך לנו ילד לאיבוד, אבל הקטנים נוטים לשוטט.״ כשהמשפחה לא נוסעת לחו״ל, ההורים מוציאים את כולם להליכות בפארק, ומסיימים בפיקניק גדול על הדשא. ״יש דברים שלא עולים הרבה כסף,״ מעודדים ההורים.

View this post on Instagram

A post shared by Radford Family (@theradfordfamily) on