כמעט כל נער מתבגר מחליף צבעים מרוב בושה כשאמא שלו מסתובבת לו ולחברים שלו בין הרגליים, ומנסה להתנהג כמו אחת מהחבר'ה. אז תנסו לדמיין איך הרגיש בנה של לורי דרלינג דיוויד, בת 37 מטקסס, כשגילה למרבה הפתעתו, שאמו שלחה תמונות עירום שלה לחבר שלו, נער בן 16.

אין תמונה
האם המתערטלת. אני עדיין שווה, לא?

הכל התחיל מהצעת חברות בפייסבוק

דיוויד, המואשמת בפיתוי קטין, הייתה מיודדת עם אמו של החבר של בנה; השתיים היו רצות ומתעמלות יחד כל בוקר, וגם הבנים שלהן היו חברים טובים שלמדו יחד באותה כיתה.

הקטין סיפר לחוקרים שדיוויד שלחה לו הצעת חברות בפייסבוק אחרי שהתנדבה בבית הספר שלו ושל בנה, ובעקבות זאת נעשתה מעורבת יותר בחייו החברתיים. לאחר שקיבל הקטין את הצעת החברות, החלו הוא והאם להתכתב באופן קבוע בדרכים שונות - באימיילים, בפייסבוק וגם בסמסים. בהרבה מקרים, הצהיר הקטין, תוכן ההודעות שהחליפו ביניהם היה מיני.

על פי מסמכי בית המשפט, האם שלחה לקטין שתי תמונות שלה בעירום מלא. ב- 4 בנובמבר מצאו הוריו המזועזעים של הקטין את התמונות לאחר שחיטטו במחשבו, ודיווחו על כך לרשויות. מיד לאחר מכן החלו חוקרים מהיחידה למניעת פשעי אינטרנט נגד ילדים ביוסטון – לבדוק את המקרה. דיוויד הודתה מיד, הואשמה בפיתוי קטין, נעצרה ונלקחה לכלא המקומי, משם השתחררה בערבות בתחילת השבוע תמורת 200 אלף דולר. היא שלחה מכתב התנצלות להורי הקטין.

"לא מדובר בקוגרית"

המקרה הזה מסעיר הורים ברשת: מתברר שלא רק בנות תמימות עלולות להיות מנוצלות על ידי גברים סוטים; גם נערים אינם חסינים.

רבים בתקשורת האמריקאית מכנים את דיוויד "קוגרית", ובית המשפט בטקסס מיהר לשלוח הבהרה בה נכתב: "הכינוי קוגרית מתייחס לנשים מבוגרות המנהלות יחסים עם גברים צעירים, אבל בשום פנים ואופן אין מדובר בקטינים, ויש למחוק את ההגדרה מהמקרה הזה, מפני שהיא מקלה בחומרתו". כמו כן, בתקשורת שיבחו את הורי הקטין על שחיטטו בפעילות הרשת שלו, ועודדו הורים למתבגרים לא לעצום עין ולא לפחד מתגובות הילדים, אלא לבחון את המחשב האישי על מנת להבין יותר את חייהם של הילדים.

"המחשב הוא לא יומן אישי", הסבירו מומחים במהדורות החדשות בארה"ב, "מייצרים בו אינטראקציה עם אנשים אחרים, והורים צריכים לקחת אחריות ולהיות בשליטה על המתרחש בחיי ילדיהם הקטינים".

ד"ר איוון ספקטור, פסיכיאטר מיוסטון שעובד על המקרה, סיפר שלמרות שעוד לא הספיק לטפל בדיוויד לעומק, החשד שלו הוא שהיא בעצמה עברה התעללות בצעירותה, והיא משחזרת כעת את הניצול ומעבירה אותו הלאה. "משיכה לנער צעיר כל כך, ועוד חבר של בנה, לא מתרחשת מעצמה. יש פה מקרה של פדופיליה אצל אישה שמבינה את חומרת מעשיה, אבל נגררת למעשה מתוך צורך לשחזר דפוסי עבר.

"עוד אלמנטים שנכנסים למקרה הזה: דיוויד חיה בתחושה שכיום, בגיל 37, היא פחות מושכת, והיתה רוצה לשחזר את ימי נעוריה. היא אקזהביציוניסטית, והפחד להיתפס גם הוא יצר בה ריגוש. טיפול פסיכיאטרי יוכל לעזור לה, ולאפשר לה להתמודד ולפתור את הדברים עד לרמה שיש סיכוי שלא יקרו שוב".

>> הילדים התלוננו: ההורים כל הזמן מסתובבים עירומים