זוגיות של גברים עם נשים שצעירות מהם בהרבה, זוכה לא אחת להרמת גבה ולריכולים מאחורי הגב. הטענות היא שמדובר במערכת יחסים לא שוויונית, נצלנית, שלא תחזיק לאורך זמן.

אורית בלוך חושבת שזוגות שיש ביניהם הפרש גדול הם יחסי ניצול. "הצד הצעיר נהנה לרוב מביטחון כלכלי ופינוקים שלא היה יכול להרשות לעצמו ואילו הצד המבוגר נהנה מיופי והנעורים", היא אומרת. "אני לא חושבת שזו זוגיות שתחזיק לאורך זמן. בסופו של דבר, אך אחד לא יחליף טיטולים לאף אחד".

בלוך, שעברה 2 גירושים, מודה שחיפשה מישהו מבוגר בשביל ביטחון כלכלי. "אני יוצאת כרגע עם מישהו שקטן ממני בשנתיים והוא מסתכל עלי בהערצה. אבל לא הייתי לעולם חושבת על פער כזה. 7-8 שנים זה עוד בסדר. יותר - זו טעות".

זוהר וארז פיגלש הכירו כשזוהר הייתה בת 18 וארז היה בן 34. "הכרנו עוד קודם כשזוהר הייתה בת 17 ואני הייתי בן 33", מספר ארז. "מה שחיבר ביננו זה בעיקר סרטים, טלוויזיה ומוזיקה. אנחנו גיקים".

היום כשהם נשואים וחבקים ילדה בת שנתיים וחצי הם מספרים שאנשים מרימים גבה בהתחלה שהם שומעים על פערי הגילים, אבל ברגע שמכירים אותם - "הגבה יורדת".

זוהר, איך ההורים שלך הגיבו לקשר?

"אימא שלי היא זו שהכירה בינינו. הם הכירו בסדנה אימונית וארז עזר לאימא שלי כשנתקע לה הרכב והיא הזמינה אותו לקפה. כשארז הגיע התחלנו לדבר וגילינו הרבה תחומי עניין משותפים. היה לי אז חבר אבל לא ממש מצאתי את עצמי עם אנשים בגיל שלי. היה לנו פשוט נורא כיף לדבר. ישר סימנתי אותו וצילצלתי אליו להזמין אותו לקפה. אבל הוא לא הבין שזה דייט".

ארז, מתי היה הסוויצ' בראש והסתכלת עליה בתור בת זוג?

"בדייט הראשון הייתי בטוחה, בגלל שאני מאמן אישי לבני נוער, שהיא צלצלה אלי כדי להתייעץ על משהו. בכלל לא הבנתי שאנחנו בדייט והיא כעסה עליי אחר כך. זוהר לא ויתרה והזמינה את עצמה אליי הביתה למרתון סרטים ואני הכנתי סרטים".

טלי גולן, שהייתה נשואה 14 שנים לגבר שמבוגר ממנה ב-23 שנים עם 3 ילדים, הכירה את בן זוגה כשהייתה בת 17 והוא היה בן 43. "כשהוא ראה אותי הוא ישר אמר לי שאני אהיה האימא של הילדים שלו. צחקתי לו בפנים. עם הזמן אתה קולט את הפערים וההבדלים. הוא פתאום קלט שהילדה שהוא גידל מתפתחת נפשית ונהיית אישה. וזה קשה. בסוף מיצינו. הרגשנו שהגיל מתחיל להפריע. תמיד אמרו לי שאני איתו בגלל הכסף, לא משנה כמה אני מוצלחת".

יש 2 מכשולים בזוגיות עם פערי גילים גדולים", מסביר ד"ר דניאל דריי, רופא, סקסולוג ומטפל זוגי. "המכשול הראשון הוא החברה שמסתכלת בצורה חשדנית, לרוב על האישה, ומנסים להבין מה האינטרס שלה להיכנס לכזו זוגיות. הסכנה השנייה היא הזמן. כל ילדה סופה להתגבר ולמבוגר שגידל אותה קשה לקבל את זה".

"בסופו של דבר כל זוגיות דורשת תחזוק וטיפול אבל כאן עוד יותר, כי אנחנו מתמודדים עם אתגרים וצריך לדבר על אתגרים מראש ולנטרל אותם כי אנחנו מודעים אליהם הרבה לפני שהם באמת קורים".