זוג במיטה- זוג במשחק אינטימי במיטה (צילום: Dimitri Otis, GettyImages IL)
כל עוד יש מונוגמיה, יש גם בגידה. אבל למה בעצם? | צילום: Dimitri Otis, GettyImages IL
"הנוסחה היא ברורה: כל עוד מונוגמיה קיימת, כך גם בגידה", אומר גארי ניומן, פסיכותרפיסט ומחבר הספר "האמת על בגידות". במחקר שערך, מצא ניומן כי הסיבה האמיתית שגברים בוגדים אינה תלויה רק במשיכה פיזית. אז מה בכל זאת גורם לגברים לאבד את הראש ולסכן חיי נישואים ומשפחה?

בגידה עדיין נחשבת עבירה על החוק בחמש מדינות בארה"ב (מסצ'וסטס, אוקלהומה, ויסקונסין, איידהו ומישיגן), אבל זו עבירה שרבים שמים עליה פס, או קונדום אם תרצו. אז מה גורם לגברים לבגוד? מסתבר שהם פשוט מאוד רגישים. ניומן תשאל 200 גברים שהודו שבגדן. 48 אחוז מהם סיפרו כי הם לא מסופקים מבחינה רגשית בזוגיות, וזו הסיבה שפזלו וחטאו. לדבריהם, הם לא מקבלים מספיק תשבוחות, מחמאות או חיזוקים מהאישה שלהם, וזה בדיוק מה שחיפשו ומצאו באישה האחרת.

האישה האחרת הזאת שיודעת לפדבק ולפרגן לרוב הופיעה במקום העבודה. 40 אחוז מהנשאלים הודו שהרומן התנהל עם קולגה. לטענתם, קל מאוד "לשחק אותה" במקום העבודה, אז המקצועיות שלהם בלטה והסקס אפיל שלהם עלה.

מובן שמשיכה מינית עדיין משחקת תפקיד, אבל ממש לא בווליום גבוה כמו שהיינו מצפים כמיטב הקלישאה. למעשה, 88 אחוז מהבוגדים אף הודו שהמאהבת הייתה פחות אטרקטיבית מהאישה בבית. ואם הבגידה לכשעצמה (ועוד עם אישה פחות מושכת) משפילה ומעליבה, הנה עוד נתון שהופך את הבגידות למפלחות את הלב, והוא ש-77 אחוז מהבוגדים העידו שיש להם חברות טובה ונעימה עם האישה האחרת. כלומר, שזה לא רק סקס וגמרנו. האם גברים מרגישים רע עם זה? ובכן, כן. לפחות 68 אחוז מהם, שזה – בוא נודה - הרבה מאוד. מעודד או מדאיג?

בסיכומו של יום, אם נסתמך על המחקר הזה, מתגלה שלא הכול סובב סביב סקס. מסתבר שהגברים שלנו רגישים מאוד, הם רק רוצים להרגיש שמישהי רוצה אותם. אה, וגם קצת סקס. אבל ממש בקטנה. פייר? יש מה ללמוד מזה לפני שאנחנו זורקות להם את כל הבגדים מהחלון.