עד לפני שנים בודדות היו עומר מילר ואשתו שירן כדר-מילר, הסמל לכל מה שמגניב, צעיר ובועט בתל אביב. הוא שף מצליח שמאחוריו עשרות הופעות טלוויזיוניות, ובעיקר כמה מוסדות קולינריים מצליחים ביניהם ״חדר האוכל״, ״השולחן״, רשת ״סוסו אנד סאנס״ ו״פיצה סבא״; והיא סטייליסטית ואשת ארט מבוקשת במיוחד. יחד הם ניהלו חיים זוגיים פוטוגניים במיוחד (עם חשבונות אינסטגרם מלאי עוקבים) ודגמנו כמות קעקועים שכמעט קשה לספור. אבל אלה עומר ושירן הישנים, כבר כמעט שנתיים שהזוג הכי תל אביבי שיש, כבר לא גר בנווה צדק אלא במושב יחד עם התאומים (מון וריי) ואליהם בקרוב תצטרף תינוקת נוספת.

מצד אחד, אין שום סיבה לרחם על הזוג מילר שנראים כאילו הם נהנים מהחיים החדשים שלהם עד מאוד; ומצד שני, קשה שלא לתהות איך השפיע השינוי בסטטוס המשפחתי על החיים האישיים שלהם. אז למה לתהות אם אפשר פשוט לדבר איתם ולבדוק איך הם עוברים את התקופה האחרונה שכולה בסימן הורות טרייה וקורונה עולמית. תפסנו אותם לשיחה קצרה בעודם חוזרים הביתה מסידורים.

View this post on Instagram

A post shared by Omer Miller (@omermiller)

היי עומר ושירן, בכל השנה המטורפת הזאת שעוברת עליכם, מה השינוי הכי מהותי?

״לא הייתי קורא לזה שינוי, זה חיים חדשים, עולם חדש לגמרי. כמו שהקורונה שינתה את העולם? ככה התאומים שינו את העולם שלנו. הכול השתנה. ראיית העולם, המחשבות, הרגשות – ספקטרום כמעט בלתי נתפס של שינויים. מהצד זה אולי נשמע מוזר, אבל אני מניח שכל מי שהפך להיות הורה מרגיש את זה ברמה כזו או אחרת. בטח מי שהפך ישר להורה לתאומים, ובטח ובטח מי שגם הפך להורה לתאומים והוא גם אדם רגיש כמוני וכמו שירן. זה הפך לנו את החיים אבל בקטע חיובי, כן?״

איך נראים החיים שלכם היום?

״בתור התחלה שינינו עבודה. אמנם שירן עדיין עוסקת בסטייל ובאופנה, אבל בעיקר הפכה להיות אמא במשרה מלאה. היא גם מתפרנסת מהאימהות – היא מלווה אימהות צעירות, מלווה נשים שנמצאות בזמן תהליכי פוריות (לידת התאומים הגיעה אחרי תהליכי פוריות ארוכים – ב״ב). ואני, לטוב ולרע, החלטתי שמסעדנות קלאסית כמו שהכרתי אותה לפני הקורונה, היא כבר לא מקום שאני רואה את עצמי בו. עכשיו אני עוסק בעיקר בפתיחה של מעדניות שיכולות לעבוד כל הזמן, ואני גם עושה המון סדנאות פרטיות בזום״.

ומעבר לשינוי בעבודה?

״אני חושב שהשינוי הכי גדול מבחינתי, שקשור יד ביד עם הלידה של התאומים, זה שהפסקתי לעבוד בערב. אני נמצא כל ערב בבית ואני מבלה איתם, אני כמו עובד בהסתדרות שנופל לו העט בשעה שלוש (צוחק). אני דואג לפחות יום בשבוע להיות איתם במשך יום שלם, וכל שאר השבוע אני משתדל לא לחזור הביתה אחרי ארבע כדי לבלות איתם עד ההרדמות. אני לא זוכר מהיום שהם נולדו פעם אחת שפספסתי מקלחות שלהם או הרדמה שלהם, זה משהו שבעולם הקודם לא יכולתי להרשות לעצמי״.

מילר מכיר את הדימוי הציבורי שלו, לא רק של שף מוכשר אלא של בליין מוכשר לא פחות והוא לא מתחמק ממנו. ״מדברים איתי הרבה על הנושא הזה של עומר של חיי הלילה״, הוא אומר בחיוך, ״אני גאה בהיותי איש חיי לילה. חייתי על הקצה וקרעתי את העיר הזאת לחתיכות ואין פינה ברחוב שלא ביליתי בה. אולי גם הייתי ממשיך עם אהבתי לחיי הלילה ולמסיבות ולמסעדות רק שהעולם נעצר, ואני חייב להגיד שאני ׳שמח׳ שהוא נעצר. כי זה באמת פינה לי זמן לחיים משפחתיים, אחרים ממה שהכרתי״. מילר מספר שעם כל האהבה לחיי הלילה, הוא מאוהב בחיים החדשים שלו וגם כאשר העולם יחזור לקדמותו (״מתישהו, אמן״), הוא לא רואה את עצמו כבר יוצא ממסיבה בארבע לפנות בוקר.

View this post on Instagram

A post shared by Omer Miller (@omermiller)

שינויים קטנים, שינויים גדולים

המעבר של עומר מילר ושירן כדר מזוג תל אביבי נטול, לילדים להורים לתאומים, חייב לא רק שינוי תפיסתי אלא גם מהלכים פרגמטיים יותר בחיי היומיום. ״עברנו מלנהוג ב-BMW ספורט קטנה וסקסית לניסאן X-TRAIL משפחתית עם שבעה מקומות. יש לנו גם שלושה מקומות לבוסטרים כאלה לילדים והיא אידאלית עבורנו ביחד עם החיים במושב. המושב עצמו הוא גם בחירה שעשינו כדי שתהיה לנו גינה גדולה, שהילדים יוכלו לשחק בה בימים של סגר״, מתארים עומר ושירן את המציאות החדשה שלהם.

בתור מישהו שנמצא על הכביש לא מעט, מה ההבדל בין הרכבים?

״זה בערך כמו החיים לפני ואחרי הקורונה. ההבדל הוא בין להיות גבר תל אביבי נטול ילדים בעיר הגדולה, שחי את החיים עד הסוף - יציאות, בילויים ומקומות חניה צפופים, לבין איש משפחה מיושב יותר שאין לו גם הרבה ברירות. אתה חייב להכניס איכשהו שלושה מקומות לילדים עם הבוסטרים שלהם. אם תברר תראה שאין הרבה מכוניות בארץ שמתאימות לשלושה ילדים בכיסאות בטיחות. באמת, זה מדהים לא ידעתי על התופעה הזאת עד שנכנסתי לתחום האבהות וכמישהו שיצטרך עוד רגע ׳לדחוס׳ לרכב אותי, את אשתי ועוד שלושה ילדים הפער הוא משמעותי. בימים כאלה כשרוצים לנסוע לטייל ולקחת עגלה ואולי גם איזו מזוודה גדולה זה שינוי שהוא נדרש. אם כבר נוסעים לטיולים אז הרכב הוא גם ארבע על ארבע ובעיני מבין הרכבים המשפחתיים ל-X-TRAIL יש את הכי הרבה סטייל״. 

עומר מילר (צילום: רונן טופלברג)
"עד שנכנסתי לתחום האהבות לא ידעתי כמה קשה למצוא רכב שמתאים לשלושה כסאות" | צילום: רונן טופלברג

ואיך זה להיות הורים לתאומים פתאום? יש ביניהם יחסים טובים?

״אני רואה אותם על הבוקר, אני הולך שנייה למטבח ואני נעמד כזה בפינה ואני מסתכל עליהם ואני רואה אותם בסלון – הם פשוט דבוקים אחד לשני, הם לא יודעים משהו אחר. אם אני לוקח את הבת שלי מון שנייה אחת איתי בידיים וריי נשאר בסלון, הוא מתחיל לבכות ולא בגלל שאני הלכתי אלא בגלל שהיא הלכה. יש ביניהם קשר מאוד מאוד מיוחד ויש לנו תקווה אדירה שזה יהיה ככה פוראבר״.

עכשיו כשאתם ימים לפני ילדה נוספת שמצטרפת למשפחה, יש הכנות?

״קודם כל אנחנו הורים נורא קלילים, בטח אחרי שעברנו טירונות של שנה עם תאומים, אז אנחנו הרבה יותר רגועים. אם היית מדבר איתי לפני התאומים אז קניתי בגדים, וקניתי צעצועים ומה לא. חייתי גם בעולם הרבה יותר קפיטליסטי מזה שאני חי בו היום. היום אנחנו הרבה יותר רגועים, ויודעים מה צריך ומה לא צריך ועל מה לא צריך לבזבז כסף, אבל יש הכנות. זה לקנות לה את המיטה הקטנה שלה, זה לקנות כל מיני קשקושים – בקבוק חדש ומוצצים חדשים. אני חושב שהשינוי הכי גדול שקרה בזכותה, זה באמת הניסאן X-TRAIL, כי כל עוד היה לנו רק שני ילדים זה באמת לא בעיה לסדר להם כסאות, כשאתה עם שלושה ילדים קטנים שזקוקים לכיסאות בטיחות גדולים, אין הרבה רכבים שמתאימים לסיטואציה הזאת״.

View this post on Instagram

A post shared by Omer Miller (@omermiller)

ואי אפשר בלי לדבר על המטבח – שירן מבשלת או שאתה השף גם בבית?

״שירן לא נוגעת במטבח, היא לא אוהבת מטבח. התזונה השתנתה לחלוטין, כל אחד בדיאטה משלו, כל אחד עם הדברים שהוא אוהב. אני השקתי את מסעדת התאומים באינסטגרם שזה כל האוכל שאני מכין רק לילדים ותשמע, יש על זה טירוף ברשת, מכל הארץ מבקשים מתכונים לילדים בעקבות מה שאני עושה שם. אני אתן לך סקופ, אני פותח מעדנייה חדש ובתוכה תהיה מחלקה שלמה שנקראת מסעדת התאומים שכל זה יהיה אוכל מוכן להורים שיקנו לילדים שלהם״.

הכול דברים שאתה מכין גם בבית?

״לגמרי, מון וריי הם שפני הניסיונות במקרה הזה (צוחק)״.

ואיך שומרים על הזוגיות בחיים שמשלבים בין תאומים בני שנה, תינוקת שעומדת להגיח לאוויר העולם וקריירה עמוסה? ״מייצרים את הזמן לרומנטיקה״, הם אומרים. ״איך אמר שאולי ב׳פרלמנט׳: עובדים בזוגיות. אין ברירה אחרת. כל צד צריך להכיר את הצרכים של הצד השני. זה תמיד יושב לך בראש ׳איך אני יוצר איזה רגע רומנטי?׳״, אומר עומר. לדבריו אם בעבר ערב רומנטי כלל מסעדה, סרט, הצגה ומסיבה, היום גם זמן איכות על הספה עם שמיכה ופופקורן, נחשב עבורם לשיא הרומנטיקה.

ואם אתם תוהים, הם לגמרי מעוניינים להרחיב את המשפחה עוד. ״לא נעים להודות אבל שירן מאוהבת בלהיות בהריון, היא אוהבת את השינויים בגוף, מסתכלת על הבטן שגדלה ולמזלה היא גם לא סובלת מבחילות והקאות״. אז מה נותר עוד חוץ מלהתרגש עם הזוג המרגש הזה שעושה לנו חשק לילדים קטנים ומתוקים שירוצו לנו בחצר? כלום.