משפחות ביום המשפחה
צילום: ענבר גרושקה
"כל השנה אני זוכה לפגוש ולהכיר משפחות מדהימות, משפחות קטנות, משפחות גדולות, משפחות בוגרות, משפחות צעירות, אבל השנה זכיתי לפגוש גם את המשפחה הפרטית שלי שנמצאת בתהליך גדילה והתרחבות משלה. אחי וגיסתי הגיעו עם האחיינית המתוקה לתעד את הרגע הקצרצר הזה שנקרא הריון שמסמל את תקופת הביניים של המשפחה שלהם, הרגע שבו הם הופכים משלושה לארבעה. היה מקסים לצלם אותם ומאוד מרגש".
ענבר גרושקה

משפחות ביום המשפחה
צילום: שירי אזולאי "רגעים בטבע"
"בטרם נפגשתי עם המשפחה המקסימה הזאת, נטלי האם סיפרה שהיא זקוקה לחוויה צילומית מתקנת והיא שואפת להשיג תמונה שתעביר את הרגש ואת השמחה שמקיפים את משפחתה. לקחתי את האתגר ובחרתי את חוף הים כמקום האידיאלי לתפוס רגעים מיוחדים.  בשלב הצילומים החיבור עם המשפחה היה חברי וקרוב במיוחד, והתמונות יצאו כל כך שמחות וזורמות, בדיוק כפי שהם במציאות. מעבר לתוצאות היפות שיפארו את האלבום, המפגש הצילומי עבר כחוויה נפלאה וזכרון מלבב לקחת איתם הלאה לחיים. אם תסתכלו מספיק טוב, תוכלו אפילו לשמוע את קולות הצחוק והשמחה".
שירי אזולאי, רגעים בטבע

משפחות ביום המשפחה
צילום: my families
"את ספי, פצי ונועם הקטנה פגשתי עוד לפני הצילומים בביתן, על כוס קפה שחור שוחחנו והדינמיקה זרמה בינינו מהתחלה. ידעתי שהצילומים ייצאו נפלאים, כי המרכיב החשוב ביותר לצילומי משפחה הוא אינטרקציה שמחה ומשוחררת בין המצולמים לצלם ובין המצולמים לבין עצמם".
דרור עינב, My Familis צילומי משפחה

משפחות ביום המשפחה
צילום: נועה איזנשטט noale.co.il
"צילומי משפחה הם מסוג הצילומים המאתגרים ביותר והכיפיים ביותר. האתגר נובע מהקטנטנים המצולמים. על אף שהסטודיו די גדול, ההורים ואני שורפים חצי מהזמן רק ברדיפה אחריהם. הדר ואביעד ביקרו אצלי 3 פעמים ולמרות שאני רק בת 30, זה מרגיש כאילו שאני 'מגדלת' דורות שלמים. בפעם הראשונה הגיעו עם טוהר בן ה10 חודשים, בסוף הצילומים, הדר הודיעה בחצי חיוך שהיא בהריון נוסף ושכדאי שאתכונן כבר לסט הבא וכך היה. קבענו ונפגשנו שוב לאחר 8 חודשים. טוהר לקח יום חופש מהגן ובא גם. בפעם השלישית קניתי גלידה לכולם - ונפגשנו הפעם עם עמית הקטנטונת בת ה9 חודשים. טוהר כבר הגיע בתפקיד האח הגדול ומאוד התגאה בתפקיד ולי היה כיף לראות את כולם שלב אחר שלב. כמובן שהפעם רדפנו אחרי טוהר שכל הזמן ניסה לפרק לי את הפלאש ואחרי עמית הקטנה שהחליטה לזחול לכל כיוון חוץ מהכיוון של רקעי הצילום".
נועה אייזנשטט

משפחות ביום המשפחה
צילום: אפרת שיין
"בחרתי במשפחת הנשים המקסימות הזו כי הן כולן הצליחו לרגש אותי. קרן הזמינה לכבוד יום האם והמשפחה צילום דורות עם אמה, סבתה ובתה - כך קיבלתי ארבע נשים מקסימות בסטודיו שזרמו זו עם זו ואיתי. ככל שעבר הזמן, הרגשתי שהן מתקרבות יותר זו לזו ומגלות אחת בשנייה צדדים חדשים שלא הכירו. התמונה הזו מסמלת עבורי את האהבה שיש בין אם ובת בכל גיל, וזה מקסים ומרגש בעיניי".
אפרת שיין

משפחות ביום המשפחה
צילום: מלינקה-צילום | Malinka-Photography
"אישה ושלושה וחצי גברים הם אלה שמככבים בצילומים האלה. ליטל ואלירז הכירו כשהיא הייתה בת 15, והוא בן 18, והם ביחד כבר 14 שנים. הם הגיעו לצילומי משפחה והריון לפני הולדת הבן השלישי. התחברתי אליהם כי הם הגיעו כל כך מתוקתקים לצילומים, נערכו מראש ושמעו לכל המלצותיי בלבוש, בצבעים וזה תרם המון לאווירת הצילומים. כמו כן נדהמתי לגלות כמה קל היה לי לעבוד עם שני בנים שהם מצד אחד אנרגטיים, ומצד שני קשובים להורים שלהם ולי כצלמת. הכי יפה היה לראות את הקשר של שני אחים שכל כך אוהבים אחד את השני בגיל הזה ולא רבים. כשליטל סיפרה לי שבבטן יש לה בן נוסף, לא דאגתי -  כי עם כזאת הרמוניה בין השניים שיש לה, לא תהיה בעיה להכניס עוד אחד".
מלי פנסו, מלינקה-צילום

משפחות ביום המשפחה
צילום: מאמא סטודיו
"זאת התמונה של המשפחה האהובה עליי, וזה תמיד מוסיף שהיא גם פוטוגנית בטירוף. ואם זה רק נראה מושלם, אז האבא גם השתתף בתחרות 'ישרא-מן' באילת שכוללת 4 ק"מ של שחיה, 28 ק"מ של אופניים + ריצת מרתון של 42 ק"מ. שאפו".
מאמא סטודיו

משפחות ביום המשפחה
צילום: מירית קרמן
"בחרתי במשפחת שושן שאני אוהבת מאוד. את גילי וזוהר הכרתי בהריון הראשון שלהם עם אנה המהממת בכורתם, ומאז זכיתי לתעד אותם שוב ושוב בכל הזדמנות שהייתה. היה לי את העונג לראות איך הם גדלים ומרחיבים את התא המשפחתי. לאחרונה צירפו נסיכה חדשה למשפחה. אין דבר שיותר מספק אותי מלפגוש את הלקוחות היקרים שלי ולצפות בילדיהם גדלים. בתמונה הזאת הגעתי לביתם כמה ימים אחרי הלידה של מילה הקטנה ותפסתי שם רגע מיוחד שלהם עם המצטרפת החדשה".
מירית קרמן

משפחות ביום המשפחה
צילום: סטודיו צלמת עם כנפיים
"משפחת והבי מדליית אל –כרמל היא משפחה מקסימה עם סיפור חיים מרגש במיוחד, שמתחיל בטרם לידתה של התינוקת לילה. כשהאמא מלאק הייתה בהריון, הרופא אמר לה שלעובר יש בעיית לב ותסמונת דאון והאיצו בה לעשות הפלה. היא ובעלה כרמל שמאמינים באלוהים סירבו לעשות זאת והמשיכו עם ההריון, גם במחיר של תינוקת חולה. בסופו של דבר, נולדה לילה, תינוקת משגעת ללא תסמונת דאון. כעבור 25 ימים מלידתה, עברה ניתוח לב פתוח, והייתה מאושפזת תקופה בטיפול נמרץ. מאוד התחברתי לחוזק ולאופטימיות של המשפחה הזאת, וכשרואים את לילה, מבינים איזו מתנה גדולה קיבלו.  המסר של משפחת והבי הוא לא לוותר על המתנות שאנחנו מקבלים"
סטודיו צלמת עם כנפיים

משפחות ביום המשפחה
צילום: אנדה יואל

"משפחת ספקטור המקסימה מונה 6 בני משפחה וכלבה, הם חיים קרוב לטבע. למשפחה יש בן ובת בוגרים, ובן ובת - תאומים צעירים. זו משפחה יצירתית ושמחה. עינת, אם המשפחה היא בעלת הבלוג "מזמינים" שעוסק באמנות ויצירה. הצילומים נערכה בפינה סודית של המשפחה. אני זוכרת את הצתילומים האלה כחוויה שמחה שתיזכר לזמן רבהצילומים היו חוויה נהדרת שתיזכר אצלי לזמן רב".
אנדה יואל   

משפחות ביום המשפחה
צילום: סטודיו מוריאל
"משפחת ליטמן כוללת את אמא נעם, אבא רותם ואריאל הפשוש. כולנו יודעים כמה הסבלנות של הקטנים שלנו קצרה לפעמים, ומי שיצא לו להיות איתם בצילומים אז בכלל יודע - חשוב לתפוס את הרגע מהר מהר לפני שהם מתעייפים  אריאל הדוגמן הקטן עשה לי חיים כל כך קלים ובכלל לא רצה להפסיק להצטלם. אפילו לא כשהגיע תורם של אמא ואבא להצטלם קצת לבד".
מוריאל פיסלזון, סטודיו מוריאל

משפחות ביום המשפחה
צילום: בייבי ארט
"את משפחת אברמוביץ פגשתי כשצילמתי את בתם הבכורה שקד לכבוד בת המצווה. כיוון שהיא מאסטר שף לא קטן במטבח, החלטנו לצלם במטבח הביתי, שמהר מאוד הפך לזירת קרב קאפקייאס של ממש.  החוויה המצחיקה הזו, סתם כך באמצע היום, שיתוף הפעולה המדהים של כל בני הבית במשחק, האווירה המיוחדת וההומור הפנימי והלכידות של משפחת אברמוביץ, הם שהפכו אותה למשפחה מיוחדת במינה בעיני".
דורית קלצקין, בייבי ארט - צילום אמנותי של תינוקות

עוד במשפחה:

>> היש מתוק מזה? איורים של תינוקות
>> 10 סימנים שהילד שלכם מפונק

>> רק בת שלוש וכבר איט גירל