רבים מאיתנו מפנטזים שנים ארוכות על הקמת משפחה גדולה לתפארת, ואחרי שהבאנו מספר ילדים לעולם, עברנו ימים ארוכים ללא שינה והתחלנו להתרגל לסטטוס החדש, מגיע הרגע שבו אנחנו יושבים בנחת, רגל על רגל, ומסתכלים בהשתאות על המשפחה שהקמנו. בין אם אתם מתלבטים אם להביא בייבי נוסף ובין אם ברור לכם שיהיו לפחות עוד שלושה, ארגנו לכם רשימה של שבעת הדברים הכי כיפים במשפחה גדולה.

אתם אף פעם לא לבד

תקופות הרווקות מפגישות אותנו יותר מתמיד עם רגעים בודדים שגורמים לנו לחלום על משפחה גדולה מרובת ילדים. למרות שיש ימים מסוימים שבהם כל מה שאנחנו רוצים זה רגע של שקט, אי אפשר להתעלם מהעובדה שמשפחה היא כוח אמיתי: תמיד יש מישהו בבית, תמיד יש עם מי לדבר ואין אף רגע דל.

תמיד יש עם מי לשחק

ילדים זקוקים לתעסוקה רבה (אם לא תמידית) ולא תמיד להורים יש כוח לשתף פעולה 24 שעות ביממה. אחד הדברים הכי כיפים כשנוסף עוד אח למשפחה הוא שתמיד יש עם מי לשחק, להתרוצץ בכל הבית, לבנות אוהלים מהרהיטים בסלון או סתם להעביר את הזמן ביחד, וכשהמשפחה גדולה במיוחד – אין מצב שלא תמצאו מישהו שיקפוץ על משחק סוער.

להכניס טוב הביתה (צילום: By Rawpixel.com, shutterstock)
תמיד יש עם מי לשחק | צילום: By Rawpixel.com, shutterstock

בגדים (ושיעורים) בשפע

אחד הדברים הכי כיפים כשגדלים במשפחה גדולה זו העובדה שכל האחים הגדולים כבר עשו את עבודות השורשים, קנו את הבגדים הכי יפים ושיחקו במשחקים הכי שווים. מי המרוויחים הכי גדולים? האחים הקטנים, כמובן, שנהנים מכמות בגדים בלתי מוגבלת, משיעורים פרטיים מתי שהם רק רוצים, וחשוב מכל: שיעורי בית מוכנים.

פעילויות לכל המשפחה >>

דברים שצריך לעשות לפני שהמשפחה מתרחבת >>

דברים שרק במשפחה גדולה יבינו >>

הטיולים המשפחתיים

אין דבר יותר כיפי מלהיכנס יחד כל המשפחה לרכב, להכניס יעד פסטורלי בוויז ולצאת למסע משפחתי מחוץ לעיר, ועם nissan x-trail החוויה הופכת לכיפית פי כמה וכמה: כל רכב מגיע עם מנשא אופניים מקורי, מקרר מיני חשמלי נייד לאוכל ושתייה, גגון חזק ועמיד, תושבת מקורית לחיבור טלפון סלולרי לתריס המזגן, ארגונית נוחה וקומפקטית ועוד. גם במקרה של ימי כיף משפחתיים, המרחב העצום של תא המטען מתגלה כיעיל, במיוחד במקרים בהם יש צורך "לקחת את כל הבית" איתכם לטיול.

NISSAN (צילום: יח"צ NISSAN)
הטיולים הכי טובים | צילום: יח"צ NISSAN

הארוחות הגדולות

כשזה נוגע לארוחות במשפחות הכי גדולות שם המשחק הוא שפע: בבקרים השולחן מלא בעשרות סוגים של קורנפלקסים ומעדנים, בצהריים יש את השניצלים, הפתיתים והפסטה, ובערבים חביתות, טוסטים ושאר נפלאות. גם בשיאו של שבוע עמוס, אין כמו הפוגה קצרה בצורת ארוחת ערב משפתית מפנקת עם כל האנשים שאנחנו הכי אוהבים.

תורנות הכלים

אמנם אנחנו מתים על ארוחות הערב, אבל משהו שאנחנו קצת פחות אוהבים זה את הכלים שצריך לעשות אחרי. בכל המשפחות הגדולות זה תסריט ידוע מראש: תורנות הכלים הקבועה כל שישי אחרי הארוחה, שלרוב עוברת בסדר עולה בין הקטן ביותר לגדול ביותר. אם המשפחה שלכם ממש גדולה יש פלוס משמעותי – השבועות שמפרידים בין תורנות לתורנות הולכים ומתארכים. חד משמעית שיקול בהבאת הבייבי הבא לעולם.

תמיד יש אקשן

אם גדלתם במשפחה גדולה כנראה יש לכם דעה מגובשת על סוגיית ה"אקשן" – ואו שאתם שונאים את זה, או שאתם הכי אוהבים. אי אפשר לפספס את האקשן שנכנסים לבית של משפחה גדולה: כולם תמיד בדרך לאנשהו, שיחות הרות גורל מתנהלות בכל רחבי הבית וחברים משוטטים ברחבי המטבח (ומרגישים מידי בנוח עם המקרר). בין אם אתם אוהבים את זה ובין אם לא, על דבר אחד אי אפשר להתווכח: אקשן, יש.

אז איך אומרים אצלנו? "וואלה? זכיתם". המשפחה שלכם היא מקור עניין תמידי, שיש בו ארוחות מפנקות והרבה אנשים שאוהבים אתכם ותמיד יהיו שם בשבילכם. כיף גדול.