זוג במיטה צוחקים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
כמה סקס אתם עושים? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
ברגע בו שמה של המיטה הזוגית בבית מתחלף והיא מקבלת את הכינוי "מיטת ההורים", היא למעשה מקבלת על עצמה גורל חדש: מעתה תכיל הרבה יותר ילדים, הרבה פחות שעות שינה, והרבה, הרבה פחות סקס. זוהי מציאות ידועה, אך מה באמת מתחולל (או לא מתחולל) שם מתחת לשמיכה הזוגית של אמא ואבא? סקר חדש בין אלף הורים יצר הצצה מיוחדת לתוך חיי המין הייחודיים לאמהות ואבות, והמסקנות מעניינות.

אל תחכו שיתחשק לכם

בסקר של אתר 'פרנטינג', נסקרו מעל אלף נשים וגברים ממשפחות שונות, והתגלה שבעוד ש-45 אחוזים מזוגות ההורים מצליחים לממש את הנישואים בין פעם לפעמיים בשבוע, 30 אחוזים מצליחים לעשות את זה בין פעם אחת לשתיים בחודש, עשרה אחוזים מעידים על מקסימום פעם בחודש, ו-15 אחוז פשוט לא עושים סקס. ההורים טוענים שהם עסוקים מדי או עייפים מדי בשביל זה. "לי הסטטיסטיקה הזו אומרת שהזוגות פשוט לא שמים את הסקס במקום גבוה בסדר העדיפויות שלהם", אומר ד"ר איאן קרנר, סקסולוג וסופר העומד מאחורי רב מכר אמריקני, ספר הדרכה לזוגות בשם 'תכנית השבת הנעורים לסקס'. "רובם מרגישים שהם מחכים עד שיבוא להם חשק לעשות סקס, אבל פשוט לא בא להם".

66 אחוזים מההורים אמרו אמירה קשה למדי: שהילדים חשובים להם יותר מהיחסים עם בן הזוג. "כולנו רוצים ילדים משגשגים ומאושרים, אבל ילדים שמחים זקוקים להורים שמחים, אוהבים ומחוברים", אומר ד"ר קרנר. "הורים שרוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם צריכים להיות מעט אנוכיים".

30 אחוזים מההורים התלוננו כי בן הזוג לא עושה מספיק בבית. "בעיקר נשים אוהבות לחוש שהן חלק מצוות", מוסיף ד"ר קרנר. "זה לא משנה מה הבעל עושה מחוץ לבית, הן חשות שזה לא הוגן, ונעשות לא מרוצות מהנישואים. כל זה משפיע גם על המין".

"אני לא זוכרת את הפעם האחרונה שאני ובעלי עשינו סקס", אמרה משתתפת בסקר. "זה לא היה בדייט האחרון שלנו, ואפילו לא בחופשה האחרונה, הכל הודות לבתנו בת השנתיים, ערפדית קטנה בקוקיות, שמצצה מאיתנו את כל הליבידו, אבל אנחנו בטח לא זוג ההורים היחיד שחיי המין שלו זקוקים להחייאה".

בעוד הסקר החדש מאושש טענה זו, הוא גם מזהיר מפני תופעה אחרת: 6 אחוזים מהעונים והעונות אמרו שניהלו רומן ו-18 אחוזים שקלו את זה ברצינות. "קל להגיע למחשבות האלה", אומר ד"ר קרנר. "בעיקר כשההורות עוד חדשה ויש תחושה של הזנחה מצד בן הזוג. גם הורים זקוקים לאהבה, חיבה ותשומת לב, וזה מדרון חלקלק שיש להשמר ממנו. אני מציע לעשות את זה, כמו שאדם מכריח את עצמו להתאמץ וללכת למכון הכושר. זה טוב לגוף ולנשמה, אבל ההתחלה קשה. בסופו של דבר שמחים על המאמץ. בפעם הבאה, במקום להגיד לבן הזוג: לא הערב, נסו ללכת על זה בכל זאת ותראו שלא תצטערו".

"כדי להעלות את החשק המיני יש להעלות את כמות המגע ואת הקרבה בין בני הזוג, לתת מחמאות, להסתכל לבן הזוג בעיניים ולזרוק לו הערות על איך שהוא נראה", מסבירה הסקסולוגית לימור בנדל. "מבחינת המגע, כדאי, במשך היום, לתת ליטופים שלא מובילים לסקס על הכתפיים ועל הגב, וגם על הישבן. לעשות את זה מרומז ועדין. שליחת ידיים לחזה או לאיברי המין תעורר דחייה וחוסר חשק. אפשר ליצור מייל אישי שבו יוצרים יחד פנטזיות מיניות. התכתבות סקסית במהלך היום תיצור התשוקה שתביא כח בלילה. אפשר בבוקר ללטף את בן הזוג באיברי המין גם בלי להגיע לאורגזמה. אנרגיה מינית בגוף מעוררת. וגם כשנמצאים עם הילדים, לא לכבות את זה, אלא להמציא קודים פרטיים כדי לדבר על המין, כמו: 'נו, אז אנחנו עושים כביסה היום?".

>> לעמוד הפייסבוק "להיות הורים טובים" עשיתם לייק?

>> 10 הדיברות לנישואים טובים